Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 08:01, 15 kwi 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
Milka napisał(a)
Z kosodrzewiny mozna wyczarowac bonsai, ja moje pozmienialam. Pieknie jest


To prawda, dlatego dam jej jeszcze szansę. Chociaż nastroje mam ostatnio w moim ogrodzie coraz bardziej bojowe
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Milka 08:02, 15 kwi 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kazdy tak ma okresowo
Al zima iglaki, to skarb
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Iwonka 08:09, 15 kwi 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
Milka napisał(a)
Kazdy tak ma okresowo
Al zima iglaki, to skarb


Coraz bardziej doceniam iglasty szkielet ogrodu, chociaż z niektórymi trzeba się pożegnać
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:26, 15 kwi 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
Kolejna rabata w trakcie remontu
Wykopałam stamtąd pięknego klona "Shirasawy" - mam nadzieję, że przyjmie się w nowym miejscu. Przeniosłam miniaturowe berberysy: żółte i bordowe. Dwa rododendrony. Sama nie wiem, jak to się tam mieściło Przycięłam mocno dwie tuje, nie wiem, jakie to odmiany, ale jak będą miały nowe przyrosty, to będą na prawdę ładne.





Z bólem serca wycięłam 10-letniego świerka "Barryi". Był piękny, ale dusił się w tym miejscu. Niestety nie dał się go wykopać. Priorytetem ostatnio jest dla mnie żywopłot, stad te decyzje. Pewnie minie kilka lat zanim to miejsce znów będzie ładne... Planuję tam hortensje. Nie są ekspansywne i pięknie wyglądają przez prawie cały rok. Trudno mi wymyślić inne rośliny, żeby głupio nie wyglądały przy tych dużych. Może wy macie jakiś pomysł na ten kąt?



Tak wygląda ciąg dalszy tej rabaty, w sumie to niewiele tam miejsca. Myślę, że hortensje dodadzą jej lekkości. Między brzozami wsadzę trawy, na razie zostawiłam jukki, nie mam koncepcji na to, gdzie je przenieść
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:30, 15 kwi 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ktoś jeszcze chętny??? To już za tydzień. Tyle jest osób z Małopolski i pod Krakowem, może się jeszcze skusicie na spotkanie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8273-ogrod-botaniczny-w-krakowie?page=2


22 kwietnia (niedziela) o godz.14.00 przed kasami Ogrodu Botanicznego w Krakowie spotkanie na powitanie wiosny
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 22:07, 15 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82065
Ostro się wzięłaś za porządki, u mnie chwastów zatrzęsienie, nie mam pojęcia kiedy to zdążę uprzątnąć, bo sucho niemiłosiernie. Fajnie, że będziesz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 06:39, 16 kwi 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ostro się wzięłaś za porządki, u mnie chwastów zatrzęsienie, nie mam pojęcia kiedy to zdążę uprzątnąć, bo sucho niemiłosiernie. Fajnie, że będziesz


U mnie Sylwia też bardzo sucho, dlatego zieleń nie może wybuchnąć, jak to bywa podczas wilgotnej wiosny. A chwasty rosną w najlepsze. Poszłam wczoraj tam, gdzie wszystko wyplewiłam i byłam w szoku, skąd znów tyle perzu.
Będę, będę Szczęśliwie wpadłam na wpis u ciebie, przez tę ogródkową robotę rzadko bywam na forum.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:46, 16 kwi 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
Wreszcie wczoraj odpoczęłam Kilka zdjęć z niedzieli. Niestety słońce nie świeciło już tak pięknie, jak w sobotę. No i ogród czeka na deszcz, bardzo wolno rozkwita.




Grójecznik japoński już rozwinął listki. Uwielbiam te jego małe kółeczka


Magnolii powoli przybywa rozwijających się kwiatów.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:48, 16 kwi 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
Moje wiosenne słoneczko


I śliwa wiśniowa Pissardi - mocno w tym roku przycięta.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 08:21, 16 kwi 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
widzę że sporo pracy za Tobą... bez jałowca duże lepiej to wygląda...podziwiam że takiego potwora się udało wyciąć...

Pissardi ciełas już? ja dopiero się zbieram do tego maj/ czerwiec...tak ktoś mi mówił że lepiej po kwitnieniu..

a i nawet przeczytałem o krakowskim spotkaniu...fajna incjatywa..szkoda że 22 akurat zajęty...
____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies