Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 08:52, 22 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Agania napisał(a)
Masz podwójny powód do radości i kolejne dylematy, ale to fajne, szkoda, że dzisiaj taka deszczowa aura


Podwójny powód do radości, tak muszę na to spojrzeć
Wczorajszy deszcz mnie ucieszył. Dwa dni wcześniej walczyłam z krzewami owocowymi. Udało mi się wszystkie wykopać i przesadzić. Niewdzięczna praca, bo krzewy ogromne a glina mokra. Wiało niemiłosiernie.
Na zakończenie tych prac wyszło na chwilkę słoneczko i pięknie mi oczara podświetliło. Koniecznie muszę go znów na działkę koło domu przywrócić

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
kasiek 22:14, 22 lut 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Wow Iwonka jak cudnie i gustownie ubrany miałas dom na Święta - podziwiam

Oczar wspaniały, podobny do mojego więc albo masz Rubina albo Dianę - piekny i wielki - ile masz go lat?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Waclaw 23:08, 22 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Iwonko, piękne zdjęcia oczara
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 09:52, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
kasiek napisał(a)
Wow Iwonka jak cudnie i gustownie ubrany miałas dom na Święta - podziwiam

Oczar wspaniały, podobny do mojego więc albo masz Rubina albo Dianę - piekny i wielki - ile masz go lat?


Kasiu dziękuję za świąteczne komplementy
Oczar ma z pięć lat, kupiony jako maleńka sadzonka. Kiedy okazał się czerwony i zmieniła się moja koncepcja nasadzenia wyrzuciłam go na drugą działkę. Tam wegetował i dopiero w tym roku dostrzegłam jaki on ładny Wraca z powrotem, nawet mam już mniej więcej pomysł gdzie.
Pooglądałam twoje sugestie, to chyba rzeczywiście Rubin.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:55, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Waclaw napisał(a)
Iwonko, piękne zdjęcia oczara


Wacław i mnie zachwycił ten oczar, muszę koniecznie przesadzić go w lepszą miejscówkę. Nie wiem dlaczego kiedyś mnie drażnił i go wyrzuciłam. Miał być żółty, okazał się czerwony...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:59, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
W tym tygodniu czeka mnie cięcie dwóch budlei Black knight . Po zeszłorocznym odżywianiu mają niesamowity przyrost. Po zimie są w świetnej kondycji.
Cięcie nisko nad ziemią czy wyżej?

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 10:06, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Iwonka napisał(a)
W tym tygodniu czeka mnie cięcie dwóch budlei Black knight . Po zeszłorocznym odżywianiu mają niesamowity przyrost. Po zimie są w świetnej kondycji.
Cięcie nisko nad ziemią czy wyżej?


Budleje zostaw z cięciem do kwietnia, jak zetniesz nisko ładnie zgęstnieją, ja tnę tak 40cm nad ziemią, tego bym przycięła ciut niżej. Oczar to nie rubin, bo to inny kolor czerwonego, cudny jest Przesadzasz owocowe znaczy pomysł na drugą część już jest i działasz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
inka74 10:14, 23 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ciekawy pomysł z tym zimowaniem roślin na strychu... Tylko problem z pamiętaniem o podlewaniu bym miała

Czasami rośliny robią miłe niespodzianki
Oczar cudny. Ja moje posadziłam dokładnie w osi widokowej z okna. Jeden widzę z kuchni a drugi z salonu. Trzeciego teraz dokupiłam i się zastanawiam nad miejscem dla niego. Miał iść za dom ale chyba dołączy do kolegi na froncie. Akurat jedną dziurę na krzaczek mam przy wejściu w półcieniu i zaciszną )) Teraz gwiazdorzą, później robią za tło i na jesieni piękna barwna plama. Uwielbiam je.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwonka 10:15, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Wzięłam się wczoraj za przycinanie żywotników. Nie jest to obecnie żywopłot moich marzeń, no ale taki mam więc przy takim działam.
Odległości między tujami sprawiają, że foruję je w takie niby walce - stożki.
To był mega głupi pomysł tak mieszać gatunki!!! Żółte rosną jak szalone, zielone bardzo wolno.
Przed tujami rośnie choina kanadyjska. Cięłam ja mocno w sierpniu, ale waham się, czy jeszcze bardziej nie przyciąć jej w górnej partii i formować z niej stożek a nie walec...



Od lat wszystkie żywopłoty, tuje kulki, krzewy a ostatnio miskanty i rozplenice przycinam takim sprzętem. Sprawdza się u mnie idealnie.


Cięcie skończyłam o zmroku, dlatego foto podsumowania brak
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 10:25, 23 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Choina w stożek formowana super by tu wyglądała.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies