Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 23:45, 12 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
Rany, jak ja Wam zazdroszczę dziewczyny tej nowej ziemi! Jakby co, to warto pamiętać, że korzenie drzew rosną też zimą - idąc za radą Toszki wsadzałam (jak miałam wątpliwości, czy i gdzie sadzić) do znacznie większych donic niż wyjściowe, dawałam fosfor i zadołowane czekały na wiosnę lub pomysła. A korzonki rosły . a poplon teraz szybko urośnie, ziemia ciepła - w październiku będzie można orać. Ale fajnie macie!!!

Jest to pewna myśl..., ale ja nie przepadam za podwójnym sadzeniem
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 07:12, 13 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jeżówka obok klona wpisała się znakomicie!!!

A ja jeszcze do "trejazowej" wkrótce niebyłej wiesz co ja tam widzę z bieli? Takie piękne ostróżki albo naparstnice
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 07:13, 13 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Super wiadomość! Szukaj rolnika
A właśnie gatunku to ja jeszcze nie widzę Bo obie lubią wilgoć i szukam sucholubnego zastępnika. Łatwo nie jest


Ja mam omoriki na baaardzo suchym terenie i radzą sobie całkiem dobrze. Choiny też mam ale bardzo wolno rosną.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 08:55, 13 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
April napisał(a)


Ja mam omoriki na baaardzo suchym terenie i radzą sobie całkiem dobrze. Choiny też mam ale bardzo wolno rosną.


tez mialam na suchym omoriki ale rowniez wrazenie, ze strasznie dodatkowo wysuszały i wyjalawiały glebe. szukajac wody zabieraly innym roslinom. w moim lesie za plotem piekne omoriki rosna ale one praktycznie w strumieniu nogi mocza.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
jolanka 09:11, 13 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Omoriki rosną pod lasem i dobrze sobie radzą. Poprowadziłam tam co prawda linię kroplujacą to może trochę im lepiej. Jak dobrze się ukorzenią to na bank sobie poradzą a że pod nimi część roślin będzie wypadała to przecież pod innymi drzewami też, tak to juz jest
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Brzozowadzie... 17:40, 13 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
Jeżówka obok klona wpisała się znakomicie!!!

A ja jeszcze do "trejazowej" wkrótce niebyłej wiesz co ja tam widzę z bieli? Takie piękne ostróżki albo naparstnice

Ostóżki już tam wprowadziłam, ale z naparstnicami to jest myśl - mam mnóstwo pięknych siewek, kwitną gdzie chcą na rabacie frontowej, to je tu przesadzę jesienią. Tylko...białe czy kremowe - bo mam te i te
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:41, 13 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


Ja mam omoriki na baaardzo suchym terenie i radzą sobie całkiem dobrze. Choiny też mam ale bardzo wolno rosną.

Jak dobrze, że to piszesz! Bo taką grupkę trzech omorik widzę oczyma duszy mojej na tle domu sąsiada
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:46, 13 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
jolanka napisał(a)
Omoriki rosną pod lasem i dobrze sobie radzą. Poprowadziłam tam co prawda linię kroplujacą to może trochę im lepiej. Jak dobrze się ukorzenią to na bank sobie poradzą a że pod nimi część roślin będzie wypadała to przecież pod innymi drzewami też, tak to juz jest

Czyli jest szansa, że to kwestia ukorzenienia u mnie. Oby! Bo co dwóch omorik, to aż się boję, czy mi nie padną. Rosną w pełnym słońcu i mimo linii kroplującej słabo wyglądają. Parę razy dostawały jeszcze dodatkowo konewki.
I myślę, że jednak w ich przypadku zdecydowanie lepiej radzą sobie młode rośliny. Te duże, które posadziłam w zeszłym roku na frontowej najbardziej cierpią i żółkną, a połowę niższe już je niemal dogoniły wzrostem.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:47, 13 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)


tez mialam na suchym omoriki ale rowniez wrazenie, ze strasznie dodatkowo wysuszały i wyjalawiały glebe. szukajac wody zabieraly innym roslinom. w moim lesie za plotem piekne omoriki rosna ale one praktycznie w strumieniu nogi mocza.

No właśnie, wczoraj M. westchnął, że tylko strumienia Mu brak. Widać, że nie tylko Mu
Z moich obserwacji wynika, że większych pijaków od brzóz chyba jednak nie ma
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 19:22, 13 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Na słabe stanowiska zawsze kupuję młode rośliny, jest większa szansa że się zaaklimatyzują. Na początku wszystko trzeba podlewać, jak się już ukorzenią to sobie poradzą. Choć przy ogromnych upałach zdarzy mi się mocniej podlać raz na miesiąc lub dwa miesiące. Kładę wąż i puszczam na 10 minut pod każde drzewko.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies