Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

sylwik69 10:39, 18 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Pogoda musi się w końcu wyklarować! wszyscy już mamy dość zimna i hulającego wiatru
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
paulaa 12:36, 18 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Aaaaaaa zakupy zrobione teraz czekam tylko na transport ))))
Pawełno nie wiem, czy nie będziesz zawiedziony, bo kupiłam chyba metrowe te graby.. Nie było tych co myślałam za 176 (taki był budżet!) były tylko wielkie w wielgachnych donicach za 320 za sztukę - nie było mnie ani na nie stać ani nie byłabym w stanie ich posadzić... Liczę, że moje maluszki kiedyś urosną..

Kupiłam za to 6 klonów też picich (mówię o koronach) no ale spokojnie trzeba być cierpliwym, za to pięknego buka po 230 i śliwę pissardi też ładną
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Zana 12:41, 18 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12295
Ooo to super, że zakupy się udały.
Teraz czekamy na fotki, tego buka to jestem bardzo ciekawa.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anbu 12:46, 18 mar 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Spokojnie Paula, roślinki urosną tylko dobrze przygotuj im podłoże
____________________
Ania Ogród Ani :)
pawel2806 15:29, 18 mar 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
E tam e tam, metrowe też spoko ja swoje też takie kupowałem i mają już po 3m.
Jak się dobrze przyjmą to w 2 roku wystrzelą do góry. Czekam na fotorelację z rozładunku i sadzenia. A i jeszcze pytanie: gdzie ty chcesz tą śliwę wsadzić nic o niej nie pisałaś wcześniej? chyba?
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
paulaa 17:57, 18 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
No więc od początku.
Paweł Pissardi tam, gdzie była piaskownica, bo piaskownica wyleciała obok huśtawki (tam w prawym rogu będzie, gdzie magnolia i gdzie przesadziłam lilaka)


i teraz zdjęcia tyle co napisałam, że kupione i czekam na transport to miałam już telefon od kierowcy, że jest na miejscu więc nim udało mi się (a nie udało) wstawić zdjęcia ze szkółki to już wyładowywaliśmy te drzewa


no i teraz buczek


i klony <3

Dziadziuś jeszcze coś przy palikach gmera musimy je generalnie jeszcze przymocować taśmami ale chwila wytchnienia na obiad i kawę.


Graby muszą czekać na jutro a pissardi na koniec bo w ten róg wywalamy nadwyżki ziemi.

mierzyłam je i najwyższy ma 140 najniższy 110 ale średnio mają tak 120-125 cm
Czy ja mam je palikować? kupiłam takie tyczki bambusowe? no po pierwsze są krzywe a po drugie to zaczęłam się o nie bać w kontekście moich dzieci czy oni ich nie uśmiercą?

Na ostatnim zdjęciu widać w tle hibiskus bagienny (ketmia) mój tata stwierdził, że trzeba go przesadzić i w ogóle podzielić spod tej kolumny gdzie stał.. ale jak go wykopał to się przeraził i stwierdził, że dobra nie będzie go dzielił. Przesadziliśmy go tutaj tak na środku tej ściany domu z podłużnym oknem, zobczymy najwyżej go potem znowu przesadzę.



No i jak? ja jestem zachwycona ale krytykę zawsze przyjmę (tylko nie każcie mi przesadzać tych drzew bo już mi skóra z palców odpada) oby się tylko przyjęły..
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 18:00, 18 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
jak tak teraz czytam to wyszło po chińsku, więc Pissardi będzie o tu
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Zana 23:02, 18 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12295
Buczek duży, dorodny. Pięknie będzie się prezentował. Nie wiem czy nie trzeba by było mu paliczka sprawić i troszkę naprostować, bo chyba trochę przechylony jest. Graby mają spore doniczki, więc chyba fajną bryłę korzeniową, śmigną zanim się obejrzysz. Nie wiem czy je palikować. Jeśli obawiasz się dziecięcej nieobliczalności to lepiej jakoś zabezpieczyć. Super zakupy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
paulaa 23:24, 18 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Zana napisał(a)
Buczek duży, dorodny. Pięknie będzie się prezentował. Nie wiem czy nie trzeba by było mu paliczka sprawić i troszkę naprostować, bo chyba trochę przechylony jest. Graby mają spore doniczki, więc chyba fajną bryłę korzeniową, śmigną zanim się obejrzysz. Nie wiem czy je palikować. Jeśli obawiasz się dziecięcej nieobliczalności to lepiej jakoś zabezpieczyć. Super zakupy.

No to dokupię palik dla buczka właśnie nie wiedziałam czy mabyć przechylony czy prosty dzięki :-*

Z tych emocji normalnie nie mogę zasnąć☺️
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Zana 23:28, 18 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12295
paulaa napisał(a)



Z tych emocji normalnie nie mogę zasnąć☺️


Rozumiem doskonale
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies