Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 10:24, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
inka74 napisał(a)
Nieźle podziałałaś. U mnie katalpy tnę co roku a i tak po 8 latach, jak na mój mini ogródek, duże są. Cieszę się, że od początku koryguję ich wielkość. Za to Amanogawa stoi mi od ponad 4 lat prawie w miejscu. Pewnie mnie jeszcze zaskoczy.

Ciekawe jak długo będziesz mogła swoje katalpy trzymać w ryzach, zastanawiam się czy jest jakaś granica cięcia?
Moja Amanogawa rosła szybko na początku, potem miałam wrażenie że stoi, teraz znów nieco się rozpędza
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:44, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Raportu z przedwiośnia ciąg dalszy
Przygotowałam rabatę od oczka w stronę wjazdu. Wszystko przycięte, wyplewione. Jest bardzo łyso, ale to dobrze. Tak mi się lepiej planuje
Wiem, że na pewno posadzę tu krokusy... na kilogramy, z rozmachem, bo inaczej nie będzie nic widać To bardzo nasłonecznione miejsce, bedzie im tu dobrze.

Tak będzie latem, może nawet jeszcze ładniej
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:44, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Najwięcej do grabienia miałam liści z magnolii. Ale wolę sprzątać takie grube, duże liście niż jakąś drobnicę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:45, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Przypomniałam sobie, że jakieś 10 lat temu, w czasach ignorancji ogrodniczej wywoziłam resztki na działkę obok. Pobiegłam tam z łopatą i ... oszalałam z radości. Tyle fajnej ziemi! Może nie idealnej, ale zawsze lepszej od mojej. Jedyny problem to górka pod którą taczki z ziemią trzeba było wypchać. Na trzeciej fotce widać nieco moje fitnessowe pochyłości
Rozsypałam na razie cienką warstwę, dobre i tyle.



I letnia zapowiedź
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:45, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Jest przestrzeń na wiosenne aranżacje To miejsce widzę z okna kuchennego, myślę, że ciemierniki byłyby tu dobrym pomysłem.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:45, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Sprzątania ciąg dalszy...


Kancik jednak robi robotę


Taki busz tu będzie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sarenka 12:02, 15 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwonka napisał(a)


Sarenko źle mnie zrozumiałaś, napisałam że mnie dopadła choroba dereniowa, ja zachorowałam na te piękne krzewy. Tu u nas w Małopolsce to popularny zwrot wyrażający fascynację czymś W tym przypadku chodzi o derenie. Odkryłam ich istnienie dopiero rok temu i zauroczona zakupiłam trzy. Mają się dobrze Ach ten język pisany, figle nam płata
znam to określenie,ale jakoś przeczytałam bez zrozumienia jak widać
____________________
Magda W samym sloncu
sylwia_slomc... 12:32, 15 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Musisz się liczyć, że wraz z tą super ziemią przywiozłaś nasiona tej łąki w której ta ziemia była, więc sezon będzie na plewieniu, ale roślinki na pewno wynagrodzą trud Co do ciemierników, co masz tam derenie i co pod tą magnolią? bo magnolia lubi kwaśno, derenie nie pamiętam, ale nie wiem co tam masz jeszcze, a ciemierniki lubią wybitnie zasadowo.
Ale wizualnie były by tam idealne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 13:48, 15 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Super masz wysprzątane i jakie kanty stoliczek pod brzoózką już czeka na kawusię

każda ziemia się przydaje więc roślinki się ucieszą i odwdzięczą za Twoje tyranie Pozdrawiam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
BKosimkArt 14:42, 15 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Jezu Iwonko ale wyryłaś na błysk prawie że
matko i mnie czekają liście magnolii... tylko moja ma gałęzie do samego dołu i one się nie rozwiewają w ogóle... może wepchnę tam odkurzacz i wyciągnę... chociaż na wiosnę często tam jeż przesiaduje, nie wiem co robić... może mu jednak zostawię tą górkę na wypadek gdyby wrócił.. a może nawet tam jest i śpi
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies