Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 22:28, 28 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Od kilku tygodni mam nowych sąsiadów, którzy zdążyli już nieźle przetrzebić świeżo zakupioną działkę i wczoraj poczułam się na swoim ganku jak na wystawie Lubię widok ich drzew - sosen i świerków, nie mam też absolutnie nic przeciw tym ludziom, cieszę się, że są, ale chcę mieć też trochę intymności, czuć się u siebie. Dlatego jesienią musowo na miejscu pomidorków (hmm... dziwne miejsce dla nich, wiem, ale w maju było mokro, a tutaj taka pusta górka była ) zamierzam posadzić grupę kilku krzewów, które zasłonią troszeczkę. Myślę o przesadzeniu tych, które już posiadam w innych, nienajlepszych miejscach. Mam do wyboru jaśminy, pęcherznicę o zielono-żółtych liściach, perukowca Royal Purple i pstrą tawułę, którą ostatnio pokazywałam, a także tamaryszka francuskiego. W tym miejscu jest dużo słońca do ok. godz.15 - 16. Co byście doradzali? Pierwotnie miała być w tym miejscu nowa różanka, ale cóż, otoczenie się zmieniło, więc dla róż będę szukać innego miejsca.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:42, 28 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Ew. do wyboru może być jeszcze śniegowiec i guzikowiec, ale one lubią mokro, to wolałabym je zachować w niższej części ogródka, gdzie trudniejsze warunki.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Aurelllia 22:43, 28 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witam się miło ale masz ładnie w ogrodzie Bardzo fajny tytuł wymyśliłaś Połażę jutro u Ciebie dłużej
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Doranma 22:52, 28 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aurelllia napisał(a)
Witam się miło ale masz ładnie w ogrodzie Bardzo fajny tytuł wymyśliłaś Połażę jutro u Ciebie dłużej


Zapraszam zatem na spacer, będzie mi bardzo miło
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
AsiaK_Z 22:55, 28 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ach ci sąsiedzi moi jak kupili działkę w pierwszej kolejności powycinali zielony parawan i zamontowali plastikowe zasłony, takie bleeeeeee
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Doranma 23:01, 28 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
AsiaK_Z napisał(a)
Ach ci sąsiedzi moi jak kupili działkę w pierwszej kolejności powycinali zielony parawan i zamontowali plastikowe zasłony, takie bleeeeeee


Oj, współczuję Mam nadzieję, że moi nie będą mieli takich pomysłów. Ale szkoda mi pięknych miskantów, które rosły przy płocie - jeszcze nie kwitły, więc może nie wiedzieli, co wycinają i wyszarpali wszystko jak leci: i pokrzywy i rośliny ozdobne, bo kąt był zaniedbany. Z drugiej strony rozumiem, że ludzie mają różne gusty i każdy chce mieć ogródek na własną miarę, taki jaki mu się podoba. Osobiście jednak poczekałabym rok, zanim zaczęłabym karczować, żeby się przekonać co gdzie rośnie i co warto zostawić.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
ElzbietaFranka 01:22, 29 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witaj posadz wlasnie ty wysokie miskanty. Szybko rosna popatrz po trawach.

Pecherznica tez szybko rosnie. Derenie ale trzeba kupic takie wieksze.
Na mokre miejsca choina kanadyjska lub metasekwoje.

Mozesz w ostatecznosci posadzic tuje brabant. Na wiosne bardzo tanio sprzedaja w baletach.

Jeszcze jedno mozesz zrobic sznurki do rozwieszanie prania i zawiesic przescieradlo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 08:19, 29 sie 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Dorotko może coś pomiędzy te liściaste wymienione przecz Ciebie dosadzić jeszcze coś zimozielonego, bo za nim liściaste puszą to iglaki spełniają swoje zadanie cały rok, tak jak Ela pisze może thuje, czy cisy i trawki wysokie też fajne
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Doranma 23:08, 30 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
ElzbietaFranka napisał(a)
Witaj posadz wlasnie ty wysokie miskanty. Szybko rosna popatrz po trawach.

Pecherznica tez szybko rosnie. Derenie ale trzeba kupic takie wieksze.
Na mokre miejsca choina kanadyjska lub metasekwoje.

Mozesz w ostatecznosci posadzic tuje brabant. Na wiosne bardzo tanio sprzedaja w baletach.

Jeszcze jedno mozesz zrobic sznurki do rozwieszanie prania i zawiesic przescieradlo.


Elu, dziękuję za podpowiedzi Tak, możliwości jest wiele! Nie myślałam o iglakach po swojej stronie, bo chciałam jako tło wykorzystać sosny i świerki od sąsiada dla roślin liściastych, których jest taka różnorodność i które uwielbiam. Faktycznie jednak nie dają one osłony wczesną wiosną i późną jesienią, ale wówczas to także nie jest dla mnie czas siedzenia, bo dzień krótki, a pracy mnóstwo. Nie chcę też być świnką i sadzić sąsiadom zielonej ściany, która zabierze słońce na ich działce - to dla nich południowa strona, rozumiem więc, że chcieli wpuścić więcej światła do siebie. Zaczęłam jednak rozmyślać nad dodaniem jednego lub dwu niedużych iglaków i po swojej stronie ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:09, 30 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Monia81 napisał(a)
Dorotko może coś pomiędzy te liściaste wymienione przecz Ciebie dosadzić jeszcze coś zimozielonego, bo za nim liściaste puszą to iglaki spełniają swoje zadanie cały rok, tak jak Ela pisze może thuje, czy cisy i trawki wysokie też fajne


Intensywnie myślę o tych zimozielonych, ale niewysokich Za 3 dni wystawa Zieleń to życie - może wpadnie mi w oko jakaś inspiracja
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies