Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

edi75 10:27, 02 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Przeglądnełam Twój watek ..ale tempo narzuciłaś. Bardzo ładny dom..i powstaje piekny ogród. Cytuję ""Miałam dziś w planie azalie ale jak wstałam to było mi strasznie niedobrze""

NO to może bocian przyleci.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
paulaa 16:39, 02 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
edi75 napisał(a)
Przeglądnełam Twój watek ..ale tempo narzuciłaś. Bardzo ładny dom..i powstaje piekny ogród. Cytuję ""Miałam dziś w planie azalie ale jak wstałam to było mi strasznie niedobrze""

NO to może bocian przyleci.


Hahaha nie no proszę Cię w planach mam tylko azalie, żadnych bocianów już dwa mnie spotkały i starczy ale znowu dochodzę do wniosku że biotyna mi szkodzi albo te tabletki z biotyną, które jem bo co próbuję je zażywać to żołądek odmawia mi posłuszeństwa. No cóż będę Łysa..
Dziękuję za takie miłe słowa w kierunku ogrodu
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
pawel2806 20:31, 02 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
a dlaczego pęcherznic nie ciachniesz po wsadzeniu tylko chcesz czekać do lata (o_O)? ciachnij nad 3/4 pąkiem i od razu będą się zagęszczać. Mam jeszcze pytanie co do tego twojego architekta krajobrazu dlaczego go wgle wybrałaś, taka osoba powinna pomóc w rozpoczęciu przygody z ogrodem a już króryś raz spotykam się z tym że co poniektórzy mimo tytułu nie mają nic do zaoferowania ( nie znają roślin w sensie ich zachowania po zimie problematyczności itd) ( Piszę z własnego doświadczenia)
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
paulaa 20:41, 02 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
No własnie dziewczyna na Ig też napisała, żeby od razu ciachnąć a znowu w internecie wyczytałam, że pęcherznic się nie tnie na wiosnę bo wyciekają soki i to bardzo osłabia roślinę i się wystraszyłam.
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
pawel2806 20:48, 02 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Ja w sb ciąłem winorośl bo właściciel nie zrobił tego w lutym też tłoczyła soki ale dla dobrych jakościowo owoców trzeba było zaryzykować. Z tą informacją cię zostawie
ps pęcherznice to stalowe rośliny dadzą sb radę
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
paulaa 21:49, 02 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Paweł co do projektu. Wybrałam tą Panią architekt ze względu na to, że bardzo podoba mi się ogród mojej sąsiadki i ta Pani go projektowała. Sama nie podołałam z projektem a nie chciałam ślepo kopiować ogrodu sąsiadki. W ogóle mi to nie szło - i dlatego ona. Inna sprawa jest taka, że owa sąsiadka miała ten ogród od A do Z zrobiony za ciężkie pieniądze, których sobie nawet nie wyobrażam a ja chciałam mieć chociaż namiastkę tego. Mój projekt to jedynie koncepcja. Na tyle mnie było stać a i tak kosztował mnie całe moje osobiste oszczędności. Mam dwa warianty - pierwszy z którym przyjechała i drugi po moich "poprawkach" czyli wyrzucenie azalii i rododendronów oraz lekkie poprawki na froncie - koniec końców azalie zostały. Co ciekawe i tak wszystko co wsadziłam na froncie, wsadziłam według tego pierwszego jej projektu a nie wg moich poprawek Te serby na lewej rabacie wg niej tam były okej to wg mnie też były okej ale mąż stwierdził, że nie że zasłonią okno i jak je będziemy formować od strony sąsiada przecież to mu wejdzie na posesję.
Strona prawa miały być kosodrzewiny i berberys admiration ale napisałeś przy okazji czegoś, że na przemian się nie sadzi to zmieniłam potem przestraszyłam się ilością suchej pozostałości po miskantach to też zmieniłam, dorzuciłam 2 klony więcej bo było "mało drzew" teraz mi trochę żal, że mało traw w tym ogrodzie dlatego na frontowej pod poziomym oknem jednak będą miskanty tylko jeszcze muszę zrobić research jaką odmianę.
eh ale ja się wiecznie rozpisuję wybacz
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 21:51, 02 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
co do pęcherznic też jeszcze zrobię research PS to może je ciachnąć jeszcze przed sadzeniem? będzie łatwiej i może sobie oka nie wydłubię tymi gałęziami w cały świat :>
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 22:05, 02 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
No dobra wszyscy tak straszą tym cięciem bo nie będzie kwitła tak więc ją ciachnę z chęcią bo nawet nie chcę żeby kwitła! W ogóle na tej rabacie z klonami nie będzie chyba żadnego kwiatka bo mój starszy syn załapał fobię z osami i wszelkimi owadami więc z tej strony nic miododajnego dlatego na szambie chyba nie będzie lawendy.

Dziękuję za cenne rady :********* Co jej nie zabije to ją wzmocni oby!
Aaaa jeszcze.. czy jeżeli to krzak "posadź i zapomnij" to podsypywać go OSMOCOTE czy nie? (wszystko co sadzę troszeczkę podsypuję) Czekam na podpowiedź
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 08:38, 03 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
No i co? Boję się to ściąć. Licząc po te 3 oczka to normalnie suche badyle te pąki nie są nic nabrzmiałe co prawda klematisa też cielam z duszą na ramieniu bo miał już nabrzmiałe pąki u góry a na dole suche zamknięte ale co innego 1 klematis a co innego 36 nowych drogich pęcherznic (wiem nie są drogie ale 36 sztuk już robi sumę..) zaraz wstawię zdjęcia
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 08:54, 03 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280

i co ciachnąć za 3 ładnym pączkiem licząc od dołu? czy ciachnąć po prostu nad 3 oczkiem i nie przejmować się, że suchy badyl?
Głosowanie - cięcie zielone - radykalne czy czerwone - może bezpieczniejsze bo widać jakiś listek??


w piątek ma padać to by trzeba było może dziś najpóźniej jutro rano ciąć, żeby grzyba nie było?
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies