Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

eVka 14:01, 06 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Effciu, kiedyś Toszka pisała tak:

"Everillo posadź w osłoniętym zacisznym miejscu. On bardzo ładnie przyrasta.
Ważne by w drugiej połowie marca wykopać, poczyścić, podzielić i posadzić. W tym roku zgapiłam się z tym terminem i jakiś grzyb go zaczął zabijać. Z pozoru wyglądało to jak wygniwanie. W ostatniej chwili uratowałam. Fajnie czuje się pod lisciastymi drzewami lub krzakami mając kilka godzin słońca".

Dlatego, mimo niewątpliwej urody tej trawki, ja rezygnuję.


O kurczę, to dziwne jak na carexa. Rzeczywiście niefajnie. Może kiedyś eksperymentalnie jedną sztukę posadzę ale szpaleru od razu nie będę ryzykować...
____________________
Brzozowadzie... 14:41, 06 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
Pięknie pani, pięknie! Ja wszystko patyczki dostrzegłam . A te nowe nabytki na przytarasową - co to?
Everillo jest śliczna tylko chyba dużo z nią zachodu wiosną...

Epimedium, ciemierniki i bodziszki.
Tak, z Everillo dostałam takie same wytyczne jak piszesz poniżej, ale myślę,, że jeśli ona jest tak piekna przez cały sezon, to mogę się w marcu poświęcić
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:42, 06 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Misia napisał(a)


Normalnie jakbym o sobie czytała, też już nie mam sił ale jak już wyjdę to zapominam wrócić żeby obiad zrobić

Pięknie działasz pełen podziw ja chyba aż tyle silnej woli nie mam i nie wszystko zrobię co zaplanowałam na jesień, trochę pogoda przeszkadza, jednak u mnie nie ma tak pieknej jesieni I powiem Ci że widać już teraz efekty pracy, ja przynajmniej patyczki wypatrzyłam a wiosną to już w ogóle jak wszystko ruszy z kopyta to normalnie od razu busz będzie

To Ci się przyznam, że ja zrobiłam duuużo więcej niż planowałam Jakiegoś speeda dostałam
I nie mogę się doczekać wiosny
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:44, 06 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)
Piękna ta turzyca, podobna troche do Elaty ale chyba ma cieńsze listki. Mi Elate przypala na słońcu, ciekawa jak Everillo daje rade w słońcu?

Ja mam ją posadzoną w cieniu na południowej rabacie pod drzewami. Myślę, że ją też przypalałoby na słońcu, tak wygląda W cieniu jest przepiękna.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:46, 06 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No, nie mogę uwierzyć - dziś zakończyłam sezon doniczkowy w tym roku! Posadziłam ostatnie trzy języczniki na brzozowej i zadołowałam dwa rodki - miejsce na nie zawalone jest kompostem. Jestem szczęśliwym człowiekiem. Od dziś tylko cebule Przycięłam też lekko róże na froncie, popieliłam i jadę w świat. Czyli do placówek po resztę dzieci
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 14:48, 06 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7633
tez nie mozge sie juz wiosny doczekac, choc jesiennie jeszcze nie skonczylam

jakie epimedium? ostatnio sobie do tego zółtego dokupilam Lilafee, jestem ciekawa jak zakwitnie.

Agata alez masz powera
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 14:54, 06 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja w ty roku trzy posadziłam: Lilafee, Niveum, a na przytarasową wsadziłam teraz Sulphureum. piękne liście ma teraz.
Powera, powiadasz? No serotonina mi się wydziela w dużych ilościach, jak już wyjdę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 14:57, 06 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)
No, nie mogę uwierzyć - dziś zakończyłam sezon doniczkowy w tym roku! Posadziłam ostatnie trzy języczniki na brzozowej i zadołowałam dwa rodki - miejsce na nie zawalone jest kompostem. Jestem szczęśliwym człowiekiem. Od dziś tylko cebule Przycięłam też lekko róże na froncie, popieliłam i jadę w świat. Czyli do placówek po resztę dzieci

Brawo Ty!!!
____________________
Wiolka5_7 15:25, 06 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
Kolejne zakupy i tyle doniczek uziemiłaś...brawo Ty !
Cebule to już pikuś ,jeszcze plusy podają
Ja cebule już posadziłam, jeszcze mały tetrisik i kończę sezon
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 20:18, 06 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Brzozowadziewczyna napisał(a)
No, nie mogę uwierzyć - dziś zakończyłam sezon doniczkowy w tym roku! Posadziłam ostatnie trzy języczniki na brzozowej i zadołowałam dwa rodki - miejsce na nie zawalone jest kompostem. Jestem szczęśliwym człowiekiem. Od dziś tylko cebule Przycięłam też lekko róże na froncie, popieliłam i jadę w świat. Czyli do placówek po resztę dzieci


Szczęściara! Ogród u kresu sezonu prezentuje się nad wyraz dobrze.

Tak sobie myślę, że turzycy SS też dobrze zrobiłoby takie coroczne wiosenne czyszczenie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies