Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 17:02, 10 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Się bym podłączyła drogie koleżanki .

Nie biorę innej możliwości pod uwagę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:03, 10 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


No ja nawet miałam dopisać że skrzyknę Mrokaśkę i Kwarteta ale nie chciałam tak publicznie się chwalić takim towarzystwem
W sensie że będą mi zazdrościć (żeby przypadkiem ktoś opacznie nie zrozumiał

No to wtedy już będzie tradycja Super!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:06, 10 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cięcia, jak już pisałam, dziś ciąg dalszy, na razie lecę po kolei z większością traw, hortensje zostawiam na później. Bez tych nożyc akumulatorowych, które nabyłam w zeszłym roku, chyba bym nie dała rady, jak dobrze, że już mam za sobą ten zakup W tym roku kuszą mnie jeszcze takie mniejsze, o których gdzieś pisała Kasia Mrokasia. U Wioli? Przydałyby się do niższych traw, bo jednak ręka się męczy.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 18:10, 10 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
April napisał(a)


No ja nawet miałam dopisać że skrzyknę Mrokaśkę i Kwarteta ale nie chciałam tak publicznie się chwalić takim towarzystwem
W sensie że będą mi zazdrościć (żeby przypadkiem ktoś opacznie nie zrozumiał


No dobrze, publicznie przyznaję się do zazdrości.
Wizyta w ogrodzie Agatki to prawdziwa przyjemność. I ze względu na okoliczności przyrody, i osobę właścicielki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 18:36, 10 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


No dobrze, publicznie przyznaję się do zazdrości.
Wizyta w ogrodzie Agatki to prawdziwa przyjemność. I ze względu na okoliczności przyrody, i osobę właścicielki.

Ha! Człowiek głośno Kogoś zaprosi, to od razu komplementa się sypią Haniu, dzieki!Może dołączysz? Zapraszam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Wiolka5_7 18:49, 10 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cięcia, jak już pisałam, dziś ciąg dalszy, na razie lecę po kolei z większością traw, hortensje zostawiam na później. Bez tych nożyc akumulatorowych, które nabyłam w zeszłym roku, chyba bym nie dała rady, jak dobrze, że już mam za sobą ten zakup W tym roku kuszą mnie jeszcze takie mniejsze, o których gdzieś pisała Kasia Mrokasia. U Wioli? Przydałyby się do niższych traw, bo jednak ręka się męczy.


Widzę, że cięcie u Ciebie pełną parą,super
Ja też takie nożyce kupiłam w zeszłym roku i jestem mega zadowolona

A w tym roku planuję zakup właśnie tych małych ,do mniejszych trawek bo ręcznym sekatorem to mordęga jak trawy coraz większe... W sobotę jadę kupić i na pewno wypróbuję
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Brzozowadzie... 13:22, 11 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wiolka5_7 napisał(a)


Widzę, że cięcie u Ciebie pełną parą,super
Ja też takie nożyce kupiłam w zeszłym roku i jestem mega zadowolona

A w tym roku planuję zakup właśnie tych małych ,do mniejszych trawek bo ręcznym sekatorem to mordęga jak trawy coraz większe... W sobotę jadę kupić i na pewno wypróbuję

No właśnie dziś buuu, przymusowa przerwa - pada od rana, a już miałam umówionego Syna do pomocy. No żal bardzo, ale nie ma tego złego, ręce odpoczną
Ciekawa jestem, który wybrałaś ten ręczny, bo ja wczoraj, oglądając, oczopląsu dostałam.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:26, 11 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A z przemyśleń okołorabatowych, mam do Was pytanie - na frontowej z kalinami mam trzy miskanty Rossi, są tak piękne jak wkurzające Strasznie się pokładają. I teraz zastanawiam się - czy ze względu na to, że tam jest jednak od południa sporo cienia rzucanego przez sosny, czy to ich taka natura? Macie je w ogrodzie? Bo muszę wydać i mam nawet komu, ale nie chcę wciskać trefnego towaru
Tu fotka z lipca zeszłego roku, trochę widać, w czym problem. Tam jest jednak spory cień.

Zastanawiam się, czy jest sens zamieniać je na Memory, które u mnie na słonecznej rabacie ładnie stoją i mogę sobie je podzielić, czy w tym miejscu wszystkie będą się pokładać i powinnam zrezygnować z miskantów w tym miejscu. Co sądzicie? Będę wdzięczna za podpowiedź.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:36, 11 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zobaczcie, one robią fajną masę zieleni, ale nie napiszę, ile razy je podnosiłam bo dosłownie kładły się na kaliny. To zdjęcie z sierpnia.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 13:47, 11 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Z tego, co wiem, to jedyne miskanty do półcienistych zakątków to Variegatusy. Do hortensji by pasowały.

Trawiasta przesłona dobrze robi tej rabacie. Masz nad czym dumać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies