Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 14:58, 18 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A więc może to rzeczywiście przesuszenie. Tym bardziej mi to pasuje, że nabyte w B., a oni jakoś specjalnie nie dbają o asortyment. Może jeszcze spróbuję w takim razie w przyszłym roku.
Własnie w ramach relaksu rozrzuciłam kolejną taczkę kompostu na kolejnej rabacie.
Trochę mam już lenia na te prace, ale jak patrzę na tą stertę to pokusa jest wielka. a pogoda żyleta
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:15, 18 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Z kronikarskiego obowiązku zapisuję niniejszym, że po 8 latach doczekaliśmy się wiaty Panowie stukają, pukają, a moje serce się cieszy, gdyż wychodzi całkiem zgrabna, a miałam lekkiego stresa, bo sami rysowaliśmy projekt Musieliśmy uwzględnić zwalistość naszej chaty i nie postawić na patyczkach, a jednocześnie żeby kolos nie wyszedł. Pobliski tartak podjął się zadania, co prawda miała stanąć w październiku, ale dobrze, że chociaż rok Im się będzie zgadzał
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:17, 18 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)
Chyba przesuszone cebulki.

Jabłonki to Prof. Sprenger i malus transitoria (piękna "dzika" jabłoń). Hortensje to Europa, Masja i Mariesii. A derenie to duże okazy tych, co już u mnie próbują rosnąć, te z pomarańczowymi pędami (Winter Orange?).


Ewo, uciekam teraz do szkoły, ale bardzo chętnie poczytam o Twoich wyborach, bo nie znam większości tych odmian. Dzięki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 16:34, 18 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewciu, Masja to czerwono - bordowa, prawda? Piękna ona jest
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 17:15, 18 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak. Liczę na nią.



Piękna budowla.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
UlaB 17:52, 18 gru 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Wiata jak sie patrzy

Co do przebisniegów - kiedy je sadziłas ? Rok temu czy wczesniej? U mnie posadzone raz (pewnie ze 4 lata temu) najbliższej wiosny sprawiły taką samą niemiłą niespodziankę, wiec tez uznałam ze im dziękuje skoro tak. Ale w kolejnym roku nie wiedziec czemu nagle sie pojawiły. Nie wiem jaki procent ale generalnie wygląda na to, że część przesiedziała w ziemi, nabrała chyba siły i wiosną 2018 pojawiły sie kwiatki. I w 2019 też, juz więcej. Liczę, że się porządnie bujną i w 2020 bedzie ich jeszcze więcej Także przyjrzyj sie czy nie wyjdą Ci w kolejnym sezonie.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Gruszka_na_w... 20:28, 18 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Moje B-nkowe przebiśniegi zachowały się tak jak te Uli. Zakwitły po dwóch latach. Świetnie się sprawdziły te kupione w kępce na lokalnym ryneczku. Kwitły już w kolejnym sezonie. (teoria Monty'ego się sprawdziła).
Wiata akuratna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 11:26, 19 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, rzeczywiście, przebiśniegi sadziłam zeszłej jesieni. Więc może jest dla nich jeszcze nadzieja? No, mogłyby się spisać u mnie tak ładnie jak u Was
Wiata dziękuje
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:29, 19 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)
Tak. Liczę na nią.


Piękne te hortensje wybrałaś. Ciekawa jestem, jak się sprawdzą w Twoich warunkach. U mnie wystarczy je na początku stycznia przykryć stroiszem i w momencie dużych majowych przymrozków przyrzucić prześcieradłem Ale Ty masz chyba trochę ostrzejszy klimat, prawda?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
nicol21 19:31, 19 gru 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Po dłuższej przerwie z miłą chęcią obejrzałam sobie trochę osatnich zdjęć. Ogród pięny, wiata spora, ale będzie zgrywała się z domem i żadne siebie nie będzie przytłaczać. Będzie w pełni otwarta czy częściowo ze ścianami?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies