Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 15:52, 27 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kolejny mój jesienny klon. Nie wiem, co to za odmiana. Cały rok ma bordowe liście. Prawie wcale nie był przycianany. Chyba nie jest z tych dużych egzemplarzy, albo mu miejsce nie służy (obok sąsiad ma szpaler brzóz).



Na drugim zdjęciu trochę widać, jaką mam różnicę poziomów na działce. Coś co rośnie na samym dole chyba jeszcze nie dosięgło poziomu, z którego było zrobione zdjęcie, niestety
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:06, 27 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
I jeszcze jeden Tym razem cytrynowy To żart oczywiście, zgubiłam gdzieś stare notatki i nie pamiętam nazwy. Ale bardzo go lubię za ten lekki pokrój i ładny kolor.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 21:45, 27 paź 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zobaczyłam jak dużo masz drzew w ogrodzie...żółty kolor grujecznika i miłorzębu bardzo lubię, w dotyku tego drugiego bardziej

Fajną wycieczkę miałaś, my też mieliśmy plany, ale się nie udało...
Klony kocham, podziwiam je zawsze i lubię, sama wiesz widziałaś u mnie.
Ostatni gatunek, który posadziłam to klon strzępiastokory, są 2 malutkie, mają dopiero około 1m wysokości

Twój klon"cytrynowy" jest naprawdę wielki, po prostu olbrzym, szkoda, że nie znasz gatunku,
Pasuje mi do tego opisu
http://www.klony.info/klony/klon/44/
to może być Acer platanoides Lorbergii klon pospolity
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwonka 08:54, 28 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Zobaczyłam jak dużo masz drzew w ogrodzie...żółty kolor grujecznika i miłorzębu bardzo lubię, w dotyku tego drugiego bardziej

Fajną wycieczkę miałaś, my też mieliśmy plany, ale się nie udało...
Klony kocham, podziwiam je zawsze i lubię, sama wiesz widziałaś u mnie.
Ostatni gatunek, który posadziłam to klon strzępiastokory, są 2 malutkie, mają dopiero około 1m wysokości

Twój klon"cytrynowy" jest naprawdę wielki, po prostu olbrzym, szkoda, że nie znasz gatunku,
Pasuje mi do tego opisu
http://www.klony.info/klony/klon/44/
to może być Acer platanoides Lorbergii klon pospolity


Agatko u mnie zawsze jest dylemat - buki czy klony Buki lubię za "mocne" liście - długotrwałe, grube a zarazem przez te ich niewielkie rozmiary - delikatne. Klony zaś to bogactwo gatunków i ten ich różnorodny pokrój zawsze mnie zachwyca. Klon strzępistokory wypatrzyłam u ciebie i Justynki z wątku Mój zielony świat. Od tej pory myślę, gdzie go wsadzić, żeby móc podziwiać za kilka lat jego pień. Na liście chciejstw jest też klon carnival Sprawdziłam link, który wrzuciłaś. To chyba faktycznie ten klon, na pewno jakiś pospolity, ponieważ dosyć szybko rośnie, z czym co roku walczę.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:00, 28 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Relacji klonowej ciąg dalszy Tym razem czerwony Atropurpureum.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:03, 28 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 15:51, 28 paź 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękny klon i piękny okaz u Ciebie Iwonko

Carnival to klonik do rozjaśnienia rabary...tnę moje na kulki
Buki też są piękne i wyjątkowe, nie potrafię wybrać, ale klony rosną u mnie zdrowiej, buki się męczą w mokrej glinie, więc mam więcej klonów.

Buk u Ciebie to już dostojne drzewo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AngelikaX 17:23, 28 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Jejku.... ile Ty masz drzew.... i to jakie duże i jakie piękne
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Iwonka 17:57, 28 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Piękny klon i piękny okaz u Ciebie Iwonko

Carnival to klonik do rozjaśnienia rabary...tnę moje na kulki
Buki też są piękne i wyjątkowe, nie potrafię wybrać, ale klony rosną u mnie zdrowiej, buki się męczą w mokrej glinie, więc mam więcej klonów.

Buk u Ciebie to już dostojne drzewo


Fajnie, że klony nam rosną bo przynajmniej w tym temacie mamy problem z głowy. U mnie też glina, ale jakoś i te buki dają radę
Do mojej bukowej relacji dorzucę jeszcze fotki egzemplarza o nazwie Tricolor. Jestem zadowolona z miejsca, które mu wybrałam, ale żeby zrobić zdjęcie muszę wyjść na ulicę albo sfotografować dom sąsiada Wybrałam kadr z ulicy


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:07, 28 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
A tu moja pendula, latem w kolorze ciemno bordowym. Trudno mi tu zrobić jakieś fajne zdjęcie. Tam gdzie ten buk rośnie prawie wcale nie ma słońca, jest wąsko i bardzo stromo.



Coś mi to wczorajsze kiepskie samopoczucie (przeziębienie) pomieszało w głowie. Zdjęcia powyżej to przecież buk "Purple foutain" To on ma około 5 m wysokości i z 10 lat

Pendulę zaś mam taką:


Cały ten kącik sadziłam 10 lat temu. Pendula mogłaby mieć nieco wyższy pień. W tym roku chyba z powodu suszy nie była intensywnie bordowa. A i teraz na jesień jakoś nietypowo się przebarwia. Zdjęcia kiepskiej jakości, zrobione na szybko podczas brzydkiej pogody. Zupełnie nie oddają uroku tych buków.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies