Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Gruszka_na_w... 14:35, 28 lut 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Wymienione wątki to była moja ulubiona lektura podczas ubiegłorocznej zimy. Przy okazji lektury o ANHK żałowałam, że zagubiła nam się podczas przeprowadzek pompka do napowietrzania akwarium. Nie było czym napowietrzać.
Ekologiczne opryski udało mi się robić od marca do czerwca. Potem zrobiło się deszczowo i nie dało się utrzymać zalecanej systematyczności.
Też czekam na wiosnę. Serce mi się kraje, kiedy patrzę na zmarznięte przebiśniegi. Taki widok jest wbrew naturze.
PS. Dziękuję za pamięć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
DorKa 17:55, 28 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Powoli wychodzę z gawry... Zima to dobry czas na lekturę wątków, na które brak czasu w sezonie. Nadrobiłam więc wątek o kompostowaniu, o ekologicznych opryskach, gnojówkach, już tajemnicze skróty typu HT,OW, ANHK przestały być dla mnie zagadką Pewne postanowienia zostały podjęte Poznałam kilka pięknych ogrodów.. i już CZEKAM NA WIOSNĘ!!!
WIOSNO, GDZIE JESTEŚ???!!!
Brrrrr...


Wiosna już nadchodzi tylko w tym roku postanowiła zrobić wielkie wejście
Gratuluję nowo zdobytej wiedzy, ja nadal nie wiem co to znaczy
pozdrawiam cieplutko.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Magleska 19:30, 28 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
ja też zazdroszczę nabytej wiedzy muszę poszperać w tych skrótach ,opryskach i innych dobrociach
a zima u mnie nadal trwa teraz -14
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasia_CS 20:04, 28 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja z racji końcówki ciąży też będę wreszcie mogła dopilnować eko oprysków Udało mi się to zanim wróciłam z macierzyńskiego przy Kubie, rok przerwy, bo ciągle w niedoczasie jak już pracowałam i teraz znów mam szansę się wykazać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
sylwia_slomc... 21:33, 28 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Wiedza zdobyta, to teraz do działania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 10:53, 01 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Dziewczyny!! Miło, że zaglądacie.
Zapał mam wielki, zwłaszcza napaliłam się na ten nawóz z kompostu, a że akwarium posiadam, więc niezbędne akcesoria też. A bardzo to do mnie przemawia.
Jak pomyślę, że zaczęłam ten mój ogród od d.. strony zakładać.... Ale wierzę, że zawsze można zacząć lepiej! Już nie napalam się na nowe modne nasadzenia, zrobię, ile się da, żeby stworzyć mały ekosystem w tym moim brzozowym gaiku.
A właśnie, Haniu, ten nawóz ANHK niezależny od pogody i dlatego w tym sezonie na niego stawiam i nie śmierdzi, a ma to dla mnie znaczenie, albowiem estetką jestem
Mam świadomość, że wszystkiego nie zrobię, co zakładam, mam pewne ograniczenia, typu szwankujący kręgosłup i latające jak F16 dzeci, ale moje myślenie się zmieniło
Dorka, Magda, baaardzo Was zachęcam do lektury wątków o kompostowaniu, ANHK, fitoremediacji!! Bardzo. Taka lektura zmienia optykę. Zaczynasz myśleć o ogrodzie jak o żywym organizmie, a nie jak o naskórku, co to go uzdrowisz kremami cud. Od środka trzeba działać.
Ściskam Was serdecznie!!
P.S. Od ponidziałuku na plusie!!! Tego się trzymajmy!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:00, 01 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Miedzian dozwolony w ekologicznym ogrodzie, więc plan jest taki, że zaraz na początku marca idzie miedzian na wszystko, a po dwóch tygodniach czekam na średnią 5-10 na plusie i idzie promanal, czyli olejowanie na wiąz, bukszpan, iglaki.
Doświadczone dziewczyny proszę o korektę, jeśli coś źle zaplanowałam, nadal początkująca jestem. A zeszyt spuchnięty od informacji do granic możliwości, więc mogłam coś pomylić.
Muszę tylko M. wyhamować z mineralnym nawożeniem trawnika, bo w blokach startowych stoi... Jakiś balans może się uda wynegocjować, bo to Jego oczko ogrodowe
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:02, 01 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
Ja z racji końcówki ciąży też będę wreszcie mogła dopilnować eko oprysków Udało mi się to zanim wróciłam z macierzyńskiego przy Kubie, rok przerwy, bo ciągle w niedoczasie jak już pracowałam i teraz znów mam szansę się wykazać


A kiedy masz termin? Lubiłam wiosną rodzić
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 12:28, 01 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Miedzan jest dozwolony w ekologii, ale nie dlatego, ze jest taki fajny i dobry, a jedynie dlatego, ze nie ma na razie nic lepszego, mniej trujacego. Badania nad zastepca miedzianu trwaja caly czas. I z pewnoscia nie powinno sie miedzianu stosowac profilatycznie i na wszystko, a jedynie, jesli naprawde trzeba. Miedzan jest trujacy dla organizmow wodnych, mikroorganizmow (sa tez w ziemi) oraz dla dzdzownic i innych mieczakow. Miedz zbiera sie w ziemi, w powierzchownych warstwach, tak wiec za kazdym uzyciem miedzianu bedziesz go miala wiecej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 12:46, 01 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)
Miedzan jest dozwolony w ekologii, ale nie dlatego, ze jest taki fajny i dobry, a jedynie dlatego, ze nie ma na razie nic lepszego, mniej trujacego. Badania nad zastepca miedzianu trwaja caly czas. I z pewnoscia nie powinno sie miedzianu stosowac profilatycznie i na wszystko, a jedynie, jesli naprawde trzeba. Miedzan jest trujacy dla organizmow wodnych, mikroorganizmow (sa tez w ziemi) oraz dla dzdzownic i innych mieczakow. Miedz zbiera sie w ziemi, w powierzchownych warstwach, tak wiec za kazdym uzyciem miedzianu bedziesz go miala wiecej.


No widzisz, muszę to, co napisałaś skonfrontować z informacjami, które wyczytałam. Jak zrozumiałam, miedzian stosuje się profilaktycznie wczesną wiosną po to, by zniszczyć wszystkie patogenne grzyby, które przetrwały zimę i przez to zminimalizować późniejsze występowanie chorób grzybowych, a co za tym idzie kolejne opryski.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies