Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

antracyt 14:14, 04 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Ja też nie mam serca do żurawek. 100lat temu podobały mi się stare, żelazne bezodmianowe w ogrodzie mamy. U siebie mam 2 sztuki (a może po zimie już nawet jedną) całkiem ładnej odmiany, ale jak wypadną, to kolejnych nie posadzę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 14:38, 04 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
antracyt napisał(a)
Ja też nie mam serca do żurawek. 100lat temu podobały mi się stare, żelazne bezodmianowe w ogrodzie mamy. U siebie mam 2 sztuki (a może po zimie już nawet jedną) całkiem ładnej odmiany, ale jak wypadną, to kolejnych nie posadzę.


O właśnie, ja też jakoś przestałam pałać do nich miłością. W sumie to co dwa lata muszę je odmładzać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 14:39, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)
Agata, ten twoj ogrod mnie po prostu rozwala na łopatki, uwielbiam taki przeswietlony cien, rosliny sie pieknie prezentuja.

Mowicie by ciac epimedium? ja nie cielam i pieknie przyrosl i dlugo kwitl. Zakochalam sie w tych roslinkach sa przesliczne i takie wdzieczące sie

W lutym przycinam a w zasadzie oglawiam krotko modrzewie pendula, to juz 3 sezon, robie to by zbudowalły szersza i gestsza korone, łodygi sa mocniejsze a szczecinka porastajaca jest duzo gęstsza i bujniejsza. Drzewko ma geste witki i nie wyglada jak placząca topielica
Obciete w lutym gałęzie wkładam do wazonu z podcietymi galazkami jabloni, po kilku dniach rozkwitaja i wiosna w domu

Dzięki Tar Czyli jak zawsze - trzeba poekseprymentować i wybrać najlepszą dla siebie opcję. Ja tnę - i u mnie się sprawdza
A modrzewie mam tylko te wielkie wokół, u mnie miałam jednego ale tak chorował, że musieliśmy wyciąć.
Znalazłam dla Ciebie jeszcze czerwcowy światłocień. Już mi się powoli zdjęcia kończą
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:40, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
beta napisał(a)


Może ją nie mam do nich serca
Wypiętrzają się. Dzielić je trzeba. I pędraki.
Wole mniej kłopotliwe rośliny. Ale to prawda, że urody nie można im odmówić i koloru

Trochę masz rację, zwłaszcza z tym wypiętrzaniem. I dzieleniem. I pędrakami Ale i tak je lubię, w niewielkich ilościach
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:43, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tar, Zuzia, Ewa, team nielubiący żurawek Wszystkie macie rację, w sumie uświadomiłam sobie, że ja nowych nie kupuję, ale ponieważ miałam tyyyyle ziemi do zagospodarowania, to namiętnie dzieliłam wszystkie jakie mam jesienią
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 15:30, 04 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
nie nie nie, napisalam, ze lubie ale teraz na nie nie mam czasu żurawki sa ogromna ozdoba ogrodu ale zbyt wymagajace. niestety czesto atakowane przez pedraki, opuchlaki i inne ..aki. Ale i tak zawsze najbardziej lubilam zurawki w starym ogrodku u mamy, nic z nimi nie trzeba bylo robic, podobne do zurawki krwistej. w poprzednim ogrodzie mialam na swoje patent, po zimie scinalam je do zera, krzaczki sie powiekszaly ale nie wypietrzaly i to moze byc metoda
____________________
Ogrod nad bajorkiem
beta 15:53, 04 lut 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Trochę masz rację, zwłaszcza z tym wypiętrzaniem. I dzieleniem. I pędrakami Ale i tak je lubię, w niewielkich ilościach


u ciebie wyglądają ślicznie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MiluniaB 16:14, 04 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
A ja lubię żurawki Nie mam ich wiele, bo całe 4 sztuki Lubię limonkowe i zipper Danusia w Bukszpanowym ma limonkowe z czarnymi trawami i bukszpanami - super to wygląda
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Mgduska 16:16, 04 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
W niektórych przypadkach po prostu stare bezimienne odmiany są najlepsze - ja też mam taką bezodmianową-bezproblemową Jakoś specjalnie nie kocham żurawek, ale ta ładnie kwitnie, więc ją lubię.
Zdjęcia mniam Już chyba wiem, dlaczego lubię takie z pustymi rabatami - bo przypominają wiosnę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 16:28, 04 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zdjęcia piękne bo i ogród piękny Ach, zazdroszczę ciut tej przestrzeni...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies