Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

Muszelka 18:04, 26 sie 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Przejrzałam cały Twój wątek. Masz piękny ogród. Jest w nim optymizm, ład, spokój... a wszystko to spowite nutą romantyzmu.

Radość dla oczu
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
SlonecznyOgrod 20:08, 27 sie 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Wrzosowisko Twoje bardzo mi się podoba.

Ja róż mam mało, może na wiosnę kupie parę krzaczków, jak się już na którąś zdecyduję.
To budleja się rozsiewa? Przecież to krzew, a krzewy się tak nie powinny rozsiewać.
Mojej teściowej podobają się budleje, kupiła 3 szt. Motyli krzew.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
kerii 21:06, 27 sie 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Widzę, że szalejesz zakupowo no ale jak przecena to grzech nie kupić.

Ja już w tym sezonie nie kupię ani ździebełka no chyba, że jeszcze jakieś cebulki w "atrakcyjnej" cenie.


Piszesz, że godziny budlei już policzone, mnie się osobiście ona podoba pod warunkiem że rośnie na swoim miejscu moja długo była bezmiejscowa i mnie wkurzała ale teraz puki co pasuje mi tam gdzie rośnie, choć trochę chaszczowato wygląda

Moim utrapieniem stał się milin, rośnie skubany dosłownie wszędzie nawet w tui się zadomowił, eM co tydzień miliony nowych odrostów kosiarką wykasza a one odnowa rosną masakra.
Co do koncepcji rabat to mnie już głowa od myślenia boli a od oglądania ogrodowych inspiracji dostaje oczopląsu

Mam zamiar po raz enty przeorganizować moją nieszczęsną pseudo bylinówkę i jak tym razem nie wyjdzie to się chyba poddam i trawę tam posieję

A kicia słodka, uważaj żeby Cię nie zaadoptowała bo ani się obejrzysz a będziesz miała kotka
____________________
Jola Moja glebo terapia
Kamcia 11:46, 28 sie 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
SlonecznyOgrod napisał(a)
Wrzosowisko Twoje bardzo mi się podoba.

Ja róż mam mało, może na wiosnę kupie parę krzaczków, jak się już na którąś zdecyduję.
To budleja się rozsiewa? Przecież to krzew, a krzewy się tak nie powinny rozsiewać.
Mojej teściowej podobają się budleje, kupiła 3 szt. Motyli krzew.


Tak Daria, w tym roku po raz pierwszy zauwazylam, ze budleja zaczela mi sie rozsiewac po calej rabacie. Juz jakis czas temu powyrywalam kilkadziesiat kilkucentrymetrowych siewek. A w piatek przy jej wykopywaniu kolejne tyle.

Ale juz jej nie ma. Wykopana.
Kilka siewek zostawilam i zastanawiam sie czy w donice ich nie wsadzic. Nie bedzie taka ekspansywna.

Tylko nie wiem gdzie mialabym ta donice postawic, bo zaczyna mi brakowac miejsca.

Przearanzowuje cala rabate na ktorej ta budleja rosla. Po jej wykopaniu zrobilo sie duzo miejsca wiec wkopalam ta niedawna zakupiona Hortensje Vanille Fraise i dwa perukowce. A ze jeszcze troche miejsca zostalo to chce przed hortensja posadzic trzy kule bukszpanowe. Czytalam, ze lodygi tej hortensji sa bardzo wiotkie i lamia sie pod ciezarem kwiatow. Dlatego zaleca je podwiazywac lub tez posadzic przed nimi jakies rodliny, na ktorych beda mogly sie wesprzec.

Wstawie kilka zdjec jak juz bedzie gotowe.
W tym miejscu brakuje mi jakis traw niewysokich ale poki co nie mam pomyslu.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Adison 22:03, 28 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Witam się u Ciebie świetny wątek! Czekam na więcej.

Mega podoba mi się miejsce z ławeczka też sobie chyba lajsne!
____________________
Zmienny ogród Ady
Kamcia 22:20, 28 sie 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Adison napisał(a)
Witam się u Ciebie świetny wątek! Czekam na więcej.

Mega podoba mi się miejsce z ławeczka też sobie chyba lajsne!


Witam Cie.


'Lajsnij sobie'. Dobre miejsce na obserwacje ogrodu z kubkiem kawy w reku.


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 12:47, 30 sie 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Elu, tak wyglada wiekszy kawalek mojego ogrodu; ta chyba najbardziej nasloneczniona.



Na ta druga strone potrzebuje troche wiecej czasu, bo po wykopaniu budleji musze tam zrobic porzadek. Rosliny juz zakupione i prawie wszystkie powkopywane, ale jeszcze zwirku musze podosypywac i zrobic tam porzadek.

A tu moj ulubiony zakatek juz w troche jesiennej oslonie. Chryzantemy juz kwitna.
Tylko rozplenica cos nie chce i pewnie w tym roku nie zakwitnie


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Basilikum 17:35, 06 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
lei tak rozplenica ladniee wyglada wogole juz super masz
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
kerii 12:03, 07 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Ładne rabaty, a ta z ławeczką aż zaprasza do rozgoszczenia się tam

Rozplenica może jeszcze wypuści kłoski, moja dopiero niedawno zaczęła. Poza tym to chyba też zależy czy jest w bardziej czy mniej słonecznym miejscu. W tym roku dzieliłam i jedna w słonecznym widzę że ma dwa kotki a druga, która ma mniej słonka nadal same listki.
____________________
Jola Moja glebo terapia
ElzbietaFranka 15:19, 03 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kamica żyjesz.

Wszystkiego dobrego w 2018 roku. Tyle przylotow ile w zlotów życze.
Pozdrawiam Elżbieta
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies