Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

eVka 15:41, 19 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piękna ta rodgresja, ja mam kasztanowcolistną z biaym kwieciem ale ta bordo jest cudna! Musze zamówić.
____________________
Brzozowadzie... 16:15, 19 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)
Agatko, mam Shenandoah za Limką, a zaraz obok mam trzcinniki Overdam. U mnie Overdam są wyższe niż proso. Proso ma u mnie ok. 90 cm. Overdam ok. 110.
Shenandoah wybarwi się tylko, gdy będzie miało bardzo dużo słońca. Rośnie ładnie pionowo, ale u mnie jest to rabata słoneczna. Cień ma tylko od Limki.

No właśnie, u mnie to rabata południowa, rosłyby pod potem, więc to taki świetlisty cień, ale na pewno nie typowo słoneczna. O Overdam myślałam, ale on paskowany białawy, a myślę o czymś jasnym, w limonkę lub w złoto. Ładnie by było z tymi hortensjami i śliwami powyżej.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:16, 19 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
U mnie proso cienko przędzie w półcieniu - mam Shenandoah właśnie. Na wiosnę przesadzam na słoneczną rabatę.

No właśnie, to w takim razie muszę znaleźć coś innego, tu półcień.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:17, 19 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)
Piękna ta rodgresja, ja mam kasztanowcolistną z biaym kwieciem ale ta bordo jest cudna! Musze zamówić.

Ewuniu, a masz gdzieś fotkę rodgersji? Chętnie pooglądam rzeczywiste rośliny W necie zawsze trochę podrasowane są
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 20:31, 19 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Prosa, chyba najbardziej ze wszystkich wysokich traw, kochają słońce. W półcieniu kiepsko się zagęszczają. Obawiam się, że rosnące za hortensjami trzcinniki mogą nie osiągnąć swoich docelowych rozmiarów. One znoszą półcień, ale najładniejsze są w słońcu.
Piękny ten duet paproci z rodgersją pierzastą.Bardzo kuszący.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwonka 09:03, 20 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Dziewczyny, szukam jakiejś ładnej wąskiej trawy w plecki za hortensję Diamant Rouge na moją południową rabatę. Myślę o trzcinniku Carl Foerster albo o jakimś prosie, np.SHENANDOAH, ale nie znam z autopsji żadnej z tych traw. Ma któraś z Was doświadczenie z nimi? Nadadzą się na półcienistą rabatę. Wzrost planowany do 150 cm

Ja też Agatka jestem na etapie szukania traw, coś innego niż gracki, ML, rozplenice i hakone Ela mi pisała że ma proso ale się pokłada, niestety nie wiem jaka odmiana. Wczoraj kupiłam molinię Heidebraut, cudnie zielona jest, ale za hortkę może być za niska gdy nie kwietnie. Trzcinnik CF u nas w Krakowie pojawil się w wielu mijscach na skwerach, bardzo mi się podoba, ale do hortki coś bardziej mi grają rozłożyste trawy a on taki w "kupie" jest
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
April 09:29, 20 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Dziewczyny, ja ostatnio szaleję za andropogonami i schizachyrium. Piękne są. Tylko urosnąć u mnie muszą. Wczoraj sadziłam Purple Konza
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 11:17, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Prosa, chyba najbardziej ze wszystkich wysokich traw, kochają słońce. W półcieniu kiepsko się zagęszczają. Obawiam się, że rosnące za hortensjami trzcinniki mogą nie osiągnąć swoich docelowych rozmiarów. One znoszą półcień, ale najładniejsze są w słońcu.
Piękny ten duet paproci z rodgersją pierzastą.Bardzo kuszący.

Z tymi trzcinnikami się właśnie zastanawiam. Nawet jeśli nie wyrosną zbyt wysokie. Ta hortka też jest dość niska, ma lekko pokładające się pędy ale w dość malowniczy sposób, nie irytujący jak u Anabelek.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:21, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Iwonka napisał(a)

Ja też Agatka jestem na etapie szukania traw, coś innego niż gracki, ML, rozplenice i hakone Ela mi pisała że ma proso ale się pokłada, niestety nie wiem jaka odmiana. Wczoraj kupiłam molinię Heidebraut, cudnie zielona jest, ale za hortkę może być za niska gdy nie kwietnie. Trzcinnik CF u nas w Krakowie pojawil się w wielu mijscach na skwerach, bardzo mi się podoba, ale do hortki coś bardziej mi grają rozłożyste trawy a on taki w "kupie" jest

Masz rację, że rozłożyste lepsze, na frontowej za tą samą hortensją mam piękną dużą piórkówkę NN, ale tu na południowej mało miejsca i chciałam tylko dodać jakieś rozluźnienie w plecki, dlatego szukam trawę o wąskim pokroju. Wsadziłam tam już ML ale patrząc na dwuletnie ML na frontowej, będę je szybko wysadzać jesienią póki młodziutkie, takie potwory się tu nie zmieszczą
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:21, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)
Dziewczyny, ja ostatnio szaleję za andropogonami i schizachyrium. Piękne są. Tylko urosnąć u mnie muszą. Wczoraj sadziłam Purple Konza

A tych trawek nie znam, zaraz je obejrzę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies