Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

TAR 19:13, 12 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Myślę o ewentualnym sadzeniu jesienią tylko jakiś większych choinek czy drzewek. I o ogólnym planie, co gdzie i jak


Przemysl to dobrze, ja po czasie dzis zaluje, ze zamiast robic sukcesywnie rabate po rabacie najpierw nasadzilam duzych a teraz po 2-3 sezonach wysadzam i przesadzam czasem o ledwo pol metra. No i te korzenie, po 3 latach graby, swierki, brzozy, sosny wypuscily takie korzenie maszkarony, ze teraz zeby cos posadzic to dziabie miedzy nimi.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 20:00, 12 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dłużej trwało przetrawienie informacji o korzyściach poplonu przez M.


Ciekawa jestem jakich argumentów użyłaś.

Głosuję za Palibinami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:03, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Od razu pomyślałam, że zaraz Ciebie czekają takie prace My mamy taki plan, że po wroście poplonu, weźmiemy jeszcze raz tego Pana, żeby przeorał nam to jeszcze raz przed zimą razem z umówionym już obornikiem i kompostem. Wiosną będzie ciąg dalszy. Myślę o ewentualnym sadzeniu jesienią tylko jakiś większych choinek czy drzewek. I o ogólnym planie, co gdzie i jak


No właśnie, zastanawiam się co do jesieni uda nam się zrobić... plany mam podobne tylko czasu mniej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:07, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
TAR napisał(a)


Przemysl to dobrze, ja po czasie dzis zaluje, ze zamiast robic sukcesywnie rabate po rabacie najpierw nasadzilam duzych a teraz po 2-3 sezonach wysadzam i przesadzam czasem o ledwo pol metra. No i te korzenie, po 3 latach graby, swierki, brzozy, sosny wypuscily takie korzenie maszkarony, ze teraz zeby cos posadzic to dziabie miedzy nimi.


O widzisz! Ja też zamierzam jesienią, o ile się wyrobię, posadzić na nowej działce drzewa. I to co napisałaś skłoniło mnie do szybkich przemyśleń. I wychodzi mi, że jeśli już, to posadzę tylko tam gdzie jestem na 100% pewna, że mają być czyli w charakterze przesłon. Reszta później, jak już będę tworzyć rabaty .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 22:24, 12 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)


Przemysl to dobrze, ja po czasie dzis zaluje, ze zamiast robic sukcesywnie rabate po rabacie najpierw nasadzilam duzych a teraz po 2-3 sezonach wysadzam i przesadzam czasem o ledwo pol metra. No i te korzenie, po 3 latach graby, swierki, brzozy, sosny wypuscily takie korzenie maszkarony, ze teraz zeby cos posadzic to dziabie miedzy nimi.

Nie, nie Tarciu, jesli coś posadzę, to tylko po głębokim namyśle i konsultacjach, i po zrobieniu całościowego planu - nienawidzę przesadzania Ale pewnych nasadzeń już teraz jestem pewna.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:26, 12 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ciekawa jestem jakich argumentów użyłaś.

Głosuję za Palibinami.

Zgaduj On bystry jest Po kilkukrotnym podsunięciu tematu, poszukał dodatkowych informacji, nawet łubin wybrał i kupił sam. Przekonało go, że trawnik będzie dobrze rósł
Dzięki za głos
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:28, 12 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


O widzisz! Ja też zamierzam jesienią, o ile się wyrobię, posadzić na nowej działce drzewa. I to co napisałaś skłoniło mnie do szybkich przemyśleń. I wychodzi mi, że jeśli już, to posadzę tylko tam gdzie jestem na 100% pewna, że mają być czyli w charakterze przesłon. Reszta później, jak już będę tworzyć rabaty .

Dokładnie takie nasadzenia jesienne mam na myśli. Niektóre choinki już widzę oczami wyobraźni, zasłaniające okna sąsiadów
19-ty za chwilę, zaraz mnie dogonisz Kibicuję!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 23:03, 12 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rany, jak ja Wam zazdroszczę dziewczyny tej nowej ziemi! Jakby co, to warto pamiętać, że korzenie drzew rosną też zimą - idąc za radą Toszki wsadzałam (jak miałam wątpliwości, czy i gdzie sadzić) do znacznie większych donic niż wyjściowe, dawałam fosfor i zadołowane czekały na wiosnę lub pomysła. A korzonki rosły . a poplon teraz szybko urośnie, ziemia ciepła - w październiku będzie można orać. Ale fajnie macie!!!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 23:18, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dokładnie takie nasadzenia jesienne mam na myśli. Niektóre choinki już widzę oczami wyobraźni, zasłaniające okna sąsiadów
19-ty za chwilę, zaraz mnie dogonisz Kibicuję!


Nie dziękuję .
Właściciel powiedział dziś eMowi, że jutro powinien odebrać dokument i będzie umawiał notariusza. I powiedział, że już możemy sobie robić na działce co chcemy. Ale wolę poczekać aż podpiszemy akt. Na wszelki wypadek.

Agata, a w charakterze tych "choinek" to co będziesz sadzić - omoriki czy choiny kanadyjskie???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 23:44, 12 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Nie dziękuję .
Właściciel powiedział dziś eMowi, że jutro powinien odebrać dokument i będzie umawiał notariusza. I powiedział, że już możemy sobie robić na działce co chcemy. Ale wolę poczekać aż podpiszemy akt. Na wszelki wypadek.

Agata, a w charakterze tych "choinek" to co będziesz sadzić - omoriki czy choiny kanadyjskie???

Super wiadomość! Szukaj rolnika
A właśnie gatunku to ja jeszcze nie widzę Bo obie lubią wilgoć i szukam sucholubnego zastępnika. Łatwo nie jest
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies