Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 12:30, 15 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja też nie szaleję z cięciem traw,bo po pierwsze będzie łyso a po drugie coś mówią o ochłodzeniu po tym ociepleniu w marcu będę ciąć


A to w temacie cięcia jesteśmy zgodne Wytnę tylko turzyce muskegońskie, bo widzę że do wiosny im spieszno.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 12:44, 15 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agania napisał(a)
Energiczna kobieto....podziwiam Cię

W weekend też planuje ogród....najgorsze te trawy do cięcia, a właściwie
to miskanty...moje już są bardzo wielkie.

Jak tam dekoracja w tej cudownej ramie z chrobotkiem?



Nie mam tylko czasu tej energii rozładować
Dlatego mam kilka tylko miskantów, boję się tego cięcia a jeszcze bardziej dzielenia

Od jakiegoś czasu tak sobie myślę, że chyba tak fajnie mieć każdego gatunku roślin niewiele, bo można prace rozłożyć, nawet samo cięcie na raty porozkładane, mniejsze ryzyko pęcherzy na palcach

Rama dojrzewa pomalutku. We wtorek byliśmy na giełdzie zoologicznej na Balickiej, bo eM myślał, że coś fajnego może znajdziemy czego używają np. do terrariów, ale klapa na maksa. Nawet załapaliśmy się na darmowe 30 minut na parkingu

Wczoraj zamówiłam mech poduszkowy, bo doczekałam się odpowiedzi i zdjęć dostępnych kolorów. Po pracy wczoraj byłam w O.. rozejrzeć się za kwiatkami doniczkowymi.
Płyty OSB docięte czekają w garażu. Jak się szybko rozprawię z ogródkiem to plan był zamontować w sobotę, bo wówczas nie będzie odwrotu, ale mamy gości po południu i nie wiem czy ich osb na ścianach straszyć w jadani Choć nie wiem czy nie będą ich podziwiać, bo eM nieraz w gorącej wodzie kąpany.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 12:57, 15 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
koliber napisał(a)


No wiesz, jak się nie pozabijasz na tych patykach to zostaw

Wybierasz się w marcu do Jasionki?


No dobra posprzątam w sobotę Nie mama rozdrabniacza, ale część sobie zostawię do podpierania roślin, a część potnę.

Sprawdziłam, że w tym roku targi są na 16-17 marzec zaplanowane. eM Sylwii mnie namawia, żebyśmy jechali do Warszawy na Green days 24-26 marca, więc nie koliduje.

Jak się wybierzecie to ja też podjadę. Może kogoś uda mi się namówić i zabrać

Tak więc dwa weekendy mam chyba w marcu już zaplanowane. Dobrze, że w marcu, aż pięć sobót wypada to będzie jeszcze sporo czasu na cięcie
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
mikina34 13:32, 15 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Anitka napisał(a)


Tak to cyprysik groszkowy. Mam kilka odmian: 'Filifera', 'Filifera Nana', 'Filifera Aurea' i 'Sungold'.

Ja mam dwa rodzaje 'Filifera', 'Filifera Nana' - te nana to chyba będą małe? Ale te zwykłe to ładnie Ci przyrosły, czyli jak nabiorą masy to z góry zacząć ciąć żeby się zagęściły? ja najlepiej to zrobię zdjęcie i wstawię u siebie to mi powiesz co i jak
Dziękuję za dokładną dokumentację
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
BKosimkArt 13:33, 15 lut 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anitko, będziesz na Green Days?? Byłoby super, może jakieś spotkanko przy tej okazji???
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Wiolka5_7 13:44, 15 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Anitka napisał(a)


A to w temacie cięcia jesteśmy zgodne Wytnę tylko turzyce muskegońskie, bo widzę że do wiosny im spieszno.


Ja obcięłam tylko seslerię jesienną, bo ta skubana jest szybka, już puszcza zielone
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anitka 14:31, 15 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
mikina34 napisał(a)

Ja mam dwa rodzaje 'Filifera', 'Filifera Nana' - te nana to chyba będą małe? Ale te zwykłe to ładnie Ci przyrosły, czyli jak nabiorą masy to z góry zacząć ciąć żeby się zagęściły? ja najlepiej to zrobię zdjęcie i wstawię u siebie to mi powiesz co i jak
Dziękuję za dokładną dokumentację


To są te nana. Takie malutkie to one nie są. Ten zwykły mam w innym miejscu i już ma ponad dwa metry.
Mam takie zdjęcie w tle - ogrodzenie ma wysokość 190 cm dla porównania.
Tnij po całości, ale dopiero jak będzie starszy.

Muszę coś w końcu u Ciebie napisać, bo podczytuje, ale zawsze czasu mi na napisanie braknie
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 14:36, 15 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
BKosimkArt napisał(a)
Anitko, będziesz na Green Days?? Byłoby super, może jakieś spotkanko przy tej okazji???


Tak się zapowiada wedle wszystkich znaków na niebie i ziemi. Basiu jak będziemy to na pewno musimy się spotkać, bo eM Sylwii mówi, że jedźmy na spotkanie z ludźmi z O ... a nie na targi Kierowcą będę, wiec planujemy
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 14:37, 15 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja obcięłam tylko seslerię jesienną, bo ta skubana jest szybka, już puszcza zielone


To dobrze, inne mogą poczekać.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
karlos 16:57, 15 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Nie przeczytałem wszystkiego (400 stron) ale przejrzałem zdjęcia. Bardzo ładny ogród, z dużą dbałością o szczegóły Do tego dużo fajnych rozwiązań może posłużyć za inspirację. Sam właśnie skończyłem budowę domu i kończę wstępny układ ogrodu (ogród chyba nigdy nie jest skończony), więc wiem także, że nakłady finansowe nie były małe

Może kiedyś założę własny wątek
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies