Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

April 14:10, 28 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
Brzozowadziewczyna napisał(a)

No właśnie od poniedziałku mamy nową dostawę w ilości do pół łydki, nie pamiętam kiedy ostatnio tyle widziałam. Dzieciaki mają raj. Ale ja już przebieram nogami do wiosny...

To są zawilce blanda? Czy jakoś tak?
Próbowałam kilka lat temu posiać i nie wzeszły. A w zeszłym roku takie białe się pojawiły w ilości 1 kępki. Ciekawe czy to ptaki przyniosły
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 16:21, 28 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tak, tak, blanda - greckie. Zobacz, a ja raz posadziłam i co roku mam więcej. Jesienią dosadziłam błękitną odmianę, ciekawa jestem, czy wzejdzie. U mnie dobrze rosną w cieniu pod sosną, więc niezbyt mokro.
Edit - one są podobne do tych dzikich gajowych, mają tylko większy kwiat, bardziej stokrotkowy te też u mnie rosną naturalnie, może to te Ci się pojawiły?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 10:20, 29 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Przeczytałam No może nie na 100 procenta każdą wypowiedź, ale jednak. Wnioski bardzo różne mi się kołaczą po głowie, poza tymi wszystkimi mniej wesołymi, dotyczącymi mojego ogrodu muszę stwierdzić, że:
- strasznie jesteś fajna,
- jest nadzieja dla moich leśnych zakątków

Przez te wszystkie strony widzę, że działasz z olbrzymią determinacją, a Twój wątek jest wybitnie warsztatowy - w ciągu tych paru lat przeszliście przez ten teren jak burza
Jeśli pozwolisz, wykorzystam Twoje doświadczenia dla stworzenia leśnych rabat, o które już dawno mój lasek się prosi. Zapisałam sobie troszkę inspiracji z momentu ich powstawania, żeby mieć do czego zaglądać w razie potrzeby
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 13:11, 29 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
Przeczytałam No może nie na 100 procenta każdą wypowiedź, ale jednak. Wnioski bardzo różne mi się kołaczą po głowie, poza tymi wszystkimi mniej wesołymi, dotyczącymi mojego ogrodu muszę stwierdzić, że:
- strasznie jesteś fajna,
- jest nadzieja dla moich leśnych zakątków

Przez te wszystkie strony widzę, że działasz z olbrzymią determinacją, a Twój wątek jest wybitnie warsztatowy - w ciągu tych paru lat przeszliście przez ten teren jak burza
Jeśli pozwolisz, wykorzystam Twoje doświadczenia dla stworzenia leśnych rabat, o które już dawno mój lasek się prosi. Zapisałam sobie troszkę inspiracji z momentu ich powstawania, żeby mieć do czego zaglądać w razie potrzeby

Sałatko pokrzywowa No to zrobiłaś mi dziś dzień swoim wpisem Baaardzo miło czytać takie słowa, tylko teraz jestem rozdarta, bo - z jednej strony chętnie spotkałabym Cię i poznała w realu, a z drugiej nie mogę do tego dopuścić, no bo jak się rozczarujesz???!
A poważniej - zawsze mi się marzyło mieszkać w lesie, udało nam się poniekąd to marzenie spełnić i mimo kilku niedogodności, nigdy nie zamieniłabym tego leśnego kawałka na inny. Leśne zakątki są cudowne i powoli, mam nadzieję, uda mi się stworzyć ten tytułowy tajemniczy ogród. Skoro większość przeczytałaś, to wiesz jak wiele pomogły mi Dziewczyny z O. To, można powiedzieć, wspólne dzieło
Uściski!!!
Edit - muszę wkleić coś słonecznego dla Ciebie, żeby było łatwiej przeżyć luty A to chyba sierpień w moim nieidealnym warzywniku:

:

I sierpniowy kącik tarasowy:




____________________
Agata.Tajemniczy ogród
antracyt 14:37, 29 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
No apetycznie proszę Pani, całkiem apetycznie... a do tego jakie fajne "osłonki" na kwiaty na tarasie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 14:54, 29 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
U mnie zawilce greckie odmówiły współpracy. Te ozdobne podobnie. Jedynie gajowe cieszą wiosną oczy. Czy śniegowa rodzinka jest już kompletna?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 10:03, 30 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Sałatko pokrzywowa No to zrobiłaś mi dziś dzień swoim wpisem Baaardzo miło czytać takie słowa, tylko teraz jestem rozdarta, bo - z jednej strony chętnie spotkałabym Cię i poznała w realu, a z drugiej nie mogę do tego dopuścić, no bo jak się rozczarujesz???!
A poważniej - zawsze mi się marzyło mieszkać w lesie, udało nam się poniekąd to marzenie spełnić i mimo kilku niedogodności, nigdy nie zamieniłabym tego leśnego kawałka na inny. Leśne zakątki są cudowne i powoli, mam nadzieję, uda mi się stworzyć ten tytułowy tajemniczy ogród. Skoro większość przeczytałaś, to wiesz jak wiele pomogły mi Dziewczyny z O. To, można powiedzieć, wspólne dzieło
Uściski!!!
Edit - muszę wkleić coś słonecznego dla Ciebie, żeby było łatwiej przeżyć luty A to chyba sierpień w moim nieidealnym warzywniku:





Tylko nieidealny warzywnik jest idealny a ten jest bardzo piękny.

Ha ha, w rzeczywistości okażesz się marudną, złośliwą babą jagą - akurat
Wiem, że dziewczyny Ci pomagały, byłam pod wrażeniem - dlatego twierdzę, że to bardzo warsztatowy wątek, wiele z nas po prostu pokazuje, co ma, co robi, u Ciebie to prawie relacja na żywo. A na forum jest po prostu mnóstwo bardzo fajnych, pomocnych osób, w dodatku wiedzących, co mówią
____________________
Sałatka pokrzywowa
agata19762 18:16, 31 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ależ tu pięknie
Rodzinka bałwanków urocza

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Kasia_CS 18:33, 31 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Cześć Agatko!! Piękna zima u CIebie i bałwankowa rodzina zacna u mnie tez w ogródku dosypało, trzeba będzie dzieci na dwór wyrzucić - też będzie trochę ciszy w chałupie Nie wiem jak to jest, ale zawsze jak się bawią, to któremuś się dzieje krzywda dziś Kaja zdarła skórę z brody
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 10:49, 02 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
antracyt napisał(a)
No apetycznie proszę Pani, całkiem apetycznie... a do tego jakie fajne "osłonki" na kwiaty na tarasie

No cześć Akurat osłonki to taki mój mały hyź
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies