Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

paulaa 15:57, 10 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
sarenka napisał(a)
ja tez się czaje na nie, tylko ile jest ich odmian?
Ciekawe co z zającem, czy przeżył.....


z seslerii kojarzę jesienną, skalną i coś na H i wszystkie podobno są wdzięczne
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 16:20, 10 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
A u mnie praca wre. Kupiona paleta kory już prawie rozłożona. Nie wyszło najgorzej bo 35 worków poszło a już prawie cała prawa strona zrobiona (klony z kosodrzewiną i pęcherznicami) plus tył czyli hortensje z azaliami. Ten kwadrat z magnolią i pissardi jeszcze muszę zasypać ale tak nie wiem do końca czy już mi tam wszystko pasuje, czy nie czekam cierpliwie na seslerie natomiast niespodziewanie panowie zwieźli rusztowanie i w poniedziałek będzie się tynkował nasz dom!!! Więc teraz ogródek troszkę zszedł na dalszy plan bo jest szybkie dobieranie koloru tynku i tego nieszczęsnego tynku drewnopodobnego. Nieszczęsnego ponieważ akurat ten co nam się podoba jest wykonywany inną technologią (systemem) niż ten co robi nasz wykonawca. Druga rzecz to szerokość matrycy. Wszyscy robią matrycą 20 cm a ja nie chcę mieć "desek" 20 cm marzy mi się 10 lub od bidy 15... Pan na 15 już przystał, na 10 złapał się za głowę ale negocjacje trwają Wygląda na to, że może na święta będziemy mieli otynkowany dom
Takie wybraliśmy kolory tynku i deski

Ten ciemny szary, biały i deska Olcha.
Ogród:

przy okazji rozkładania kory dorobiłam sobie granitowe obrzeże i jestem z siebie dumna co prawda zrobiłam to swoim sposobem i wygląda trochę inaczej niż robili mi ogrodnicy ale na szczęście mąż mnie nie wygonił i uważam, że wygląda bardzo przyzwoicie niemniej nie będę się może chwalić tą moją technologią. Szkoda bo nie starczyło mi granitu żeby dorobić jeszcze ten kawałek do drewutni z bergeniami (tam będzie kamień) trudno zrobię to już ekobordem.
Moje obrzeże oddzielające szambo

I następny pasek oddzielający rabatę z klonami od kwadratu Pissardi

Warzywniczek




Jak tylko zrobią elewację to wybierzemy się po kamień
Wymyśliłam też, że jak już podłączą nas do kanalizacji to zasypię te kręgi kamieniami i zrobię tam skalniak i może tak to będzie najlepiej wyglądać...
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
BKosimkArt 18:32, 10 kwi 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Niezła robota z tym obrzeżem, brawo Ty!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
paulaa 22:52, 10 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
BKosimkArt napisał(a)
Niezła robota z tym obrzeżem, brawo Ty!


Dziękuję Ci bardzo
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
basia3012 23:10, 10 kwi 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Paula, możesz być z siebie dumna. I kawał roboty zrobiłaś i pięknie Ci to wyszło. Gratuluję.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Wiolka5_7 08:37, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20514
Szacun za obrzeża też robię podobne prace sama
Z seslerii jesiennej będziesz zadowolona tylko pamiętaj ,żeby nie lać jej dużo wody,bo wygnije...a ona lubi sucho ja ukatrupilam u siebie w ten sposób kilka sadzonek ...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
paulaa 08:54, 11 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Basiu i Wiolu dziękuję za miłe słowa
Tych seslerii nie mogę się doczekać bo tak łyso pod tymi grabami chociaż wiem że jak przyjdą to pewnie takie że z lupą ich trzeba będzie szukać dziękuję za cenne wskazówki z podlewaniem a jeżeli lubią sucho to im będzie u mnie dobrze. Chociaż takie małe to chyba trzeba będzie podlewać ale oszczędnie tak?
Nieśmiało nadmienię, że nareszcie i u mnie część rozplenic w końcu ruszyła
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Zana 21:41, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Oj dawno tu gospodyni nie było. Pokaż jak Ci ogród rośnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
paulaa 23:39, 29 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Zana Hej a bo tak ucichło to się nie odzywam a też akurat elewację robili a jeszcze nie wszystko dokończone ale zaglądam i niedługo dodam jakieś zdjęcia tymczasem leje i leje i mi ogród deszcz podlewa..
U Ciebie już się pogubiłam tyle się dzieje :-*
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 23:58, 29 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Kilka zdjęć z ostatnich dni
Mój nowy nabytek

Moja magnolia w końcu w rozkwicie

Rabata okorowana

Seslerie pod grabami wsadzone ale jeszcze nie do końca wyściółkowame ale nie mam zdjęcia, front teraz woła o pomstę do nieba straszy podartą włókniną i jest totalnie nie do pokazania :-/ natomiast ogród zyskał dzięki elewacji, zrobiło się energetycznie
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies