Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

pawel2806 10:10, 19 mar 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
I to się nazywają zakupy, jeśli boisz się o graby możesz je zapalikować, buk rewelacja, fajnie że sadzisz drzewa na początku to najważniejszy element ogrodu w przyszłości. Ogrodowisko promuje sadzenie drzew liściastych w ogrodach i to się bardzo ceni bo są czasami mniej kłopotliwe niż iglaste Czekamy już tylko na listki
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
paulaa 11:07, 19 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Właśnie czytałam, że na buczka to jeszcze trzeba poczekać do maja na listki.
Ja wiem, że u mnie mało zimozoelonych no ale cóż
Natomiast co do sadzenia drzew w pierwszej kolejności to to studiowałam odkąd zaczęłam myśleć o ogrodzie, że powinno się najpierw szkielet potem resztę tylko drzewa powinno się kupować jak największe a byliny i roślinki można jak najmniejsze (jeśli nie mamy pieniędzy) i tu jest zgrzyt z moimi grabikami ale przymykamy na to oko..
Po drzewach na pierwszy rzut pójdzie zakup hortensji potem kosodrzewiny, miskanty i rozplenice (tylko muszę jeszcze wymyślić jakie odstępy między nimi, żeby wiedzieć ile sztuk ale to potem)
Kończę kawę i lecę sądzić a w ogóle jeszcze warzywnik do skończenia ale warzywnik czeka na męża aż wróci z nart, będzie się udzielał z wożeniem ziemi do skrzyń
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
kasia_c 17:39, 19 mar 2019

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
A jakie te graby kupiłaś? Chodzi mi o odmianę. Też się przymierzam.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
paulaa 19:51, 19 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
kasia_c napisał(a)
A jakie te graby kupiłaś? Chodzi mi o odmianę. Też się przymierzam.

Fastigiata. Chociaż mają 120 cm to już są piękne <3
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 09:44, 20 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
uwaga kolejne zdjęcie z cyklu "bez lupy ani rusz", oto moje graby (zapalikowane)



czyli wierzcie mi na słowo one tam są

Przycięłam bukszpany i chyba nie wyszło najgorzej

no właśnie nie pomyślałam żeby podłożyć coś na te strzępki ale też walczyłam z czasem zimnem i wiatrem.


Rozplenice przed lawendami przycięłam ale te koło bukszpanów są takie twarde, że nie wiem czym je ciachnąć. Plan na dziś jest wyciąć je i przyciąć lawendę.


Dokończyliśmy skrzynie.
Jest folia kubełkowa, siatka na krety natomiast jest pod ziemią pod całym warzywnikiem tak wymyślił mój tata a ja załamana wybierałam z nim na głębokość szpadla całą ziemię z warzywnika i układałam siatkę. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale tak będzie. Tata stwierdził, że jak kret będzie chciał wejść to i tak wejdzie a jakbym chciała przenieść skrzynie to tak się podniesie a z siatką na spodzie się nie podniesie. Jakiś w tym sens chyba jest. On chyba nie ufa mojej zmiennej naturze


może tego nie widać ale tam naprawdę na szpadel na głębokość wybraliśmy tej ziemi

Ustawiliśmy tak wstępnie skrzynie. Niech sobie teraz na dworze trochę są, może się jakoś same ułożą..

W końcu chyba będą w tą stronę, wiem,że małe odległości między nimi ale dostęp od przodu i od tyłu do nich swobodny jest a będą lepiej doświetlone i to jest powód przeważający nad takim ułożeniem.
Truskawki, rabarbar, rozmaryn, szczypiorek, pieruszka i lubczyk czekają tymczasowo w donicach.


Dziadziuś zaczął o drzewkach owocowych, kupił w biedrzy czereśnie i zasadził z wnukami


PS czy ja mogę te ścięte trawy na spód do skrzyń dać????
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
sylwik69 10:31, 20 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ale działasz z rozmachem i pomocników masz fajnych miło popatrzeć: dziadek i wnuki...skrzynie wyszły super! na dno dawałam darń,gałęzie,niektórzy dają słomę,aby temperatura się wytwarzała.Myślę ,że trawy też można!
Wspaniale ,że zaczynasz od drzew,wielkością się nie przejmuj,szybko urosną,a ceny dużych okazów są czasem nie do przeskoczenia!
Jeśli kupowałaś wysyłkowo poproszę o namiar
Miłego dnia w ogrodzie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Efffa 15:20, 20 mar 2019


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Piękne zakupy, też zanuedlugo wyruszam po graby w ilości 15 szt
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
paulaa 16:48, 21 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
A u mnie już śliwa posadzona a nawet zrobione kolejne zakupy - 10 hortensji limelight i 24 kosodrzewiny pumilio nawet hortensje już posadzone ale zdjęcia kiedy indziej, wypiję kawę i lecę z powrotem do ogródka dostałam chyba tuzin malin od koleżanki i też już posadzone!
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Nowa12 17:30, 21 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ty to widzę hurtowo kupujesz .
Byłaś już może w Green House bo masz chyba blisko?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gardenarium 18:16, 21 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie miałaś kiedyś szmaty, a teraz masz wyścielone... po brzegi i nawet widzę matę szkółkarską czyli najgorsze co może być. Wszystkie problemy z roślinami mogą zależeć od szmaty. Szmata szkodzi roślinom i skoro chcesz być dobrą ogrodniczką, usuń ją dla dobra roślin.
Poza tym wygląda masakrycznie i nie pozwala dżdżownicom na tworzenie próchnicy, nie można nawozić jak należy i cebulowych sadzić.
Po prostu usuń ją Proszę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies