Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

wiklasia 19:51, 11 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
"toskańska murawa" - świetna nazwa na mój spalony/zasuszony trawnik, a raczej tylko wspomnienie po nim.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
sylwia_slomc... 20:51, 11 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Iwonko trawa po deszczu szybko odbije U nas też tylko 10 minut padało, a zagrzmiało tak, że myśleliśmy nie wiadomo o jakiej nawałnicy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 07:25, 13 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
abiko napisał(a)
Kochana jak Cię to pocieszy to też mam taki trawnik.. Anitka jest wyjątkiem, ale ona ma jakieś tajne układy i skrzaty jej wodę chyba nosząFajnie, że wróciłaś..
Wyjątki potwierdzają regułę więc jakiś musi być A nasze skrzaty widocznie na urlopie U ciebie Aguś tyle kwiatów odwraca uwagę od trawnika. U mnie z kolei murawy coraz mniej, rabaty zataczają szersze kręgi, więc też jakoś specjalnie mnie to nie martwi. Sen z powiek spędzają mi te powstające puste miejsca i dylematy co sadzić

wiklasia napisał(a)
"toskańska murawa" - świetna nazwa na mój spalony/zasuszony trawnik, a raczej tylko wspomnienie po nim.

Trzeba się czymś pocieszać W grupie raźniej. Żal mi ludzi, którzy żyją z upraw. U nas to tylko estetyka, gorzej z plonami...

sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko trawa po deszczu szybko odbije U nas też tylko 10 minut padało, a zagrzmiało tak, że myśleliśmy nie wiadomo o jakiej nawałnicy

U nas po tych 10 minutach przyszła jeszcze taka właśnie burza z lekkim gradem, ale bez grzmotów i na szczęście wtedy dolało. Z centymetr czy dwa, nie więcej, ale niesamowicie się wszystko odświeżyło. Dziś znów ponuro i nawet coś kropi, oby jak najdłużej. Wszystkie prace, które mam teraz w planie wymagają nawilżenia bo inaczej więcej nie przekopię. Cud, że w tych upałach udało mi się tyle przesadzić i wszystko żyje
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:17, 13 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wczoraj wyrzucając resztki na mój "kompostownik" a raczej najzwyklejszą pryzmę stwierdziłam, że może nie jest wcale a wcale wypasiony, ale za to pasuje do łąki, która rozciąga się za nim. Jak wiecie udaję, że nie jest moja, bo stanowi ogromny wyrzut sumienia o niezagospodarowanych 30 arach, pomijając żywopłot ze Smaragdów, który w sumie nijak nie pasuje teraz do tego naturalistycznego krajobrazu. No ale może w przyszłości nieco przesłoni inwestycje deweloperskie, które tam podobno mają powstać
Wczorajsza piękna pogoda sprawiła, że poszłam na chwilkę na spacer w tę łąkę i wiecie co, podoba mi się ogromnie. Mimo, że niedaleko jest droga i słychać szum, to jednak życie w tej łące jest tak bujne i głośne, że nic tylko tak iść bez końca...

Tak wygląda miejsce, gdzie powstaje moje ogrodowe złoto. Ogromnie nieprofesjonalne, więc i pewnie kiepskiej próby Ale dobrze, że w ogóle jest i w końcu doznałam olśnienia, jaka jest jego moc Na zdjęciu wygląda niepozornie ale ma kilka metrów.

Z wyrzuconych obierek rosną mi nawet ziemniaki Ciekawe czy takie coś zawiązuje bulwy?

A dalej rozciąga się taki widok...

Zwieńczeniem jest lasek, który znajduje się już na działce sąsiada. Zasadził go 20 lat temu, gdy sprzedał nam połowę swojej działki. Gdybyśmy wtedy obsadzili ten teren, ale pięknie byłoby teraz... Mówi się trudno i cieszy z łąki

A w łączce są piękne trawy, pas pokrzyw i trochę kwiatów.
I nieco ingerencji człowieka, praktycznej, ale czy ładnej...

Na szczęście naturalistyczna łąka jeszcze dominuje

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kasiolaaa 08:23, 13 lip 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
piekna laczka tez mam taka i lasek ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Iwonka 08:41, 13 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kasiolaaa napisał(a)
piekna laczka tez mam taka i lasek ❤

Sama przyjemność mieć wokół odrobinę natury... Z wiekiem coraz bardziej doceniam ten dar
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Waclaw 08:47, 13 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonko, piękna łąka.
Dobrze, że krzakami nie zarasta. Potrafią łąkę zdominować.
Ścieżka wzdłuż niej jest praktyczna i jak dla mnie - super! Okazuje się, że nie tylko rabaty masz piękne
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 09:25, 13 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Iwonko tak sobie pomyślałam gdybyś w tą łąkę po skoszeniu lub jeśli nie kosicie to jesienią, a potem wiosną ciut nasion kwiatów sypnęła byłaby może ciut bardziej kolorowa, wykosić w niej środkiem wijącą się ścieżkę i można by ją jako drugi pokój włączyć do ogroduA bogactwo życia i wszelakich bzyczków jeszcze by w niej wzrosłoGdyby wykosić w niej regularnie na końcu takiej sciezynki mały placyk można by postawić stoliczek i dwa krzesełka lub rozłożyć kocyk w upalne dni i poleżeć, bardzo romantyczne miejsce byś zyskała do odpoczynku małym nakładem pracy, bo już teraz jest świetna, głównie dominują w niej trawy nie chwast
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 09:29, 13 lip 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Pięknie wyglądasz z tym rozwianym włosem - jesteś niezwykle fotogeniczna
Czasem człowiek musi zwolnić by życie mu nie usiekło niepostrzeżenie, refleksje uszlachetniają nasze wnętrze...
Toskańska łąka - fajne określenie
Masz przestrzeń, masz perspektywe dzięki dodatkowej działce - i masz pole do popisu gdy będziesz chciała coś zmienic - rewelka
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
eVka 10:19, 13 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, szybciutko wpadłam do Ciebie, pisałam Ci już u siebie życiowe przemyślenia, więc nie będę się powtarzać

Susza susza, trawnik toskański rzeczywiście ale przyjdą w końcu deszcze i będzie znów zielono Masz przepiękny ogród, rodki Cię kochają, są takie soczyste zielone, w porównaniu do moich ideały.

Łąką bajeczna, nie miej żadnych wyrzutów sumienia! Mam bardzo podobną u siebie na przyszłej działce siostry. 8 arów traw i kwiatów. Zamierzam zakazać totalnie jej koszenia i dosieję kwiatów, żeby było bardziej łąkowo

Ah no laska no i sesja lawendowa... NIESAMOWITA, piękne kwiaty i piękna kobieta w pięknym sweterku. Masz talent, na prawdę Brawo.

Fajne te wasze spotkania ogrodowe, bardzo zazdroszczę!



____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies