Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

paulaa 13:13, 14 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Skrzynie zbite )))
Teraz tylko czekamy na kolejne okno pogodowe i będziemy malowac, montować folię kubełkową i muszę dokupić tą siatkę na krety
Chyba jednak nie wyszło źle )
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
basia3012 00:08, 15 mar 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9486
No widzisz, a już się martwiłaś. Jest już pięknie a jak pomalujesz to będzie jeszcze piękniej.
Paula, ja tą Ipomeę to będę miała pierwszy raz. Czy w takiej donicy jak u mnie na schodach to trzeba jedną czy więcej posadzić? Jak radzisz?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
paulaa 07:19, 15 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
No właśnie nie wiem bo ja w tym roku też będę pierwszy raz mieć ale jak tylko ipomea to może ze 2 te sadzonki.. Ja myśląłam żeby jeszcze jakieś kwiatki np petunie dosadzić?
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Zana 10:12, 15 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Skrzynie wyszły bardzo fajnie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
basia3012 11:15, 15 mar 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9486
paulaa napisał(a)
No właśnie nie wiem bo ja w tym roku też będę pierwszy raz mieć ale jak tylko ipomea to może ze 2 te sadzonki.. Ja myśląłam żeby jeszcze jakieś kwiatki np petunie dosadzić?


Do tych drewnianych na schodach to może po dwie i jakieś żurawki. A do betonowych na rabaty, wśród roślin to planuję jeden wilczomlecz Euphorbium Diamond frost i też dwie ipomee. Ale wszystko się okaże jak to będzie wyglądało.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
paulaa 07:47, 16 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Czy ktoś mi doradzi czy mogę przyciąć lawendę i trawy jak o 16 ma padać?? Czy trzeba czekać na całkiem bezdeszczowy dzień? Te lawendy mi już zaczynają rosnąć
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 15:54, 16 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Skrzynie pomalowane!!
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
basia3012 00:31, 17 mar 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9486
paulaa napisał(a)
Skrzynie pomalowane!!



No, ładne Ci wyszły. Bez dwóch zdań.
A lawendę to chyba lepiej ciąć jak nie pada. Ale wiesz, ja nie za bardzo się znam. Wiem, że jak cięłam przy ulicy jałowce i potem padało to dziewczyny pisały, że lepiej ciąć jak nie pada. To może i ze wszystkimi roślinami tak jest.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
paulaa 17:53, 17 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Dzięki Basiu też mi się podobają i wróciła mi wiara w to "przedsięwzięcie" no taka już jestem jak co chwila się słyszy po co Ci to, wymyślasz, nie przetrwa do drugiego sezonu to człowiek wątpi. Ale na szczęście jest Ogrodowisko
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 18:04, 17 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Lawend wczoraj nie cięłam i dobrze bo po powrocie z kościoła zaskoczył nas deszcz. Dziś na nie tak patrzyłam no ale niedziela.. więc rzucę się na nie jutro zaraz po wizycie w szkółce. Wymyśliłam, że skoro przesadziłam bez i wszystko z nim ok to chyba jest teraz najlepszy czas na sadzenie drzew. Tydzień zapowiada się bez deszczu (choć uważam, że deszcz w tym tygodniu pomógł bzu się zaaklimatyzować w nowym miejscu, przesadziłam też clematis i też puszcza pączki )

Tak więc plan na jutro:
- zakup klonów, grabów i buka purple fountain (o ile będą)
- cięcie lawendy (boję się!)
takie się dzikie krzaczyska zrobiły niektóre, czy w tym miejscu mogę przyciąć czy za ostro? ona i tak jakoś zamarła na tych dalszych pędach


- przycięcie wybujałych pędów moich bukszpanów (mam tylko przyciąć te antenki czy całego po obwodzie, żeby wspomóc rozkrzewianie?)


Chciałam się jeszcze pochwalić, że jeżówki, które hodowałam z nasion w zeszłym roku chyba się przyjęły bo wyrastają 3 takie o, chyba to jeżówki <3<3<3


takie coś mi też ładnego rośnie ale nie wiem skąd to i co to
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies