Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Magleska 16:25, 14 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Iwonka
podziwiam ….na tej drabinie wielkiej -chyba nie dałabym rady ….

u mnie w szkółce jest 20 letni buk david gold ,ale jest dużo węższy od Twojego -podobno nigdy nie przycinany ….
Ty swojego już kiedyś cięłaś ,prawda ? ….on po tamtym cięciu się poszerzył ?
ile Twój ma lat ?
tak się zastanawiam ,czy swoje ciąć od początku ,żeby były wąskie ,czy ich nie ruszać ...na wysokość mogą iść ….ale wolałbym ,żeby były wąskie

w oczku roboty podziwiam …niesamowita jesteś .....ja też tak poubierana robię

myślę o oczku ,ale jeszcze nie jestem przekonana czy na pewno chcę


ps....ale masz cudowne derenie

buziaki



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Waclaw 16:51, 14 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)


Na razie daję radę ogarnąć to miejsce, ale pesel nie kłamie


Iwonka! Ty mówisz coś o peselu???!!! Twoja młodość jeszcze nie wyszumiała a Ty o peselu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
agata19762 18:11, 14 mar 2020


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
hello Kochana
ale szalejesz ogrodowo...odwaliłaś kawał roboty
u mnie prace na wysokości ogarnęliśmy jeszcze jesienią.
Też jestem na etapie poszukiwania takiego dużego sekatora,
pasuje poprzycinać w sadzie.

Pozdrówka zostawiam
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
kasiek 18:25, 14 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Aleś roboty odwaliła w krótkim czasie, podziwiam kondycje
Robisz rewolucje, to pobudza i poprawia nastrój. Derenie piękna sprawa - będę podziwiać u Ciebie. O turzycach nawet nie wiedziałam że trzeba ciąć, to może swoje też ostrzygę
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Wiolka5_7 18:55, 14 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Ja carexy cięłam nożycami do trawy ...poszło szybko...
Wow ,ale Iwonko kawał pracy wykonałaś i to na wysokości jeszcze....
Ja buki też będą ciąć,żeby za wysokie nie wyrosły
Derenie cudne posadziłaś też mi się podobają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 19:49, 14 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
O mamooo Iwonka!!! Moje ogarnianie ogrodu w porównaniu do Ciebie to pestka! Jednak w starszym ogrodzie i to w dodatku z oczkiem jest co robić. Powiem Ci, że po czyszczeniu mojego maleństwa wodne go odechciało mi się więcej oczek
Co ta za śliczna dużą spłaszczona kula nad oczkiem? Cudnie wystrzyżona
Ładnie carexy skulkowane, moje byle jak na szybko.

Cięcie drzewa to gruba robota ale będą efekty latem Ewa ci zalimkowała sekator do gałęzi Felco, wygląda porządnie i ma względna cenę jak na jakość Ja jestem bardzo zadowolona z mojego Felusia.
____________________
sylwia_slomc... 20:19, 14 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Dorota123 napisał(a)
Sylwia nie przeżywaj tak, przecież to dopiero luty. Damy radę.
Iwonka już zaczęła, bo Ona zmiany robi, więc im wcześniej to zrobi tym większe szanse na powodzenie przeprowadzki roślin. Później zrobi się ciepło i sucho i roślinom przesadzanym będzie trudniej.
Dorotko nie przeżywam zrobiłam co najpilniejsze jeszcze z tydzień dwa i wyjdę na prostą, teraz się nie da do miesięcy stosować bo pogoda przyspieszyła wszystkie rośliny bardzo mocno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:31, 14 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Robota w rękach Ci się paliKobieto do takiej zimnej wody wlazłaś podziwiam ja dziś na moment rękę zanurzyłam by zapomniany kwiatostan hortensji wyłowić i nie wiedziałam gdzie tą rękę potem grzać taka woda zimna była, a Ty w niej stoisz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 20:32, 14 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sarenka napisał(a)


Cześć, szukając info o Derenie trafiłam do Ciebie. Zastanawiam się jakie są różnice, który będzie bardziej atrakcyjniejszy, który będzie miał bardziej zwartą budowę: Milky way czy China girl? A może po prostu Dereń kousa bez odmianowy?
Mam rabatę taka przy podjeździe około 9-9,5 na2-2,2m, na którą myślałam by posadzić Pissardi i coś ładnego,kwitnącego l. Wcześniej myślałam o magnolii, ale one krócej kwitną, więc zastanawiam się nad Dereniem,który by się zmieścił, nie rósł wysoki i aby mogły tam hameln rosnąć.
Podpowiesz może mi coś o nich z własnego doświadczenia?


Ale piękna wiosnę przywołałaś Niestety wiele nie poradzę, mnie dereniowa choroba dopadła dopiero rok temu. Wpadłam jak przysłowiowa śliwka w kompot. Kupiłam pod wpływem impulsu te trzy derenie, mają dużo miejsca więc niech rosną. Więcej nie jestem w stanie powiedzieć. Mnóstwo o dereniach jest u Bożenki z Hortensjady. I u Aganii z Ogrodowe radości i rozterki. Bożenka ma swoją stronę na FB: https://www.facebook.com/Hortensjada-1675932006050915/?__tn__=%2CdK-R-R&eid=ARBbVM59pZohNV46LikTvHIDe7OXAYCIKDFg39yOrTWO5fint41M-CbEkCeYUVWdcGkrt5tzuAzTOjIr&fref=mentions
Wejdź sobie w zdjęcia dereni i tam masz trochę info. Możesz do niej napisać, tam widzę, że teraz jest częściej obecna niż tu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:34, 14 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Anda napisał(a)


Zobacz

https://www.felco.com/de_de/unsere-produkte/astscheren.html


No widzisz, na Felku jednak można polegać Jak padnie mi marketowy za 29 zł to poszaleję
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies