Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

wiklasia 13:12, 19 sie 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
witaj Agat
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Brzozowadzie... 14:17, 19 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)


To dosadź sobie tam jeszcze jakąś paproć - zobacz jakie cudo samo się zrobiło




A co to za bordowa piękność w tej paproci?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:18, 19 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
witaj Agat

Cześć, idę do Ciebie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 14:31, 19 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A co to za bordowa piękność w tej paproci?


No to właśnie rodgersja pierzasta . W Wojsławicach takie cóś znalazłam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Brzozowadzie... 14:34, 19 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)


No to właśnie rodgersja pierzasta . W Wojsławicach takie cóś znalazłam

I takie coś bordowego w niej rośnie? Ja czytałam o białych kwiatostanach, a takie bordo bardzo mi pasuje! Do jakiej wysokości Ci rośnie? Możesz jeszcze jakąś fotkę strzelić?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 14:48, 19 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aga, to nie moje, to wojsławickie . Rosną obok siebie i tak się przytuliły
O, zobacz tutaj:



A paproć to paprotnik Brauna, docelowo ma mieć 90 cm, ten jest jeszcze niski. Ta rodgersja Crug Cardinale z kwiatostanem do 1m - czyli dobrana para
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Brzozowadzie... 14:54, 19 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
Aga, to nie moje, to wojsławickie . Rosną obok siebie i tak się przytuliły
O, zobacz tutaj:



A paproć to paprotnik Brauna, docelowo ma mieć 90 cm, ten jest jeszcze niski. Ta rodgersja Crug Cardinale z kwiatostanem do 1m - czyli dobrana para

O, dzięki, o takie detale mi chodziło Rzeczywiście fajnie razem wyglądają. Zapisane
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:58, 19 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, szukam jakiejś ładnej wąskiej trawy w plecki za hortensję Diamant Rouge na moją południową rabatę. Myślę o trzcinniku Carl Foerster albo o jakimś prosie, np.SHENANDOAH, ale nie znam z autopsji żadnej z tych traw. Ma któraś z Was doświadczenie z nimi? Nadadzą się na półcienistą rabatę. Wzrost planowany do 150 cm
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 15:03, 19 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Agatko, mam Shenandoah za Limką, a zaraz obok mam trzcinniki Overdam. U mnie Overdam są wyższe niż proso. Proso ma u mnie ok. 90 cm. Overdam ok. 110.
Shenandoah wybarwi się tylko, gdy będzie miało bardzo dużo słońca. Rośnie ładnie pionowo, ale u mnie jest to rabata słoneczna. Cień ma tylko od Limki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 15:07, 19 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie proso cienko przędzie w półcieniu - mam Shenandoah właśnie. Na wiosnę przesadzam na słoneczną rabatę.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies