Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:38, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
nicol21 napisał(a)
Piękna jesien, piękna psina - teraz to już pewnie dużo bardziej wyrosła. A jak tam przedwiosnie? Widać już?

No właśnie widać powolutku - przebiśniegi kwitną, wszystko z ziemi łebki wychyla!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:40, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
LIDKA napisał(a)
Hey Agatko. Po pięknej jesieni i paskudnej zimie żuczę Ci wymarzonej wiosny.

Dziękuję Ci bardzo i wzajemnie, już za chwilę zaczniemy kawki w ogrodzie Ja już zaczęłam, ale M. mnie woła, bo mówi, że sąsiedzi pomyślą, że za karę siedzę i mnie do domu nie wpuszcza
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:47, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Martka napisał(a)
Witaj Agato,

zdjęcia jesienne przepiękne, ale Cuma skradła me serce! Czuła i dostojna Cieszę się, że u Was dobrze się dzieje, ule na swoim miejscu, mam nadzieję, że kiedyś napiszesz o doświadczeniach z nimi coś lub ciut więcej Ciepłe pozdrowienia przedwiosenne!


Witaj Marto! Zawsze staram się patrzeć na tą lepszą stronę mocy Więc cieszę się z tego co jest. Idzie wiosna, Tata dalej walczy, teraz wszystkie rozmowy u nas schodzą na pszczoły
Będę starać się na bieżąco relacjonować naszą pszczelarską przygodę, ale pokornie przyznaję - uczę się wszystkiego. Więc jeśli napiszę jakieś głupoty, to musicie mi wybaczyć. Na szczęście mam Mistrza
Zima zeszła nam na czytaniu fachowych książek, teraz czas na praktykę.
W styczniu zarejestrowaliśmy naszą mini pasiekę, pszczoły ładnie przezimowały. Tydzień temu dostały "ciasto", żeby nie cierpiały z głodu na przedwiośniu i ciepłą kołderkę, która ułatwi im rozmnażanie się, co jest teraz szczególnie ważne, żeby w sezonie były mocne roje.
Teraz szykujemy trzeci ul, na wszelki wypadek i ramki na sezon. Dzieje się!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 13:55, 09 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Wow, pszczoły, na dodatek własne, to już wyższa szkoła jazdy. Fajnie, że Twój tato jest pszczelarzem i może Wam przekazać swoją wiedzę

U nas można ule „wynajmować” tzn. pszczelarz stawia swoje ule w cudzym ogrodzie (ogród musi być miododajny) i się nimi zajmuje. Ja mam niestety zbyt mały ogród i nie jest to możliwe.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 14:01, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)
Wow, pszczoły, na dodatek własne, to już wyższa szkoła jazdy. Fajnie, że Twój tato jest pszczelarzem i może Wam przekazać swoją wiedzę

U nas można ule „wynajmować” tzn. pszczelarz stawia swoje ule w cudzym ogrodzie (ogród musi być miododajny) i się nimi zajmuje. Ja mam niestety zbyt mały ogród i nie jest to możliwe.

A kusiły nas te ule już parę lat, ale czekaliśmy aż dzieciaki podrosną. W tym czasie wkręciła się moja siostra (bankowiec) i syn, więc wsparcie merytoryczne mamy
Fajna opcja - te wynajmowane ule
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 14:12, 09 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17957
Będziesz musiała zmienić nicka na Miodowa Dziewczyna .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 15:38, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
Będziesz musiała zmienić nicka na Miodowa Dziewczyna .

Przemyślę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
antracyt 17:07, 09 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Z wielką chęcią będę śledziła pszczele historie u Ciebie. U mnie to chyba jednak marzenie nierealne, przynajmniej na najbliższych kilka lat. Pozostaje mi obserwować pszczoły u przyjaciół i podczytywać wiadomości o nich na forum(mam nadzieję, że zdjęcia też się pojawią)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Brzozowadzie... 17:13, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
antracyt napisał(a)
Z wielką chęcią będę śledziła pszczele historie u Ciebie. U mnie to chyba jednak marzenie nierealne, przynajmniej na najbliższych kilka lat. Pozostaje mi obserwować pszczoły u przyjaciół i podczytywać wiadomości o nich na forum(mam nadzieję, że zdjęcia też się pojawią)

No pewnie, foty będą, stoją sobie na zacisznej rabacie, te nasze dwa ule. Na razie walczymy z pokusą, żeby co chwila do nich nie zaglądać
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:16, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A z aktualności - zaczęłam wycinki
Zajrzałam parę razy do Hani Gruszki, zawsze to działa na mnie motywująco wiosną - i wczoraj na dobry początek poszła frontowa z kalinami Mariesii. Nasadziłam tam sobie przebiśniegów, ale sadziłam z doniczek wczesną wiosną - i teraz zakrywały mi je suche kępy hakonek - musiałam się ich już pozbyć
Dziś oczyściłam warzywnik z werbeny, której miałam tam wielkie kępiszcza i astrów.
Ręka boli, hehe, musi się na nowo przywyczaić
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies