Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 11:27, 22 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)
Hej Jestem w połowie przeglądania wątku. Skupiam się na piśmie obrazkowym i krótko tylko napiszę, że marzę o takim ogrodzie. Pięknie masz Jak to możliwe, że wcześniej tu nie byłam?

Oczyma wyobraźni widzę jak pięknie będzie w tym sezonie. Wstawiaj dużo zdjęć - będę cieszyć oczy i marzyć

Cześć, cześć Ale mi miło Bardzo się cieszę w takim razie, że Jesteś, zapraszam Ja zazwyczaj wstawiam sporo zdjęć, tylko to nie będą tej jakości co Twoje, o nie Najważniejszą funkcją w moim automacie jest auto, ale i tak lubię je robić
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:29, 22 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)
U Zuzy pisałaś, że everillo w cieniu wygląda pięknie. Mam taką małą cienistą rabatkę do uzupełnienia trawami. Myślę, że zdecyduję się na tą trawę w towarzystwie rosnących już bukszpanów i cisów

Bardzo polecam tą trawkę, jest niezwykle elegancka, bardzo pasuje do Twojego ogrodu. Tylko najładniejsza jest w cieniu bez słońca, ma wtedy cudny limonkowy kolor, na słońcu wpada w pomoarańczowy. Z cisami i bukszpanami wygląda suoer.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:31, 22 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)


Dobra dobra, mnie nie oszukasz Ja tam widzę piękną przestrzeń i wymuskane w doborze i pielęgnacji rabaty, ze światłem czy bez

Moje ślimaki w takim razie są zaradniejsze - mój ogród też jest po tej właściwszej stronie drogi

Nie będę wyprowadzać Cię z błędu
O porządek rzeczywiście dbam, bo mam takiego hyzia wrodzonego, no nie ma rady, nie usiądę z kawą w pierdzielniku, choć przy czterech (a w sumie pięciu)chłopakach nie jest to łatwe
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
inka74 11:55, 22 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Jakbym czytała o moich terenach Moja działka leży po tej właściwszej stronie drogi Po drugiej mam koleżankę, której działka opada łagodnie do cieku płynącego zaraz za Jej płotem, ileż u Niej było ślimaków, po drodze też łaziły. Na szczęście na moją lekką górkę miały chyba za wysoko Na szczęście.
I powiem Ci w sekrecie, że zawsze robię zdjęcia przed południem lub po południu. W południe też mam sporo lampy i wtedy zdjęcia nie wychodzą takie ładne, hehe. Cała prawda o moim ogrodzie
Cudne to zdjęcie z tego postu, nie będę cytować coby się nie powtarzać))

Grunt to dobry marketing )) Tak ogólnie, to chyba w żadnym ogrodzie zdjęcia w południe nie wychodzą dobrze. Ja żeby dobre zdjęcie zrobić w lato to tak o 6-7 musiałabym na cienistej i na przodzie, a z boku pomiędzy 9 a 10 bo wtedy cień domu tak nie przeszkadza lub późnym wieczorem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mysza 12:25, 22 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Masz może zdjęcie bodziszka zimową porą? Dobrze wygląda tj. ładne ma listki?? Zastanawiam się nad nim u mnie pod brzozami.
Na Twoich rabatach jest śliczny i ma taki nasycony kolor
____________________
Gosia
Brzozowadzie... 12:43, 22 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
inka74 napisał(a)
Cudne to zdjęcie z tego postu, nie będę cytować coby się nie powtarzać))

Grunt to dobry marketing )) Tak ogólnie, to chyba w żadnym ogrodzie zdjęcia w południe nie wychodzą dobrze. Ja żeby dobre zdjęcie zrobić w lato to tak o 6-7 musiałabym na cienistej i na przodzie, a z boku pomiędzy 9 a 10 bo wtedy cień domu tak nie przeszkadza lub późnym wieczorem.

Prawda? Ja tam tego nie kryję, czasem wrzucam też zwykłe brzydkie ujęcia robocze, ale mam radość jak jest pięknie i to utrwalam.
Mam to szczęście, że rosną te duże brzozy i sosny, i rzeczywiście cieniste rabaty to gdzieś 70 procent mojego ogrodu. Niestety w zeszłym roku musiałam wyrwać rosnącą od południa wielką czeremchę amerykańską i stworzyła mi się brzydka wyrwa, bo gdy rosła nawet w południe było ok. Czekam teraz aż urosną trzy magnolie Alexandriny żeby znów było ok.
Ach, jak mi się już chce wiosny!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:47, 22 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mysza napisał(a)
Masz może zdjęcie bodziszka zimową porą? Dobrze wygląda tj. ładne ma listki?? Zastanawiam się nad nim u mnie pod brzozami.
Na Twoich rabatach jest śliczny i ma taki nasycony kolor

Nie robię zdjęć zimą Ale z moich obserwacji wynika, że wygląda ładnie do grudnia, potem zasycha. Jedynie korzeniasty jest u mnie zimozielony.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
MiluniaB 13:58, 22 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Do robienia zdjęć w takim ładnym ogrodzie w zupełności wystarczy sama funkcja auto Tu nie potrzeba żadnych upiększeń

Szkoda, że nie robisz zdjęć zimą. Fajnie by było zobaczyć Twój ogród teraz - może jednak coś pstrykniesz i wstawisz? Plisssss
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 14:00, 24 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Przejrzałam cały wątek - warto było Pięknie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Brzozowadzie... 14:24, 25 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Miluniu, bardzo Ci dziękuję. Z tymi fotkami problem ale wczoraj cyknęłam telefonem z tarasu jedno. Było tak:

A dziś już tak:


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies