Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 10:50, 02 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie zawilce greckie odmówiły współpracy. Te ozdobne podobnie. Jedynie gajowe cieszą wiosną oczy. Czy śniegowa rodzinka jest już kompletna?

A to szkoda, bo są cudne, zawsze na nie czekam. Czyli kolejny plusik piachu?
Śniegowa rodzinka przechodzi dynamiczne przemiany - raz jest, raz jej nie ma, a kolejnym razem pojawia się nowa otoczona wałem. Wszystko zależy, jak wiemy, od warunków
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:56, 02 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)


Tylko nieidealny warzywnik jest idealny a ten jest bardzo piękny.

Ha ha, w rzeczywistości okażesz się marudną, złośliwą babą jagą - akurat
Wiem, że dziewczyny Ci pomagały, byłam pod wrażeniem - dlatego twierdzę, że to bardzo warsztatowy wątek, wiele z nas po prostu pokazuje, co ma, co robi, u Ciebie to prawie relacja na żywo. A na forum jest po prostu mnóstwo bardzo fajnych, pomocnych osób, w dodatku wiedzących, co mówią

Ten mikro warzywnik to moje oczko Już mam kupione nasiona na ten rok I jeszcze kombinuję dosadzenie kolejnych porzeczek, borówek i koniecznie muszę się bardziej osłonić. Już tam posadziłam powojnik włoski na siatkę za borówkami. Czy puszczenie na siatkę groszku pachnącego da mi jakąś sensowną osłonę ? A jeszcze na plecki może słoneczniki cyknę? Masz jakąś wiedzę na ten temat?
No muszę się trochę osłonić do czasu aż urosną sąsiadowe tuje:
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:57, 02 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
agata19762 napisał(a)
Ależ tu pięknie
Rodzinka bałwanków urocza

Pozdrawiam cieplutko

Pozdrawiam również!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:00, 02 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
Cześć Agatko!! Piękna zima u CIebie i bałwankowa rodzina zacna u mnie tez w ogródku dosypało, trzeba będzie dzieci na dwór wyrzucić - też będzie trochę ciszy w chałupie Nie wiem jak to jest, ale zawsze jak się bawią, to któremuś się dzieje krzywda dziś Kaja zdarła skórę z brody

Oooo, Kasiu, ależ ja mam zaległości u Ciebie! Co prawda cichcem tam coś podczytywałam, ale mus nadrobić!
Ja też czuję lekkie drżenie serca, gdy moi chłopcy szaleją na śniegu, zawsze jakaś broda obtarta, albo nowy guz czy siniak, ale wiesz - jest ryzyko- jest zabawa No co zrobić, ten śnieg to Ich cała radocha
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
MiluniaB 11:00, 02 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387






Piękne to zdjęcie Ten kwiatek na stoliczku ja na niego mówię pieniążek - nadaje się na zewnątrz?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Brzozowadzie... 12:00, 02 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)

Piękne to zdjęcie Ten kwiatek na stoliczku ja na niego mówię pieniążek - nadaje się na zewnątrz?

Dzięki Milunia Nie, nie, pieniążek tylko do domu. Tylko ja na lato wystawiam większość doniczek domowych na taras - taki busz sobie robię, a rośliny to uwielbiają, zauważyłam, więc obopólne zadowolenie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 12:11, 02 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ten mikro warzywnik to moje oczko Już mam kupione nasiona na ten rok I jeszcze kombinuję dosadzenie kolejnych porzeczek, borówek i koniecznie muszę się bardziej osłonić. Już tam posadziłam powojnik włoski na siatkę za borówkami. Czy puszczenie na siatkę groszku pachnącego da mi jakąś sensowną osłonę ? A jeszcze na plecki może słoneczniki cyknę? Masz jakąś wiedzę na ten temat?
No muszę się trochę osłonić do czasu aż urosną sąsiadowe tuje:


To zależy, jaki stopień prywatności chcesz osiągnąć, groszek będzie jednak dość ażurowy i w sumie tylko na kilka miesięcy. Jeśli Ci zależy na porządnym, całorocznym odcięciu, to chyba lepiej dać tam lekkie panele.
Ja miałam podobny dylemat, chciałam się zasłonić przed sąsiadami, ale tak, by nie zabierać roślinom słońca, więc mam przesłonę ażurową. No i idzie sobie sąsiad, ja go widzę, on mnie widzi, ale nie wie, czy ja go widzę, i on nie wie, czy w takiej sytuacji powiedzieć dzień dobry (na wszelki wypadek nie mówi). Troszkę więc żałuję, że przesłona nie jest jednoznaczna
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 13:15, 02 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)


To zależy, jaki stopień prywatności chcesz osiągnąć, groszek będzie jednak dość ażurowy i w sumie tylko na kilka miesięcy. Jeśli Ci zależy na porządnym, całorocznym odcięciu, to chyba lepiej dać tam lekkie panele.
Ja miałam podobny dylemat, chciałam się zasłonić przed sąsiadami, ale tak, by nie zabierać roślinom słońca, więc mam przesłonę ażurową. No i idzie sobie sąsiad, ja go widzę, on mnie widzi, ale nie wie, czy ja go widzę, i on nie wie, czy w takiej sytuacji powiedzieć dzień dobry (na wszelki wypadek nie mówi). Troszkę więc żałuję, że przesłona nie jest jednoznaczna

Mały test - dobry sąsiad to taki, co na wszelki wypadek MÓWI, prawda?
No właśnie zastanawiam się nad różnymi opcjami, bo u mnie to kwestia na dwa lata, potem tuje zrobią robotę, na to w każdym razie liczę. I dlatego nie wiem, czy warto inwestować w panele, czy nie lepiej w jakieś rośliny. Dzięki za podpowiedzi do przemyślenia.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 15:03, 02 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Mały test - dobry sąsiad to taki, co na wszelki wypadek MÓWI, prawda?
No właśnie zastanawiam się nad różnymi opcjami, bo u mnie to kwestia na dwa lata, potem tuje zrobią robotę, na to w każdym razie liczę. I dlatego nie wiem, czy warto inwestować w panele, czy nie lepiej w jakieś rośliny. Dzięki za podpowiedzi do przemyślenia.


Staram się wykazywać dobrą wolę i uznaję, że to akt poszanowania mojej prywatności - oficjalnie się NIE widzimy, więc nikt nikogo przez płot nie zaczepia
W sumie, przy takim zbliżeniu - działki mają po 20 m szerokości - wcale mi nie zależy na zażyłości z najbliższymi sąsiadami. Ale sąsiadka mojej siostry bardzo się na nią obraziła za panele, wzięła to do siebie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 16:23, 02 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Dobrą przesłonę da Ci kukurydza.
Groszek może przedwcześnie zakończyć wegetację.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies