Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 18:20, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)
nie nie nie, napisalam, ze lubie ale teraz na nie nie mam czasu żurawki sa ogromna ozdoba ogrodu ale zbyt wymagajace. niestety czesto atakowane przez pedraki, opuchlaki i inne ..aki. Ale i tak zawsze najbardziej lubilam zurawki w starym ogrodku u mamy, nic z nimi nie trzeba bylo robic, podobne do zurawki krwistej. w poprzednim ogrodzie mialam na swoje patent, po zimie scinalam je do zera, krzaczki sie powiekszaly ale nie wypietrzaly i to moze byc metoda

No radykalna ta twoja metoda, ale kto wie? Może spróbuję na którymś krzaczku? Jeśliby to miało uchronić przed wypiętrzaniem...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 18:26, 04 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Też tak kiedyś zrobiłam, z lenistwa oczywiście Troszkę dłużej się zbierały, ale ładnie wyrosły.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 18:59, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Czyli w tym szaleństwie jest metoda...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 19:02, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wy też macie już spisane plany działań??? Bo ja chyba wariatka jestem, już trzy strony zapisane drobnym maczkiem
Ewo, no przestrzeń spora, ale czy ja dam radę to obrobić? Ta wiosna będzie sprawdzianem - pierwszy raz taki areał do obskoczenia...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 19:07, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)
A ja lubię żurawki Nie mam ich wiele, bo całe 4 sztuki Lubię limonkowe i zipper Danusia w Bukszpanowym ma limonkowe z czarnymi trawami i bukszpanami - super to wygląda

Też mam te limonkowe, Kwartet mi kiedyś sprezentował, bo cienia mam dużo, a u Niej lampa Są świetne, rosną ogromne, nie wiem ile ja ich już namnożyłam. A jak fajnie wyglądają z takimi cienkimi trawkami typu carex sabiński, mmmm... Tylko słońca nie lubią i pomarańczowe się robią, wolę limonkowe w cieniu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 19:12, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
W niektórych przypadkach po prostu stare bezimienne odmiany są najlepsze - ja też mam taką bezodmianową-bezproblemową Jakoś specjalnie nie kocham żurawek, ale ta ładnie kwitnie, więc ją lubię.
Zdjęcia mniam Już chyba wiem, dlaczego lubię takie z pustymi rabatami - bo przypominają wiosnę.

A jak wygląda ta bezodmianowa? Zielona jest? Aż jestem ciekawa, która to?
Tak, masz rację, puste rabaty są piękne wiosną - czujesz potencjał i ten cudowny czas, który dopiero się zaczyna...


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 19:12, 04 lut 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Brzozowadziewczyna napisał(a)

O, to może o to chodzi, mi też zawsze żal, bo ładnie wyglądają po zimie, ale gdzieś wyczytałam, że trzeba i to dość wcześnie wyciąć wszystkie stare liście.
A ta hosta to taki zwyklaczek NN, którego dostałam od cioci i zobacz, Kwartecikowi też się podobała jak była kiedyś u mnie, mam Jej oderwać wiosną kilka kłączy.
Ja też ją bardzo lubię - jest duża, bardzo szybko przyrasta, pierwsza wiosną startuje, żelazna, na słońce i do cienia, na najtrudniejsze miejsca - taki doskonały wypełniacz. Kwitnie obficie ale przeciętnie - bladoliliowe kwiaty.


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 19:15, 04 lut 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Ja się dopisuję do listy tych co lubią żurawki, nawet kochają
Nigdy nie zauważyłam u siebie żadnych opuchlaków.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:40, 05 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO (dobrze trafiłam?)
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 09:54, 05 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO (dobrze trafiłam?)

A dzięki, dzięki, właśnie siadłam do pierwszej kawki imieninowejzałapałaś się, niestety tylko wirtualnie, na babeczki brownie Lubisz?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies