Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 16:49, 26 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Sierpień to czas plonów - bardzo cieszą Ten fioletowy groszek oprócz urody ma tę zaletę, że łatwiej go zbierać - widać dobrze strączki wśród zieleni liści. Niestety, nie jest zbyt plenny.



Kalina Watanabe młodziutka, posadzona jesienią, ale od maja kwitnie non stop kolejnymi kwiatkami.



Różanecznik Cunninghams White nie kwitł wiosną, a teraz wypuścił takie mizerne pączki.



Lubię samosiejki, które zaskakują w nieprzewidzianych miejscach

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 16:55, 26 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Trawki nabierają mocy



Rozchodniki zaczynają kwitnąć. Wszystko mówi, że jesień coraz bliżej.




Pogoda za oknem piękna, a mnie dopadło choróbsko, więc mogę sobie tylko zdjęcia pooglądać

W ogrodzie przybyła tawuła nippońska Snowmount - urzekły mnie jej nakrapiane listki.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 17:04, 26 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 17:18, 26 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Podoba mi się zmienność wybarwienia kwiatów różyczki Chippendale - jedna pomarańczowa, druga już prawie różowa :0 Kolejną zaletą jest to, że długo stoją w wazonie.



Nadszedł ten czas, że wśród kwiatów sadźca brzęczy niczym w ulu.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 17:19, 26 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


A na koniec przyszedł deszcz i podlał wszystko

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:43, 27 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
A jednak udało się wyskoczyć na kilka krótkich godzin, by zebrać plony, a przy okazji cyknąć kilka fotek. Widując ogródek raz na tydzień nie mogę się nim nasycić, wciąż mi mało i mało



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:47, 27 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Z różanego kwiatka wyłaniają się pajęcze nogi



Jesienne wybarwienie to tu, to tam ...




Zapomniane cebule mieczyków leżały dwa lata... Wysadziłam je na początku czerwca nie bardzo wierząc, że coś z nich wyrośnie. Zakwitł pierwszy, kolejny szykuje się - mają wolę życia

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:55, 27 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Czy ktoś mi podpowie na jakie niedobory cierpi ten lilak?



I co zjadło mojego berberysa w ciągu dwóch tygodni? Tydzień temu widziałam dużo zielonych, małych liszek, teraz krzew wydawał się już wolny od szkodników, ale za to bez liści i bez owoców. Pierwszy raz coś takiego widzę,a mam berberysy w ogrodzie od 30 lat.



Obok rośnie ta różyczka, na szczęście na razie nie zauważyłam na niej berberysowych darmozjadów.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:00, 27 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Pinky Winky spóźniła się, raczej nie zdąży zakwitnąć w tym sezonie, chyba że jesień będzie długo ciepła.



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:08, 27 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Zaczynają kwitnąć niskie odmiany dzielżanów. Zakochałam się w nich trzy lata temu podczas wystawy Zieleń to życie - coraz bardziej doceniam urodę kwiatów o "stokrotkowym" kształcie.




Odętka o biało-zielonych liściach kwitnie znacznie później niż jej zielonolistne siostry. Ładnie się zgrała z kłosowcem. Ma tę wadę, że nie tworzy zwartej kępy, rozchodzi się bardzo na boki pojedynczymi łodygami - musiałam je związać razem, by było je jakoś widać.




Miłego tygodnia wszystkim życzę w zielonym pięknym świecie
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies