Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 23:42, 14 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
I przyrost Amanogawy na przestrzeni jakichś 14 lat. Dosyć duży, ale jak na maksymalnie trzy cięcia w życiu nawet przyzwoity.


Wiosna 2019


Kilka dni temu


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 23:54, 14 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
No nieźle, u mnie jak porosną te drzewa to będzie busz bo wszystkiego co roku ciąć nie damy rady, ale lasy lubimy to najwyżej będzie las dla ptaków i innych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sarenka 06:55, 15 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwonka napisał(a)


Ale piękna wiosnę przywołałaś Niestety wiele nie poradzę, mnie dereniowa choroba dopadła dopiero rok temu. Wpadłam jak przysłowiowa śliwka w kompot. Kupiłam pod wpływem impulsu te trzy derenie, mają dużo miejsca więc niech rosną. Więcej nie jestem w stanie powiedzieć. Mnóstwo o dereniach jest u Bożenki z Hortensjady. I u Aganii z Ogrodowe radości i rozterki. Bożenka ma swoją stronę na FB: https://www.facebook.com/Hortensjada-1675932006050915/?__tn__=%2CdK-R-R&eid=ARBbVM59pZohNV46LikTvHIDe7OXAYCIKDFg39yOrTWO5fint41M-CbEkCeYUVWdcGkrt5tzuAzTOjIr&fref=mentions
Wejdź sobie w zdjęcia dereni i tam masz trochę info. Możesz do niej napisać, tam widzę, że teraz jest częściej obecna niż tu.

To przykre,że drzewka Ci padły, nie doczytałam jakie choroby je łapią :/

Hortrnsjade mam polubiona,ale ostatnio nie zaglądalsm Poczytam też i drugi wątek.

Dobrego dnia
____________________
Magda W samym sloncu
BKosimkArt 08:48, 15 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Niezłe tu cięcia widzę... drastyczne ale widać że juz wszystko mocno porosło więc nie ma się co dziwić...
Magnolia faktycznie ma ładne pnie, moja największa jest bardzo dekoracyjna nawet bez liści, fajnie na nią patrzeć...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
kasiek 08:57, 15 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Alę podziałała! Te foty porównawcze niesamowicie pokazuja jak drzewa zasuwają, trzeba mieć wyobraźnie i dyscypline przy sadzeniu, a to nabywa sie wiekiem i doświadczeniem niestety. Dlatego dobry sekator staje się niezbedy po nastu latach
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
inka74 09:20, 15 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Nieźle podziałałaś. U mnie katalpy tnę co roku a i tak po 8 latach, jak na mój mini ogródek, duże są. Cieszę się, że od początku koryguję ich wielkość. Za to Amanogawa stoi mi od ponad 4 lat prawie w miejscu. Pewnie mnie jeszcze zaskoczy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwonka 10:15, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
sylwia_slomczewska napisał(a)
No nieźle, u mnie jak porosną te drzewa to będzie busz bo wszystkiego co roku ciąć nie damy rady, ale lasy lubimy to najwyżej będzie las dla ptaków i innych


Obserwacja twojego ogrodu na przestrzeni lat będzie niesamowita frajdą i zbieraniem doświadczenia
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:19, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
sarenka napisał(a)

To przykre,że drzewka Ci padły, nie doczytałam jakie choroby je łapią :/

Hortrnsjade mam polubiona,ale ostatnio nie zaglądalsm Poczytam też i drugi wątek.

Dobrego dnia


Sarenko źle mnie zrozumiałaś, napisałam że mnie dopadła choroba dereniowa, ja zachorowałam na te piękne krzewy. Tu u nas w Małopolsce to popularny zwrot wyrażający fascynację czymś W tym przypadku chodzi o derenie. Odkryłam ich istnienie dopiero rok temu i zauroczona zakupiłam trzy. Mają się dobrze Ach ten język pisany, figle nam płata
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:21, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
BKosimkArt napisał(a)
Niezłe tu cięcia widzę... drastyczne ale widać że juz wszystko mocno porosło więc nie ma się co dziwić...
Magnolia faktycznie ma ładne pnie, moja największa jest bardzo dekoracyjna nawet bez liści, fajnie na nią patrzeć...


Basiu bez cięcia się nie obejdzie. Najbardziej martwi mnie, ile lat tak drastycznie dane drzewo można ciąć...
Magnolie są przepiękne, bardzo szlachetne i dostojne, nawet w negliżu
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:21, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
kasiek napisał(a)
Alę podziałała! Te foty porównawcze niesamowicie pokazuja jak drzewa zasuwają, trzeba mieć wyobraźnie i dyscypline przy sadzeniu, a to nabywa sie wiekiem i doświadczeniem niestety. Dlatego dobry sekator staje się niezbedy po nastu latach


Będę częściej wrzucać takie porównania, może komuś moje błędy ułatwią ogrodową logistykę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies