Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 14:37, 21 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kerii napisał(a)
Pięknie kolorowo u mnie już większość na ziemi leży


Jolu to zdjęcia sprzed kilku dni Teraz jak patrzę to największy klon zgubił połowę liści Reszta jeszcze się trzyma, ale już widać przemijanie...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 16:28, 21 paź 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)


Życzenia spełniły się Do piątku pogoda była wymarzona, na spacery, rower... Udalo mi się nawet zobaczyć ponownie Morskie Oko i zrobić około 20 km na piechotę. Na szczęście w tygodniu, przy 20 stopniach i z minimalmną ilością turystów Taką jesień to my lubimy! Chociaż wczorajsze i dziesiejsze zamglenie też ma swój urok...


W takich miejscach dobrze naładować akumulatorki po remoncie. I pogoda wam dopisała Mnie tam oczy mnie bolą od tych kolorków w twoim ogrodzie. Piękna, złota jesień u ciebie. Cebulki nie uciekną, zdążysz je jeszcze wsadzić. Są nie raz rzeczy ważniejsze i bardziej potrzebne w danym momencie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 17:17, 25 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Anitka napisał(a)

W takich miejscach dobrze naładować akumulatorki po remoncie. I pogoda wam dopisała Mnie tam oczy mnie bolą od tych kolorków w twoim ogrodzie. Piękna, złota jesień u ciebie. Cebulki nie uciekną, zdążysz je jeszcze wsadzić. Są nie raz rzeczy ważniejsze i bardziej potrzebne w danym momencie.


Cebulki zaplanowane na jutro, oby nie padało! Podczas porządków na strychu znalazłam szklane akwarium i wazon. To odkrycie dało impuls do zrobienia modnych ostatnio komozycji. Wykorzystałam kamyki z ogrodu, żwirek znad morza, mech i sukulenty. Resztę roślinek dokupiłam. Z pojemnika na słodycze, który zazwyczaj świeci pustkami, zrobiłam mini szklarnię, do której brakuje mi jeszcze mini paprotki Ciekawe, czy faktycznie przetrwają w zamkniętym szkle?

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:15, 25 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kolejna "żarówka" W miarę jak ogród rośnie w masę, coraz bardziej przeszkadzją mi szprosy w naszych oknach, fajne obrazy byłyby bez tych krat



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:18, 25 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Ginko biloba - uwielbiam jego liście, w dotyku są niepowtarzalne...


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gabriela 20:13, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dorosły ten Twój ogród, magnolie mnie zachwyciły i kolory jesienne również, masz byliny, krzewy, drzewa, wodę, czyli to jest ogród "wszystkomający", o to chodzi.
Ja po każdym obejrzeniu innych ogrodów "na żywo", myślę jaki mój jest beznadziejny i że wszystko trzeba by wywalić, zmienić, przerobić. Potem mi przechodzi i walczę dalej. Teraz mam pomysł na przeróbkę warzywnia, tylko skąd wziąć solidnego fachowca, u nas to towar niezwykle deficytowy.
Ogródki szklane fajne, ten zamknięty powinien się rozwijać, tylko trzeba wietrzyć od czasu do czasu na początku podobno.
Co do białego żwiru w ogrodzie to absolutnie podzielam pogląd co do konieczności jego wymiany na "zwykły", rzeczny.
I jeszcze koncepcja na miejsce pod brzozami. Może nie tylko same trawy, tylko do tego jeszcze bodziszki korzeniaste jako poszycie i będzie coś wczesnym latem kwitło, zanim trawy wyrosną.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Iwonka 12:23, 26 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gabriela napisał(a)
Dorosły ten Twój ogród, magnolie mnie zachwyciły i kolory jesienne również, masz byliny, krzewy, drzewa, wodę, czyli to jest ogród "wszystkomający", o to chodzi.
Ja po każdym obejrzeniu innych ogrodów "na żywo", myślę jaki mój jest beznadziejny i że wszystko trzeba by wywalić, zmienić, przerobić. Potem mi przechodzi i walczę dalej. Teraz mam pomysł na przeróbkę warzywnia, tylko skąd wziąć solidnego fachowca, u nas to towar niezwykle deficytowy.
Ogródki szklane fajne, ten zamknięty powinien się rozwijać, tylko trzeba wietrzyć od czasu do czasu na początku podobno.
Co do białego żwiru w ogrodzie to absolutnie podzielam pogląd co do konieczności jego wymiany na "zwykły", rzeczny.
I jeszcze koncepcja na miejsce pod brzozami. Może nie tylko same trawy, tylko do tego jeszcze bodziszki korzeniaste jako poszycie i będzie coś wczesnym latem kwitło, zanim trawy wyrosną.


Gabrysiu dziękuję za miłe słowa i czas poświęcony moim chaotycznym nasadzeniom Dziękuję za cenne rady, zwłaszcza ta o bodziszku. Strzał w dziesiątkę z takim pomysłem. Brakuje mi właśnie nasadzeń na "ogrodowym parterze" a kolo brzóz zanim trawy ruszą będzie pięknie wypełniał przestrzeń.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:58, 26 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Najnowsze wieści z mojego "ogrodowego parteru"





Od kilku dni obserwowałam tę zabójczą rodzinkę Może dla kogoś nie jest to jakiś niesamowity widok, ale dla mnie tak. Dobrych parę lat nie widziałam muchomorów, a tym bardziej nigdy w naszym ogrodzie. Te na dodatek wyrosły w takiej stercie kamieni, że jestem w szoku. Tam jest chyba z 30 cm warstwa żwirku, który tu sobie składuję.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 14:25, 26 paź 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Iwonka napisał(a)


Cebulki zaplanowane na jutro, oby nie padało! Podczas porządków na strychu znalazłam szklane akwarium i wazon. To odkrycie dało impuls do zrobienia modnych ostatnio komozycji. Wykorzystałam kamyki z ogrodu, żwirek znad morza, mech i sukulenty. Resztę roślinek dokupiłam. Z pojemnika na słodycze, który zazwyczaj świeci pustkami, zrobiłam mini szklarnię, do której brakuje mi jeszcze mini paprotki Ciekawe, czy faktycznie przetrwają w zamkniętym szkle?



cegiełka super (bo podobna mam )

a zamknięte roślinki to sobie do inspiracji domowych wrzuciłem
____________________
Zielonym do góry...
Iwonka 15:38, 27 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)


cegiełka super (bo podobna mam )

a zamknięte roślinki to sobie do inspiracji domowych wrzuciłem


Ja też ze swojej jestem zadowolona. To komin w sypialni, dwa lata temu obłożyliśmy i nadal mi się podoba
Gdybyś się kiedyś pokusił o zrobienie takich kompozycji w szkle, to do środka radzę włożyć ziemię w formie gęstego "błotka". Ja po wsypaniu kamieni i zrobieniu w nich dołka włożyłam suchą ziemię i bardzo wszystko pobrudziłam. Dlatego przepłukałam kamienie z ziemi, włożyłam "błotko" do środka i dopiero było czysto. Można oczywiście pomieszać kamienie z ziemią, wszystko zależy od tego co się komu podoba. Ja wolę bardziej sterylne kompozycje
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies