Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

kerii 20:50, 14 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Kamilka fajnie, że Cis się z pracą ułożyło.

Ćmę pryskaj, jak nie masz mospilanu tudzież Lepinoksu to czym kolwiek na gąsienice, tylko w zdecydowanie większym stężeniu niż zalecają normalnie. Opryskaj dokładnie i dużo cały krzak wewnątrz i na zewnątrz im więcej tym lepiej bo to cholerstwo jest dość żywotne. A te gąsienice co widzisz to pozbieraj ręcznie, zawsze to o którąś mniej.

U mnie w tym roku już była na szczęście zauważyłam spryskałam i na razie jest spokój ale trzeba trzymać rękę na pulsie i sprawdzać czy się nowe nie pojawią. Ja na szczęście mam tylko dwa i w sumie to już w tamtym roku je spisałam na straty bo to taka trochę walka z wiatrakami ale że chwilowo żyją i ładnie wyglądają to mi ich szkoda usuwać.
Ale jak by co to mam już sadzonki cisów i hoduje je w ramach zamienników
____________________
Jola Moja glebo terapia
Kamcia 23:23, 14 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Daria, zamierzam walczyc z ćma i zamierzam tą walkę wygrać bo bukszpanow jej nie oddam.

Haniu co do róż, to ja nie chcialam ich mieć bo wydawalo mi się, że nie będę umiala sie nimi zająć. Tutejsza ziemia sprzyja uprawie. Nie wiele muszę przy nich robić: raz w roku przyciecie i raz w roku oprysk.
Co do hortensji to tez je uwielbiam. Tutejszy klimat im sprzyja, tak jak rododendronom.
Co do studiow to jeszcze nic pewnego. Na razie robie wszystkie mozliwe certyfikaty, ktore sa mi potrzebne przy składaniu dokumentów na uniwersytet a potem jeszcze musze liczyc na szczęście i mam nadzieję, że sie dostanę.

Jola, siedzenie w domu nie dla mnie. Mam nadzieję, że polubie obecną pracę, bo powiem szczerze, że zdecydowalam się na nia tylko ze względów finansowych.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 21:01, 15 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Z niecierpliwoscia czekam na jego niebieskie kwiaty ale cos powoli mu to w tym roku idzie:





Krzewuszka:



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 21:04, 15 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
...moja ulubiona; kwitnie do października:





Mam nadzieję, ze płot w tym roku juz caly obrosnie:



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kim 22:06, 15 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Wszystko wspaniałe u Ciebie tylko ja się pytam czemu tak mało zdjęć
domagam się o jeszcze


____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kamcia 22:47, 15 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Bo walczę z ćma i tylko w przerwie cos pstrykam.

Dzis robilam "porzadek" na rabacie w przedogrodku bo trzeba bylo poobcinac przekwitniete krokusy i szafirki i niestety znalazlam kolejne zainfekowane bukszpany.

Na szczęście dzis dostalam srodek do pryskania. Zamierzam pryskac w sobote bo niestety teraz ma przez kilka dni padac.





Kiedy ta piwonia wreszcie zakwitnie...


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 19:26, 16 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Pada, pada, pada. Roślinkom to potrzebne, od razu widac jak odżywają. Nie ma to jak deszcz. Zadne podlewanie nie zrekompensuje wody z nieba.







____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 19:29, 16 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Maj zimny co widac po rododendronach. W zeszlym roku szalały; w tym, jakos im sie nie chce









____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 19:31, 16 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Wczoraj dotarł do mnie Mospilan. W sobotę zamierzam pryskac bukszpanki i trzmieliny:



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kim 19:35, 16 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Aż miło popatrzeć jestem zdziwiona jak patrzę na Twoje krzewuszki już za chwilę będą całe w kwiatkach moje jeszcze są dalekie do kwitnienia a ten klonik to naprawdę extra

Na ostatnim zdjęciu to co to??
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies