Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 19:06, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Najważniejszą pracą, którą wykonałam w tym tygodniu była przeprowadzka krzewów owocowych na drugą działkę. Zdjęcia niestety nie oddają, jak ciężka była to robota. W sumie 12 krzewów, większość wielkości wysokiego człowieka I kopanie przy mega wietrze, w ciężkiej glinie. Cud, że się nie rozchorowałam!



Krzewy zajmowały przestrzeń między drewutnią a kratką na jeżynę. Kratka tez będzie przenoszona. Jeżynę już wykopałam.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:15, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Borówki były najstarsze, rosły w tym miejscu aż 19 lat. Jestem zdziwiona, że na taki wiek i tak system korzeniowy nie był jakiś ogromny.



I nowa miejscówka na drugiej działce. W sumie: 6 borówek, 4 agresty i dwie porzeczki (czerwona i czarna).


Jak przestanie padać muszę zabrać się za prześwietlenie tych krzewów a potem równanie terenu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:23, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wczoraj przekopałam cały teren po krzewach, zaczęłam też wykopywać kratkę. Trzeba ją jednak nieco rozkręcić, aby łatwiej dało się przenieść.


Ciąg dalszy remontu mam nadzieję wkrótce
Musimy rozebrać ostatnią pozostałość po placu zabaw czyli domek przy drewutni.
Potem wyszlifować drewutnię i zamówić drzwi wejściowe.
Udało nam się wypalić prawie cały zapas drewna kominkowego. Drewutnię trzeba wysprzątać i zamówić kolejne drewno, aby do zimy zdążyło wyschnąć.
Drewutnię będę malować pod kolor altany, więc przynajmniej dylematy kolorystyczne odpadają
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:30, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Za drewutnią miałam posadzoną różę. Niestety przemarzła, za to podkładka która po niej została wyrosła na ogromnego "pajęczaka" Na razie wykopałam tę dziczkę i zadołowałam w kompoście. Ciekawa jestem jak kwitnie i czy w ogóle jest sens ją zostawiać.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 19:36, 23 lut 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka, Matko ile to pracy z tymi krzakami ale jak owocują to warto
Sluvzni wysprzatany teren, będzie nowa rabata
____________________
Margerytka40 19:58, 23 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ale roboty zrobiłaś, podziwiam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 20:12, 23 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Iwonka niesamowita jesteś
fajnie ,że nie masz dylematów odnośnie koloru na drewutnię

ja nadal nie wiem jaki chcę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 20:17, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Iwonka napisał(a)
Za drewutnią miałam posadzoną różę. Niestety przemarzła, za to podkładka która po niej została wyrosła na ogromnego "pajęczaka" Na razie wykopałam tę dziczkę i zadołowałam w kompoście. Ciekawa jestem jak kwitnie i czy w ogóle jest sens ją zostawiać.
Kwiaty pewnie będą puste, ale może być ich sporo ja już zdecyduje się na kwitnienie. Do takiej dzikiej części będzie pasowałaI Ty to tak sama przeprowadzałaś, masz moc kobieto, taka chudzinka, a tyle krzepy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 21:37, 23 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Iwonko ,ale kawał pracy wykonałaś ja przy Tobie to nic
Brawo Ty !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kasiek 22:06, 23 lut 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
INIEMAMOCNA Ale roboty zrobiłaś
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies