Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

paulaa 19:21, 21 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Pani Danusiu usunę, jak tylko wyściółkuję korą obiecuję. Wyścieliłam po tym jak łany chwastów wyrosły ale już tylko kora i szmata zniknie.
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 19:24, 21 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Nowa12 napisał(a)
Ty to widzę hurtowo kupujesz .
Byłaś już może w Green House bo masz chyba blisko?

Mam blisko ale jeszcze nie byłam, teściowa mnie zniechęciła. Otwiera się też chyba na dniach kolejna "szkółka" przy rondzie z autostradą w Rowniu. Ale jak rozmawiałam z właścicielem to takie bardziej jakieś ekskluzywne i drogie rośliny, włoskie kosodrzewiny i prawie same bonsai. Mają też graby (ale może odmiana Lucas? bo takie niezrzucające liści wielkie na 3m tkie gotowe elementy do zrobienia żywopłotu) i generalnie same duże rośliny. Jakieś bambusy super coś tam

____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 19:49, 21 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Obcięte rozplenice

ścięte lawendy (nie wiem czy tak może zostać? ściełam napewno 1/3 jak nie pół)

Moje dzisiejsze zakupy: 10 hortensji limelight i 24 kosodrzewiny pumilio

plus 10 worów z ziemią
A tu już posadzone hotrtki


Pissardi też posadzona

ale chyba nic nie widać. wszystko będzie bardziej widać jak będą listki może..

No i skrzynie - kompost już jest, obornik granulowany i przysypuję nadwyżkami ziemi a resztę dokupimy.


I oczywiście popłynęłam podczas zakupów w biedrzy..


tak to wszystko wygląda. Na żywo dużo lepiej a na moich zdjęciach beznadziejnie Na pewno przez tą pochmurną pogodę
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Nowa12 21:38, 21 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
paulaa napisał(a)

Mam blisko ale jeszcze nie byłam, teściowa mnie zniechęciła. Otwiera się też chyba na dniach kolejna "szkółka" przy rondzie z autostradą w Rowniu. Ale jak rozmawiałam z właścicielem to takie bardziej jakieś ekskluzywne i drogie rośliny, włoskie kosodrzewiny i prawie same bonsai. Mają też graby (ale może odmiana Lucas? bo takie niezrzucające liści wielkie na 3m tkie gotowe elementy do zrobienia żywopłotu) i generalnie same duże rośliny. Jakieś bambusy super coś tam



No to faktycznie do eleganckich i drogich ogrodów .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AnnaCh 22:38, 22 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wow, fajnie działacie całą rodzinką
U mnie też tata dużo mi pomaga, w tym roku będzie mało dostępny, bo mój brat też potrzebuje jego rąk, ale coś tam może jeszcze razem podziałamy
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulaa 08:14, 23 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
AnnaCh napisał(a)
Wow, fajnie działacie całą rodzinką
U mnie też tata dużo mi pomaga, w tym roku będzie mało dostępny, bo mój brat też potrzebuje jego rąk, ale coś tam może jeszcze razem podziałamy


Gdyby nie mój tata to bym chyba potrzebowała miesięcy na zrobienie tyłu nasadzeń co zrobiliśmy z tatą w ciągu tygodnia. Jestem mu niesamowicie wdzięczna bo mimo to, że on by ten ogród widział inaczej, że się śmieje że ja wszystko mierzę centymetrem to bardzo mi pomógł i wszystko robił po mojemu nie wspominając jak się napracował że skrzyniami chociaż muszę zaznaczyć, żeby nie było że nic sam nie robił tylko wszystko że mną a Kacper (młodszy) ładne drzemki robił a jak nie spał to też pomagał albo się ładnie bawił.
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
eVka 17:00, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witam się w Twoim wątku i kibicuję planom, ambitna jesteś. Muszę spokojnie przeanalizować te rysunki, żeby mieć coś do powiedzenia Mega warzywnik masz, bardzo oryginalny.
____________________
paulaa 10:08, 24 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
effka napisał(a)
Witam się w Twoim wątku i kibicuję planom, ambitna jesteś. Muszę spokojnie przeanalizować te rysunki, żeby mieć coś do powiedzenia Mega warzywnik masz, bardzo oryginalny.


Dzięki za miłe słowa
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 10:22, 24 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Wczoraj była przepiękna pogoda, jednak ja ją przeznaczyłam na relaks u rodziców. Tata pojechał do domu, tydzień ciężkiej pracy się skończył, teraz czekam na maj żeby dokupić trawy i czekam z utęsknieniem aż wszystko się zazieleni. Dziś trochę słonko wyszło więc spróbowałam porobić jakieś ładniejsze zdjęcia ale co tu dużo mówić fotograf ze mnie żaden





Żonkile






Pissardi i po lewej krzywa czereśnia patyk


Clematis przesadzony na front drewutni się przyjął

tak kwitł w zeszłe wakacje
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Zana 13:09, 25 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Moc zakupów, moc pracy, moc zdjęć.
Mikołajki kochają pełnię słońca, nie sadź ich w półcieniu. Z liatrami będą super wyglądały.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies