Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Kasia_CS 15:35, 08 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Te moje drzewka to graby są Lubię je bardzo - dobry wybór projektant bloku zrobił - bo drxews to nie moje nasadzenie mam je w odległości 270cm od siebie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 17:09, 08 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
Te moje drzewka to graby są Lubię je bardzo - dobry wybór projektant bloku zrobił - bo drxews to nie moje nasadzenie mam je w odległości 270cm od siebie


No piękne są. Gdybym chciała kolumnowe, to sadziłabym od razu. Ale mi potrzebne rozłożyste lekko
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 21:23, 08 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cały długi weekend byliśmy u Przyjaciół w okolicach Hani Podziwiałam kwitnące piwonie Zdobyliśmy Ślężę i popłynęliśmy pontonem z Barda Śląskiego. Udane dni za nami.


A ja nie powitałam Was chlebem i solą u wlotu do kotliny. Następnym razem daj znać, to choć chusteczką pomacham z wieży.
Ogrodowy kącik kawowy wzbudził mój zachwyt. Nasadzenia w koszach niezwykle wysmakowane. Zdjęcia ogrodu- aż miło popatrzeć.
Trochę niepokoją mnie Malepartusy na frontowej, bo to dość pokaźne miskanty (jedne z większych). Coś mi świta (ale słabo ), że rzuciłam propozycję posadzenia ML lub gracków.
Ucieszyła mnie opinia Toszki o kolorach azalii.
A teraz o tym klonie. Mnie niepokoi tylko to, że nie znam nikogo u kogo rośnie. Pięknie się przebarwia, więc powinien być popularny. I ciekawi mnie dlaczego nie jest?
Dobrze byłoby znaleźć kogoś, kto go ma i dopytać o jego sprawowanie w ogrodzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 21:36, 08 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
foteczki pooglądane ślicznie .....w wyborze drzewa niestety nie umiem pomóc
ja mam platana ,ale dopiero 2 miesiące ,więc nic na razie nie mogę powiedzieć więcej ....oprócz tego ,że śliczny jest
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Brzozowadzie... 22:02, 08 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A ja nie powitałam Was chlebem i solą u wlotu do kotliny. Następnym razem daj znać, to choć chusteczką pomacham z wieży.
Ogrodowy kącik kawowy wzbudził mój zachwyt. Nasadzenia w koszach niezwykle wysmakowane. Zdjęcia ogrodu- aż miło popatrzeć.
Trochę niepokoją mnie Malepartusy na frontowej, bo to dość pokaźne miskanty (jedne z większych). Coś mi świta (ale słabo ), że rzuciłam propozycję posadzenia ML lub gracków.
Ucieszyła mnie opinia Toszki o kolorach azalii.
A teraz o tym klonie. Mnie niepokoi tylko to, że nie znam nikogo u kogo rośnie. Pięknie się przebarwia, więc powinien być popularny. I ciekawi mnie dlaczego nie jest?
Dobrze byłoby znaleźć kogoś, kto go ma i dopytać o jego sprawowanie w ogrodzie.

Haniu, obiecuję poprawę, gdy następnym razem odwiedzę Twoje tereny. Wyobraziłam sobie tą wieżę Nasadzenia w koszach dziękują Posadzone były naprędce, z tego, co udało się nabyć w najbliższym malutkim ogrodniczym
A jeśli chodzi o miskanty... To dramat! Pomyliłam, żesz. Zaraz je wysadzam, tylko gdzie by tu, skoro one duże... Może przy bzach... Zgrają się z Hameln i Limkami?? To ich tam wciepię, a tu zmienię na ...no właśnie, które ładniejsze w realu: ML czy gracki? Dzięki, że pamiętałaś, jakoś mi się ten Malepartus wbił w głowę, może tam gdzieś przemknął...
No właśnie, a co Ty byś poleciła zamiast tego klona? Jego chyba poleciła mi Zana, muszę Ją podpytać, czy zna osobiście tego Pana
Ściskam ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:04, 08 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magleska napisał(a)

ja mam platana ,ale dopiero 2 miesiące ,więc nic na razie nie mogę powiedzieć więcej ....oprócz tego ,że śliczny jest

Magda, ale platan to potwór jakiś na zdjęciach jest. Myślałam o czymś ciut mniejszym. Bo piękny jest...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:12, 08 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Właśnie pooglądałam i stwierdziłam, że Amazon Mist i ML to ten sam odcień lekkiego srebra, może by iść w taką spójność, czy lepiej żywszą zieleń Gracków...hmmm
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 22:25, 08 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ponieważ jestem u Ciebie na bieżąco, to już Ci odpowiadam. Nie mam osobiście tego pana klona, ale bardzo chciałabym mieć. Albo jakiegoś innego Acer rubrum, czyli klona czerwonego. Bo jest ich ileś odmian, o różnych rozmiarach i pokrojach korony. Trochę poczytałam o nich w necie. Nie wiem czemu nie są popularne, ale jeżeli poleca się je do zieleni miejskiej to chyba są ok.

http://dendropodroze.blogspot.com/2017/01/czym-zachwyca-klon-czerwony.html

https://www.e-katalogroslin.pl/plants/254,klon-czerwony-brandywine_acer-rubrum-brandywine

http://zielonozakreceni.pl/forumowo/klony/6775-klon-czerwony-acer-rubrum-red-rocket

Sporo można znaleźć w necie na ich temat. Myślę, że one u nas są po prostu od niedawna.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:31, 08 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A i jeszcze Pszczółka je dzisiaj polecała w Gutlandii, odmianę Scanlon ma Gosiek z Ogród do odnowy, ktoś jeszcze też go ma.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 22:37, 08 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
O, dzięki Anula za te linki! Poczytałam i wszystko pięknie, kolory jesienne wspaniałe, wielkość ok, jedno mnie tylko zmartwiło, mianowicie z opisów wynika, że on dosyć szybko gubi jesienią liście.. No i jak tu się teraz zdecydować...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies