Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Waclaw 20:59, 13 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonko, tak mi chodziła po głowie ta Twoja łąka. Sylwia oddała to co i mi się w myślach przewijało. Nie pomyślałem jedynie o placyku z wykoszona trawą na końcu. Sylwia - świetny pomysł.
W takim odosobnionym miejscu, na końcu wijącej się ścieżki, wśród wysokiej trawy różne pomysły można realizować
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 21:05, 13 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Iwonka napisał(a)


Dorotka dziękuję za miłe słowa i foteczki. Niestety tak się poskładało, że nie dałam rady do ciebie dojechać, ale mam nadzieję, że kiedyś się uda Wiesz, że znałam twój ogródek tylko rozmawiając u Sylwii nie skojarzyłam, że to on. Masz przepiękne kwiaty, zdrowe i dorodne. Wcale nie widać suszy, super! Robisz śliczne fotki. Może będzie okazja i mojego 19-letniego "ogrodowego dziadziusia" pokazać twoim okiem. Dużo działam nowego, na razie jest gorzej niż było, ale w ogrodzie czas jest najważniejszy a pośpiech niewskazany

Szkoda, że nie udało Ci się do mnie dotrzeć, ale na pewno będzie jeszcze okazja. Trudny czas sobie wybrałaś na zmiany w ogrodzie, ale jak się ogrodnik ( na dodatek "baba") uprze to nawet rośliny muszą się podporządkować.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
agata19762 22:12, 13 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Iwonka powiem tak ...powinnaś w modelingu pracować. Jesteś wysoką zgrabną Dziewczyną i fotogeniczną do tego.


Czytałam o wujku...takie życie...śmierć bliskich naszemu sercu boli bardzo.
Zostają w naszych wspomnieniach już na zawsze .

Zazdroszczę zdolności szydełkowo drutowych. Piękne rzeczy tworzysz.
Masz talent.

Łąka fajna ale szczerze nie odważyłabym się z kocykiem na odpoczynek.
W takiej trawie żmije lubią mieć swoje gniazda. Bałabym się jak diabli.

Pozdrawiam gorąco
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
eVka 09:19, 14 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja też nie zapuszczam się w moją wysoką łąkę bo kleszczy się boję.
____________________
Iwonka 06:33, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)
Iwonko, piękna łąka.
Dobrze, że krzakami nie zarasta. Potrafią łąkę zdominować.
Ścieżka wzdłuż niej jest praktyczna i jak dla mnie - super! Okazuje się, że nie tylko rabaty masz piękne


Krzaki rosną w ilościach hurtowych na działce obok, na szczęście się nie sieją. Jedynie orzechy mnie lubią i kilka drzewek sobie zostawiłam.

Waclaw napisał(a)
Iwonko, tak mi chodziła po głowie ta Twoja łąka. Sylwia oddała to co i mi się w myślach przewijało. Nie pomyślałem jedynie o placyku z wykoszona trawą na końcu. Sylwia - świetny pomysł.
W takim odosobnionym miejscu, na końcu wijącej się ścieżki, wśród wysokiej trawy różne pomysły można realizować


Sylwia jest wizjonerem i zagospodarowałaby każdy kawałek Mnie się chyba nie chce. Już to co mam pod opieką nieco przerasta i wolałabym o połowę mniej. Z wiekiem potrzeby maleją i dobrze bo sił coraz mniej. Leżenie na trawie z książką było moim ulubionym zajęciem w dzieciństwie. Niestety obecnie ilość kleszczy jest zabójcza, zawsze jak wracam ze spaceru z łąki idę pod prysznic. Sielskie marzenia życie weryfikuje, ale marzyć zawsze warto

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:40, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko tak sobie pomyślałam gdybyś w tą łąkę po skoszeniu lub jeśli nie kosicie to jesienią, a potem wiosną ciut nasion kwiatów sypnęła byłaby może ciut bardziej kolorowa, wykosić w niej środkiem wijącą się ścieżkę i można by ją jako drugi pokój włączyć do ogroduA bogactwo życia i wszelakich bzyczków jeszcze by w niej wzrosłoGdyby wykosić w niej regularnie na końcu takiej sciezynki mały placyk można by postawić stoliczek i dwa krzesełka lub rozłożyć kocyk w upalne dni i poleżeć, bardzo romantyczne miejsce byś zyskała do odpoczynku małym nakładem pracy, bo już teraz jest świetna, głównie dominują w niej trawy nie chwast


Faktycznie łąka jest ładna, mimo, że koszona ostatnio raz na dwa, trzy lata. Pomysł, że ścieżką w środku jest świetny i w przyszłym roku zadbam o wykoszenie takiego pasa pośrodku. W tym kosiarka nie dałaby już rady. W łące na wiosnę jest więcej kwiatów, ale szybko przekwitają. Z sianiem u mnie kiepsko więc pewnie szybko to nie nastąpi Problem jest też z kleszczami, więc ta ścieżka bardziej jako miejsce do spaceru niż błogi relaks na trawie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:46, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kasiek napisał(a)
Pięknie wyglądasz z tym rozwianym włosem - jesteś niezwykle fotogeniczna
Czasem człowiek musi zwolnić by życie mu nie usiekło niepostrzeżenie, refleksje uszlachetniają nasze wnętrze...
Toskańska łąka - fajne określenie
Masz przestrzeń, masz perspektywe dzięki dodatkowej działce - i masz pole do popisu gdy będziesz chciała coś zmienic - rewelka


Co do fotogeniczności to polemizowałabym Najlepsze fotki wychodzą z przypadku.
Uwielbiam takie dni, kiedy nagle coś zachwyca. Często banał jakiś, ale daje mnóstwo przyjemności. Tak było ze spacerem w łąkę, słyszałam tylko to, co się w niej dzieje, a wszystko wokół jakby odeszło daleko. Nawet szum drogi gdzieś zniknął... Oby więcej takich chwil.
Marzy mi się maleńki sad w tym miejscu, tylko zawsze jakoś ta wiosna ucieka a owocówki nie mogą czekać do lata.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:47, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko trawa po deszczu szybko odbije U nas też tylko 10 minut padało, a zagrzmiało tak, że myśleliśmy nie wiadomo o jakiej nawałnicy


Na szczęście weekend przyniósł nieco deszczu i kilka tzw. "zlew". Trawa już się zieleni, żeby wszystko miało taką siłę jak ona
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:52, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dorota123 napisał(a)
Szkoda, że nie udało Ci się do mnie dotrzeć, ale na pewno będzie jeszcze okazja. Trudny czas sobie wybrałaś na zmiany w ogrodzie, ale jak się ogrodnik ( na dodatek "baba") uprze to nawet rośliny muszą się podporządkować.


Dorotka okazja będzie na pewno jeszcze nie raz. Tak się nasz "pociąg" rozpędził, że prędko nie wyhamuje
Nawet roślinki się tej baby przestraszyły i grzeczniutko zakorzeniają tyłki w nowych miejscach Najgorsza jest walka z suchym podłożem. Weekend przyniósł trochę deszczu, ale to kropla w morzu potrzeb...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:01, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
agata19762 napisał(a)
Iwonka powiem tak ...powinnaś w modelingu pracować. Jesteś wysoką zgrabną Dziewczyną i fotogeniczną do tego.


Czytałam o wujku...takie życie...śmierć bliskich naszemu sercu boli bardzo.
Zostają w naszych wspomnieniach już na zawsze .

Zazdroszczę zdolności szydełkowo drutowych. Piękne rzeczy tworzysz.
Masz talent.

Łąka fajna ale szczerze nie odważyłabym się z kocykiem na odpoczynek.
W takiej trawie żmije lubią mieć swoje gniazda. Bałabym się jak diabli.

Pozdrawiam gorąco


Dziękuję za komplementy ale poza wzrostem potrzeba wielu innych czynników, żeby coś z tego było. Nigdy mnie ten temat nie kręcił, niemniej miło słyszeć, że jakiś potencjał się ma Za to uwielbiam coś robić ręcami, z różnym efektem, ale chęci się liczą, no i ta frajda Z ciebie Agatka też zdolna dziewczyna, wiele efektów tej pracy widziałam
Co do leżenia w trawie to jako dziecko na wsi u nas uwielbiałyśmy. Dziś nie odważyłabym się ze względu na kleszcze, których wokół mnóstwo. Żmij na szczęście chyba w naszej okolicy nie ma, za dużo cywilizacji wokół. Mam natomiast szczurki pod kamieniami. Niegroźne, ale piszczę głośno jak nagle mi jakaś pod ręce znienacka wypełznie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies