Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

ElzbietaFranka 22:36, 08 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kamcia jeszcze jedno przyszlam z watku Pabla. Niemcy zawsze mieli chopla na punkcie krasnali, i ozdobnictwa ogrodowego. Pablo pracowity i zdolny czlowiek tzw zlota raczka.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kamcia 12:03, 09 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Tak Elu. Uwielbiam góry wiec domek w górach to by było coś. Ale niestety praca dla mnie była w Bremen. I tak zostało. W międzyczasie moglam sie przeniesc w jakies inne miejsce bo moja firma ma siedziby w ponad 80 miejscach w Europie ale zdecydowalismy ze zostaniemy w Niemczech. Bardzo chcialam do Schwarzealdu i nawet pojawila sie taka mozliwosc ale moj mąż dostal dobrą prace w Bremen wiec stwierdzilismy ze juz nie ma sensu zmieniac.
Kupilismy domw malej miejscowosci pod Bremen i tak juz raczej zostanie.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 19:24, 10 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
U nas znowu pada. Chwasty rosna na potege i nie nadazam ich plewic.



Nadmiar deszczu nie sluzy rozom. Zolkna im liscie a kwiaty szybko opadaja. Mam nadzieje, ze chociaz jeden bezdeszczowy dzien trafi sie przed urlopem zebym mogla je spryskac srodkiem przeciwgrzybicznym.

Galezie mojej ulubionej na pniu pochylily sie calkowicie po ostatnich ulewach:



Natomiast hortensje szaleja:




Ta to sie chyba nie potrafi zdecydowac czy chce byc roza czy niebieska:




Moja talerzowka po raz pierwszy po przeprowadzce bedzie miala kwiaty:






W przedogrodku rowniez:



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 12:41, 30 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Nie bylo mnie prawie trzy tygodnie. Troche podrozowalam i odpoczywalam....ale o zdjeciach nie zapomnialam.

Wstawie kilka z mojej wyprawy na Korfu a potem przeniose je do watku poswieconego tej wyspie.






















A teraz moje ulubione:


Wyspa przepiekna - moja ulubiona wsrod greckich wysp. Najbardziej zielona i najbardziej kolorowa. Jesli ktos ma mozliwosc spedzenia tam kilku dni, zdecydowanie polecam.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 12:57, 30 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Niestety urlop szybko sie skonczyl i trzeba bylo wracac do szarej rzeczywistosci. Pierwszy dzien pracy nadal przede mna i powiem szczerze: NIE WIEM JAK GO PRZEZYJE.


Niestety gdy ja odpoczywalam na pieknym Korfu w temperaturze 30 st i przez tydzien nie widzialam ani jednej chmurki na niebie, na polnoc Niemiec dotarla jesion... tak jesien w lipcu.
Przez trzy tygodnie byly az 3 dni bez deszczu z temperatura powyzej 20 st.
Gdy po powrocie zobaczylam moj ogrod to sie prawie zalamalam. Chwasty zaplemily sie wszedzie zaslaniajac moje rosliny. Ogrod wyglada strasznie.


Nie wierzycie ze u nas jest jesien? To patrzcie co u mnie juz kwitnie:






W tym roku lata nie bylo. i nic nie zapowiada, zeby sierpien byl cieplejszy i bardziej suchy.
Nawet Budleja nie przyciaga motylow w tym roku. Rok temu bylo ich mnostwo a teraz prawie wcale.



Chyba tylko hortensje ciesza sie z takiej ilosci deszczu:


Moja talerzowka:




____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 12:45, 01 sie 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Wystarczylo dwa sloneczne dni a ogrod znowu ozyl.







Ale zeby nie bylo, ze lato worcilo na dobre. Podczas, gdy w Polsce upaly, u nas temperatura siega 22 st. A wieczorem ma znowu padac.


Moze ktos potrzebuje deszczowke. Chetnie oddam.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Basilikum 13:27, 01 sie 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
ja biore ale tylko noca

fajna wycieczke mialas
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kamcia 23:02, 06 sie 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Oj tak.

Chetnie bym wrocila, bo ja cieplolubna jestem a w Niemczech lato nie rozpieszcza.

Mamy tu takie powiedzenie:
- A lato to juz bylo, bo nie zauwazylam...
- Tak, bylo; jak bylas w toalecie.



W zeszlym roku to 16 wrzesnia kapalam sie jeszcze w moim basenie, a w tym roku jeszcze do tego nie doszlam a to juz sierpien.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Basilikum 08:22, 07 sie 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a kto wie co 16 bedzie moze sie jeszcze pokapiemy.Na poludniu lato bylo, nie moge narzekac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anitka 18:14, 07 sie 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Po deszczowym lipcu u nas od ponad tygodnia niemiłosierne upały, zero deszczu spadło. Nawet nie wiesz jak się wczoraj cieszyłam, że padało. Kto by pomyślał, żeby chodzić w deszczu po ogrodzie i się cieszyć
Twoja ulubiona różyczka pomimo opadnięcia po deszczu wygląda cudnie, można pomyśleć, że to "róża zwisająca" Zazdroszczę Budleji, to prawdziwe "motylisko". U mnie była przez cztery sezony, 2,5 metra miała, ale w tym roku przemarzała, chyba za wcześnie ją odwinęłam z zimowego okrycia chochołem słomianym. U mnie też dopiero teraz nalot motylkowy.
Super wycieczka.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies