Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 10:26, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Budleje zostaw z cięciem do kwietnia, jak zetniesz nisko ładnie zgęstnieją, ja tnę tak 40cm nad ziemią, tego bym przycięła ciut niżej. Oczar to nie rubin, bo to inny kolor czerwonego, cudny jest Przesadzasz owocowe znaczy pomysł na drugą część już jest i działasz


Kolor płatków oczara robiłam w słońcu, stąd jest taki intensywny. Przy ponurej pogodzie ma nieco smutniejszy odcień. Do Rubina kształt kwiata tak mi jakoś pasuje

Sylwia, a nie będzie za późno z cięciem budlei w kwietniu? I czy takie cięcie masz na myśli?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:33, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
inka74 napisał(a)
Ciekawy pomysł z tym zimowaniem roślin na strychu... Tylko problem z pamiętaniem o podlewaniu bym miała

Czasami rośliny robią miłe niespodzianki
Oczar cudny. Ja moje posadziłam dokładnie w osi widokowej z okna. Jeden widzę z kuchni a drugi z salonu. Trzeciego teraz dokupiłam i się zastanawiam nad miejscem dla niego. Miał iść za dom ale chyba dołączy do kolegi na froncie. Akurat jedną dziurę na krzaczek mam przy wejściu w półcieniu i zaciszną )) Teraz gwiazdorzą, później robią za tło i na jesieni piękna barwna plama. Uwielbiam je.


Ja mam dwa strychy. I ten z którego korzystamy jest na półpiętrze nad garażami. Bywam tam przynajmniej raz dziennie, stąd nie ma problemu z pamięcią podlewania Mamy tam skręcone grzejniki i temperatura do przechowywania jest idealna. Niemniej mam tam tylko oliwki. Zrezygnowałam z innych kwiatów, ze względu na dźwiganie donic.

Miałaś bardzo dobry pomysł na swoje oczary. One najbardziej cieszą na przedwiośniu. Muszą być blisko osi widokowej z okna a potem stanowić fajne tło dla reszty. Tak zamierzam swojego teraz wkomponować

Dziękuję za podpowiedź z choiną. Tak mnie dziś patrząc na zdjęcie olśniło, że stożek może lepszy od walca
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:39, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Przesadzasz owocowe znaczy pomysł na drugą część już jest i działasz


Kochana pomysłu niestety jeszcze brak
Przesadzam, ponieważ jeśli teraz tego nie zrobię, to w sezonie będzie za późno.
Bardziej chodzi mi o remont przy domku na drewno, to ostatni kąt w ogrodzie z którym muszę się mocno zmierzyć. Roboty tam co niemiara. Będzie burza mózgów
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Magleska 11:20, 23 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Iwonka jaki masz już porządeczek -zazdraszczam

rób stożka z choiny-fajnie będzie

czekam na burzę mózgów
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wiolka5_7 11:35, 23 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ładnie poszalałaś z nożycami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gosialuk 11:51, 23 lut 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Też widzę stożek z choiny. Oczara przesadź koniecznie, zwłaszcza że i jesienią zachwyca.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
eVka 11:57, 23 lut 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Kolor płatków oczara robiłam w słońcu, stąd jest taki intensywny. Przy ponurej pogodzie ma nieco smutniejszy odcień. Do Rubina kształt kwiata tak mi jakoś pasuje

Sylwia, a nie będzie za późno z cięciem budlei w kwietniu? I czy takie cięcie masz na myśli?

Iwonko, tak nisko bym cięła. Ja tne z początkiem marca ale u nas zdecydowanie cieplej i mniejsze niebezpieczeństwo przymrozków.
____________________
Urszulla 12:01, 23 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Zazdroszczę umiejętnościom technicznym i możliwościom cięcia takim ciężkim sprzętem. Każdego ciągnie już żeby coś podziałać. Oczar piękny
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
eVka 12:04, 23 lut 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Fajny sprzęcior masz, też muszę w końcu kupić, tylko jak sobie radzisz z tym przedłużaczem? Nie przeszkadza w cięciu? Nie lubię wszystkiego co ma kabel, wolę sprzęty spalinowe lub akumulatorowe, tylko z tymi akum. problem z częstym ładowaniem, hmmm
____________________
eVka 12:05, 23 lut 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jaki oczar!!! Muszę kupić!!!

Ozdoby świąteczne piękne, widzę, że kochasz święta tak jak ja!

Fotki ogrodu cudne, ale już niedługo jak wszystko zacznie kwitnąć będą jeszcze piękniejsze
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies