Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 19:27, 12 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Na ścieżkę ciągle nie mam czasu



Mrozek przeleciał po tej azali



Kwitną aronie, jednak nie wiem, czy będzie dużo owoców, bo pręciki mają brązowe

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 19:33, 12 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
A to moje poletko truskawek Jem tylko swoje, niepryskane.



Sadziec w tym roku wypuścił tylko na obrzeżach kępy, środek chyba już się zestarzał. Nie będzie to ładnie wyglądało. Zastanawiam się co zrobić, bo karpa jest bardzo zwarta. Kilka lat temu próbowałam kawałek odkopać - nie dałam rady ruszyć. Może najprostszym rozwiązaniem będzie unicestwienie tej i kupienie w ogrodniczym nowej sadzonki? Macie swoje doświadczenia z sadźcem? Udaje się Wam go dzielić, przesadzać bez ciężkiego sprzętu?



Tarczownica kończy powoli swoje kwitnienie i wypuszcza listki - dla niej w tym roku też zbyt sucho. Ale zaraz będą cieszyć czosnki, które sucho lubią

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 19:37, 12 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


A teraz zagadka - co to jest?

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 19:44, 12 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Ostatnie narcyze w tym roku - moje ulubione



Przed odjazdem przykryłam pokrzywy w koszyczku lilakami, by sąsiedzi w bloku nie dziwili się, co takiego niosę Teraz stoją w wazonie - piszę do Was, a gdy się zdjęcie dodaje, wsadzam nos w kwiatki. Cudnie jest



I to już koniec mojej dzisiejszej opowieści - tak w skrócie, co się obecnie dzieje na pięciu arach Czubajkowego Rzut oka za okno - pada... Ciekawe czy na działce też... Niech popada. A ja już po cichu marzę, że może nabiorę sił przez dwa dni i w środę pojadę popracować? Ale o tym na razie ciiii..........
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 19:47, 12 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Anda napisał(a)


Uff, udało się

A weekend spędziłaś bardzo pracowicie jak na rehabilitantkę Pokrzywy masz śliczne. U mnie w kuchni pokrzyw nie używam, robię z nich jedynie gnojówkę.
Salate masz śliczną.

Co do jablonki, to powinna dać radę, skoro ma nowe przyrosty poniżej chorego miejsca. To przecież rodzina różowatych, a tych tak szybko nic nie zabije No ale ryzyko jest, jak zawsze przy takich radykalnych cięciach.




No nie, pracy nie było prawie - pozbierałam tylko "plony", zrobiłam ponad 50 zdjęć i napompowałam kilkanaście konewek wody, by podlać to, co było w tym roku przesadzane oraz wschodzące warzywka. Ale dobre i to

Zastanawiam się, czy ciąć ją teraz, czy poczekać do późnego lata/jesieni? Wiem, że nie należy przetrzymywać chorych gałęzi na drzewie ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
greg66 20:15, 12 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Ha mam takie same kukliki
Ładne zdjęcia ładnego ogrodu, szkoda że nie bliżej mnie z chęcią bym obejrzał w realu.
Pozdrawiam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Doranma 21:03, 12 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
greg66 napisał(a)
Ha mam takie same kukliki
Ładne zdjęcia ładnego ogrodu, szkoda że nie bliżej mnie z chęcią bym obejrzał w realu.
Pozdrawiam


Grzesiu, mówią, że świat mały jest, więc nigdy nie mówi nigdy
Dziękuję!
A wiesz może jak się nazywa ta odmiana kuklika? Bo kupiłam jako nn.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
greg66 21:06, 12 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Dorotko też nie znam
No własnie może kiedyś
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
an_tre 22:13, 12 maj 2019


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Doranma napisał(a)


.
Potuptałam po twoim ogrodzie za tobą, fajnie i ciekawie opowiadasz
Pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
hankaandrus_44 22:26, 12 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Zagadkowe baldachy: czy to arcydzięgiel?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies