Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

anpi 18:55, 17 sty 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8150
Ale cudna ta furteczka z pergolą-marzenie ...a do tego jakby jeszcze biały płotek...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
zawitka 17:40, 20 sty 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Witaj------ ogródek jak marzenie kolorowy lekki i uspakajający .Miło się tu spaceruje bo i zapachy przyciągają .To chyba różnorodność roślin i pomysł Ogrodniczki na posadzenie daje taki spokój.Pozdrawiam i będę zagladać.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosialuk 08:15, 30 mar 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Witaj
Trafiłam do Ciebie przypadkiem w poszukiwaniu informacji o wiązówce.
Spodobało mi się i zostanę na dłużej.
Swój wątek założyłam z tych samych powodów co Ty.
Też działam weekendowo.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Doranma 22:09, 22 maj 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Szwędałam się dzisiaj nieco po Ogrodowisku i postanowiłam zajrzeć także na swoją stronę po tylu miesiącach przerwy... Byłam zdumiona znajdując Wasze komentarze, pozostawione pomimo mojego braku aktywności. Tak mi wstyd Anpi, Zawitka, Gosialuk - pomyślałam, że dla Was warto podjąć kolejną walkę z czasem i choć troszkę popisać. Dziękuję, Dziewczyny i pozdrawiam serdecznie! I jeżeli wystarczy Wam cierpliwości, to zapraszam I jeszcze kwiatki z ostatniej wyprawy na działkę dla Wszystkich, którzy może tutaj zajrzą.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:11, 22 maj 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anpi 22:38, 22 maj 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8150
Taka furteczka z pergolą jak Twoja była moją inspiracją zapisaną dłuższy czasJak zobaczyłam Twoją to znów intensywnie zaczęłam o niej myśleć i mówićI za niedługo moje marzenie się spełniło,mam coś w tym rodzaju i płotek z innej pięknej inspiracji...wymarzony
U ciebie piękna aleja kwiatowa od furtki i biała altana,czy taras ?Masz gdzieś szersze kadry?Uroczo
Pokazuj co tam jeszcze kwitnie...Pozdrawiam,ja też zmagam się z brakiem czasu, ale się tu w Ogr. wciągnęłam...i zamiast spać...łażę po ogrodach
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 22:49, 22 maj 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Anpi, jak ja Cię dobrze rozumiem! Pamiętam do dziś to niedowierzanie, gdy białe marzenie zrealizowało się O płotku też marzyłam, ale na razie zrezygnowałam - trzeba by o niego dbać, malować, a mi i dla roślin brakuje czasu. I na odpoczynek! Dlatego postanowiłam tylko zmienić siatkę, co też zrobiło wielką różnicę w porównaniu do tego, co było przed
Na końcu alejki, którą w tym roku staram się podwyższyć i poszerzyć, stoi kolejne marzenie - mały, biały domek działkowy mojego projektu. Wciąż się jeszcze buduje, wykańcza, więc radości wystarczy na długo.
Co do szerszych kadrów, to nie przyłożyłam się do nich w tym roku, więc może na razie tylko coś takiego? Widok z boku działki, wieczorem cyknięty na odchodne ...



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
ElzbietaFranka 23:38, 22 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13881
A gdzie ty byla? Po takim czasie tylko tyle fot? A ty.
Juz lato mamy wiec czas dzialac.

Piekne azalie takie same jak moje kolorki. Jeszcze kwitna.
Foc i pokazuj.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 09:49, 23 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Dorotko no fajnie, że się odezwałaś foteczki kwitnące piękne, ale cosik małoooo jak to Ela pisze, więc zapodaj jeszcze buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Doranma 19:45, 23 maj 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Ela, Monia, dziękuję za Waszą zachętę No nie mogę się wypstrykać z wszystkich zdjęć na raz, bo do niedzieli i możliwości zrobienia kolejnych, jeszcze trochę czasu zostało
To co warto w tym sezonie odnotować, to niesamowicie obfite kwitnienie kalin, przynajmniej moje tak mają - a Wasze? Wiele miesięcy wilgotnych i potem to letnie ciepło wiosną najprawdopodobniej przyczyniły się do zawiązania i rozwinięcia setek kwiatów. Moja gleba im odpowiada, więc w planach mam posadzenie jeszcze kilku, bo są zupełnie bezobsługowe. Może macie jakieś ulubione odmiany, godne polecenia?



Najpierw ta pospolita, która wcale taka bylejaka nie jest. Wiosną zdobi kwieciem, latem przystraja się w czerwone korale, a jesienią, jeśli pogoda sprzyja, pięknie przebarwia się w odcieniach żółci i pomarańczu z odrobiną czerwieni tworząc na koniec sezonu barwny dywan z opadłych liści. Rośnie przez ok. 20 lat, ale co roku była bardzo intensywnie cięta na wys. ok. 1,5 metra. Po intensywnym cięciu jeszcze intensywniej wyskakiwała w górę o kolejne 1,5 metra. W tym roku z różnych względów nie tknęłam jej sekatorem - ciekawa jestem w jaki krzaczor się zamieni Na pewno zaletą braku wiosennego cięcia jest dużo większa liczba kwiatów, liczę więc też na wiele czerwonych korali.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies