Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

antracyt 15:39, 05 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11637
Przyszłam się przywitać Podglądam Twój wątek od początku i bardzo mi się podoba to co w tym czasie stworzyłaś w ogrodzie. Ja również powiększyłam niedawno swój ogród i z chęcią będę śledziła, jak Tobie idzie zagospodarowywanie nowej części.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
DorKa 08:17, 06 gru 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Brzozowadziewczyna napisał(a)



Jeszcze raz wielkie dzięki,za zdjęcia. To istatnie zdjęcie najlepiej dla mnie obrazuje o co kaman Pomijając fakt, że jest przeuroczo ( uwielbiam ten klimat ) to zaczynam rozumieć swoje błędy.
Przede wszystkim ograniczyć ilość roślin i znaleźć łącznik spinający rabaty. Jak u Ciebie kulki bukszpanowe , które łączą pięknie całość. Kontrastowa kolorystyka do bordowo-różowych wiśni i hortensji i zmienna faktura.
Dobra teorię znam teraz musze przejść do praktyki. U mnie niestety kształt tej rabaty nie ułatwia sprawy bo musi wyglądać dobrze i spójnie z 2 stron. Ale mam czas do namysłu .


p.s kącik kulkowo rozplenicowy boski
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 11:37, 06 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
antracyt napisał(a)
Przyszłam się przywitać Podglądam Twój wątek od początku i bardzo mi się podoba to co w tym czasie stworzyłaś w ogrodzie. Ja również powiększyłam niedawno swój ogród i z chęcią będę śledziła, jak Tobie idzie zagospodarowywanie nowej części.

Witaj u Mnie, już Cię namierzyłam Bardzo mi miło Ciebie gościć
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:54, 06 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
DorKa napisał(a)


Jeszcze raz wielkie dzięki,za zdjęcia. To istatnie zdjęcie najlepiej dla mnie obrazuje o co kaman Pomijając fakt, że jest przeuroczo ( uwielbiam ten klimat ) to zaczynam rozumieć swoje błędy.
Przede wszystkim ograniczyć ilość roślin i znaleźć łącznik spinający rabaty. Jak u Ciebie kulki bukszpanowe , które łączą pięknie całość. Kontrastowa kolorystyka do bordowo-różowych wiśni i hortensji i zmienna faktura.
Dobra teorię znam teraz musze przejść do praktyki. U mnie niestety kształt tej rabaty nie ułatwia sprawy bo musi wyglądać dobrze i spójnie z 2 stron. Ale mam czas do namysłu .


p.s kącik kulkowo rozplenicowy boski

Dorko, musisz też dać czas tej rabacie, na spokojnie, musi dojrzeć. Ale powiem Ci, że pomysł Ewy z tym drugim małym szpalerem hortensji po ukosie jest wspaniały. Myślę, że mogłabyś tam pogrupować tylko te trawy(seslerie?) , dodać kilka zimozielonych kulek (cisowych, bukszpanowych czy sosnowych) lub choin, kilka krzewów niedużych i będzie pięknie, mówię Ci Ja się bałam krzewów, a teraz ciągle myślę, gdzie by dosadzić
Najgorsze tylko to czekanie, żeby urosło Albo może właśnie najlepsze? Uczy cierpliwości. I pokory.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 11:55, 06 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dorko, musisz też dać czas tej rabacie, na spokojnie, musi dojrzeć. Ale powiem Ci, że pomysł Ewy z tym drugim małym szpalerem hortensji po ukosie jest wspaniały. Myślę, że mogłabyś tam pogrupować tylko te trawy(seslerie?) , dodać kilka zimozielonych kulek (cisowych, bukszpanowych czy sosnowych) lub choin, kilka krzewów niedużych i będzie pięknie, mówię Ci Ja się bałam krzewów, a teraz ciągle myślę, gdzie by dosadzić
Najgorsze tylko to czekanie, żeby urosło Albo może właśnie najlepsze? Uczy cierpliwości. I pokory.


Ja tam wcale chętna do nauki tego przedmiotu nie jestem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Tulasia 21:37, 06 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Witaj, ogród zachwycający, brzozy cudne, no i tom piękny. Gratulacje
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Pszczelarnia 13:23, 13 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agato, przyszłam dopytać: jak z krzaka? - przecież jej już nie ma na krzakach?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Brzozowadzie... 11:38, 16 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)
Agato, przyszłam dopytać: jak z krzaka? - przecież jej już nie ma na krzakach?

O, widzisz, Ewo, a u mnie jeszcze cały czas jest. Tylko ja mam taką dość rzadko spotykaną karłową odmianę drobnoowocową Hugin. Może dlatego. U mojej mamy na zwykłej aronii też już dawno nie ma owoców. Bardzo Ci ją polecam, to niewielki kompaktowy krzaczek, ma piękne błyszczące liście, dość drobne ale bardzo liczne błyszczące owoce. Pięknie się przebarwia jesienią. U mnie rośnie chyba czwarty rok.
Specjalnie posadziłam ją na drodze do drewutni, więc przechodząc zrywam garść. I tak od września Nawet mój najmłodszy lubi jej owoce.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:40, 16 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tulasia napisał(a)
Witaj, ogród zachwycający, brzozy cudne, no i tom piękny. Gratulacje

Bardzo Ci dziękuję za te miłe słowa
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:57, 16 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
antracyt napisał(a)
Przyszłam się przywitać Podglądam Twój wątek od początku i bardzo mi się podoba to co w tym czasie stworzyłaś w ogrodzie. Ja również powiększyłam niedawno swój ogród i z chęcią będę śledziła, jak Tobie idzie zagospodarowywanie nowej części.

Cześć Antracycie No to będziemy się podglądały w nowym sezonie Oj, będzie się działo, choć ja jeszcze tego nie mogę zamknąć. Domówiłam sobie jeszcze 200 cebulek, będę sadziłam w tym tygodniu, wykorzystam te anomalie pogodowe
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies