Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

eVka 10:27, 01 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Fajnie, że i u Ciebie popadało. U nas mnóstwo deszczu, jestem szczęśliwa!
____________________
Iwonka 08:01, 09 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Mało piszę i dokumentuję bo mam lenia Ale na szczęście tylko na forum. W ogrodzie działam z małymi przerwami spowodowanymi suszą i wyjazdem. Sierpień nas wreszcie rozpieszcza opadami, więc w końcu mogę kopać w mojej glinie jak to mówi Abiko: glinie marki glina Efekty kopania wkrótce pokażę, ponieważ jak to u mnie przy robocie niestety zdjęć mało.
Ale wrzucę chociaż dokumentację co kwitło, bo w sumie takich zdjęć w tym roku mało, pomijając fotki od moich kochanych gości Chociaż im czasami podoba się to, czego ja wcale u siebie nie widzę Ale to dobrze, bo przynajmniej wy też możecie zobaczyć coś innego niż te same kadry

Na początek nowy kadr, mój ukochany zakątek - brzozowy. Kocham biel tych cieniutkich pniaczków a to co w końcu im w nogi dałam cieszy bardzo Jest tam kocimiętka w ilościach hurtowych, biały przetacznik, miskant ML i hortensje. Nie ma jukki, stipy, jeżówki - nie pasowały mi, chociaż do pozbycia się jukki dojrzewałam powoli. Dziś już czuję ten temat - to info dla Anitki
Bylinki królują na początku, w sierpniu duże cięcie i na prowadzenie wychyla się trawa z hortensjami. Na obwódkę zamiast kamieni pójdzie najprawdopodobniej brunnera Alexander, która konkuruje o to miejsce z bodziszkiem. Niestety na razie nie znalazłam wystarczająco dużego bodziszka a malutki chyba zginie w tym miejscu. I tak sobie dumam, ale bez pośpiechu. Mam wreszcie w sobie jakiś spokój, bo zrozumiałam, że ogród uczy cierpliwości. I wreszcie mam tę cierpliwość w sobie, oby tak mi zostało
Matko, daję w końcu zdjęcia, bo ileż tego wstępniaka może być


To na tyle brzozowego spamu Ale uwierzcie mój zachwyt jest ogromny i cieszę się jak dziecko. Trochę zdjęć jest pod słońce, ale o poranku, właśnie idąc w kierunku tej rabaty tak ją widzę. Całość dosłownie świeci i skrzy a dźwięk jest nie do opisania. Rój bzyków daje koncert, mnie udało się jedynie motylka sfocić, ale cudny prawda?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:20, 09 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Pozostając w temacie bieli i niebieskości wrzucam jeszcze wiosenne zdjęcia białej wisterii, której kolor okazał się fantastyczną pomyłką No piękna jest... Aniołek cały zeszły sezon leżał w cieniu wśród mchu i już powoli zaczynał nabierać patyny... Niestety mój kochany mąż zatroszczył się o niego i schował przed zimą na strych, aby nic mu się nie stało. Bardzo szlachetny czyn, ale anioł aż świeci po oczach na tej kamiennej ścianie W sumie to aniołek więc powinien być biały i świecić swoją anielskością

Pod wisterią zadomowiła się runianka od Anitki, już mam prawie dywanik. Na środku kamiennej podłogi - wiem, wiem nie poprawiona jeszcze zagościły zioła, co mnie cieszy bardziej niż miejsce na grill czy ognisko
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 09:58, 09 sie 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Udała Ci się brzozowa Iwonko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
eVka 10:13, 09 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko brzozowa genialna, pienki świecą bielą a jak jeszcze podrosną, będzie zjawiskowo Właśnie musze swoje Doorenbosy podkrzesać, bo mają gałązki bardzo nisko, nie wiem kiedy można to zrobić bez szkody na drzewka?

Wisteria w białym kolorze podoba mi się dużo bardziej niż tradycyjna fioletowa. Świetna ta kamienna podłoga i dała mi do myślenia.... Może zamiast grysu na moim placyku basenowo-paleniskowym dałabym podobne kamienie... hmmm Mam o czym myśleć!
Jak ja za to kocham O.
Macham serdecznie!
____________________
Iwonka 11:34, 09 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Udała Ci się brzozowa Iwonko

Dziękuję Agatko Jestem zadowolona. To jedno z miejsc, którego nie ruszy już łopata Uffff
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:47, 09 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Iwonko brzozowa genialna, pienki świecą bielą a jak jeszcze podrosną, będzie zjawiskowo Właśnie musze swoje Doorenbosy podkrzesać, bo mają gałązki bardzo nisko, nie wiem kiedy można to zrobić bez szkody na drzewka?

Wisteria w białym kolorze podoba mi się dużo bardziej niż tradycyjna fioletowa. Świetna ta kamienna podłoga i dała mi do myślenia.... Może zamiast grysu na moim placyku basenowo-paleniskowym dałabym podobne kamienie... hmmm Mam o czym myśleć!
Jak ja za to kocham O.
Macham serdecznie!


Te brzozy mają w sobie jakąś magię... W ogóle brzozy to cudowna energia, wierzę, że w doorenbosach też jej mnóstwo Od wczoraj mam myśl, żeby brzozy przy altanie powtórzyć... Temat ruszę wkrótce to sama zobaczysz
Co do podcinania to moje od początku miały takie pieńki, że pierwsze gałęzie zaczynały się wysoko. Widzę często u dziewczyn, że mają je niżej i też mi się to podoba. Gdybyś chciała swoje podcinać to najlepiej w lutym. Teraz chyba szkoda
Białych wisterii jest mniej stąd może jej urok, że nieopatrzona. Mnie teraz biała pięknie z altaną harmonizuje, ale pierwsze kwitnienie to był smuteczek. Koło domu marzy mi się niebieska, ale mąż panicznie nie chce pnączy na ścianie
Ogrodowisko to faktycznie człowiekowi w głowie miesza Ale ile fajnych historii z tego wychodzi Dumaj na podłogą, u mnie to był spontan, czy udany - polemizowałabym Chociaż chyba wole coś stabilniejszego pod nogą niż grys czy drobny kamyk, nie lubię jak mi chrzęści pod stopami
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 12:03, 09 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Spamowania ciąg dalszy Dziś chyba będzie taki dzień - ogrodowy w 100%. I pokopię na zewnątrz i na wątku nadrobię zaległości, jest wena
A skoro jest ten impuls to pokażę moją białą żarówkę na północnej skarpie. To klon jesionolistny, Variegatum lub Flamingo. Może ktoś podpowie bo niestety nie pamiętam? Danusia nie poleca klonów jesionolistnych, fakt to ogromne śmieciarki, potrafią już latem gubić liście. Moja żółta odmiana Odessanum w słońcu już dziś zaczyna straszyć. Natomiast ta pstra w cieniu ma się świetnie. Co rok ścinam prawie na zero i w jeden sezon ma taki ponad metrowy przyrost. Rośnie nam za oknem jadalni i fajnie ją codziennie widzieć. Dobrze tez komponuje się z limonkowym szpalerem berberysu.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 12:15, 09 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Klon wygląda na flamingo Nie masz ochoty zrobić powideł ze śliwowiśni? Obrodziła mi bardzo, albo kompotów?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 13:36, 09 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Klon wygląda na flamingo Nie masz ochoty zrobić powideł ze śliwowiśni? Obrodziła mi bardzo, albo kompotów?


Przez te różowiejące końcówki też mi na Flamingo wygląda. W sumie nieważne jak zwał, ale siostra chciała kupić taki sam i dociekałyśmy nazwy.
Powideł od kilku lat nie możemy przejeść więc mam szlaban na nowe Ale soki zawsze potrzebne. Wytrzyma na drzewie do poniedziałku?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies