Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

KOla 11:54, 31 maj 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Iwonka napisał(a)

Zapraszam częściej Mój ogród to skarbnica wiedzy czego nie robić! Walczę z pomyłkami, końca nie widać. Ostatnia z bitew to pożegnanie jałowca stricta - nie mieścił się już pomiędzy bukami.



Też stoję przed tym zadaniem. Muszę usunąć sporą tuję, żeby prześwietlić trochę to miejsce i zrobić miejsce na rabatę. I nie wiem co z nią zrobić? Ma już 12 lat i pomijając kwestie natury technicznej - jak to zrobić, zastanawiam się czy się przyjmie w innym miejscu. Może sobie darować całe przedsięwzięcie i po prostu się jej pozbyć bez przesadzania?
____________________
Ola
Margerytka40 11:56, 31 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonka napisał(a)


Powoli oswajam się z tą jasnością desek No i musi powstać kolejny obsadzony zakątek, bo na razie ta biel zbyt razi. Matko końca robót nie widać
Gdzie ty Asiu parocję u mnie dostrzegłaś? Bo nie sadziłam wcale A podoba mi się I nawet miejsce na nią jeszcze mam



Chciałam napisać gledicziaale może to prorocza pomyłka?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 12:08, 31 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Iwonko pewnie nie cięłaś go bo złotokapy nie lubią cięcia. Nie żeby im się coś działo, ale tracą formę i robią się brzydkie, wiem co pisze bo raz swojego ciachnęłam i obiecałam sobie, że nigdy więcej. One po cięciu się nie zagęszczają( z ta myślą cięłam) tylko robią jeszcze bardziej rozstrzelone i to w różnych dziwnych kierunkach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 12:25, 31 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Bomba to rozjaśnienie - świetnie wyszło!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Iwonka 13:01, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
KOla napisał(a)

Też stoję przed tym zadaniem. Muszę usunąć sporą tuję, żeby prześwietlić trochę to miejsce i zrobić miejsce na rabatę. I nie wiem co z nią zrobić? Ma już 12 lat i pomijając kwestie natury technicznej - jak to zrobić, zastanawiam się czy się przyjmie w innym miejscu. Może sobie darować całe przedsięwzięcie i po prostu się jej pozbyć bez przesadzania?


Przesadziłam w marcu tuję szamragd która rosła mi jakieś 15 lat od maleńkiej sadzonki. Teraz ma 2,5 metra (mocno ja cięłam przez te lata). Miała o dziwo mały system korzeniowy. Na razie daje radę. Ale chyba dopiero za rok mogę powiedzieć, czy się na prawdę przyjęła
Wszystkie jałowce ścinaliśmy piłą przy ziemi. Korzeni nie wykopuję, są okropnie mocne, a samo drzewo jałowcowe bardzo trudne do upiłowania. Takie twarde i soczyste, o mało co nie spaliliśmy piły...
Z nowymi nasadzeniami trzeba sobie wtedy między korzeniami radzić. Tu przy bukach na szczęście nic nie planuję
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:03, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Margerytka40 napisał(a)


Chciałam napisać gledicziaale może to prorocza pomyłka?


Zdecydowanie prorocza Nawet pytałam w szkółce o paprocję, ale nie mieli.
Przy drewutni mam dwa takie gołe miejsca, myślę nad nimi intensywnie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
KOla 13:07, 31 maj 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Iwonka napisał(a)


Przesadziłam w marcu tuję szamragd która rosła mi jakieś 15 lat od maleńkiej sadzonki. Teraz ma 2,5 metra (mocno ja cięłam przez te lata). Miała o dziwo mały system korzeniowy. Na razie daje radę. Ale chyba dopiero za rok mogę powiedzieć, czy się na prawdę przyjęła
Wszystkie jałowce ścinaliśmy piłą przy ziemi. Korzeni nie wykopuję, są okropnie mocne, a samo drzewo jałowcowe bardzo trudne do upiłowania. Takie twarde i soczyste, o mało co nie spaliliśmy piły...
Z nowymi nasadzeniami trzeba sobie wtedy między korzeniami radzić. Tu przy bukach na szczęście nic nie planuję

Dziekuję, to może sie pokuszę o przesadzenie.
____________________
Ola
Iwonka 13:08, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko pewnie nie cięłaś go bo złotokapy nie lubią cięcia. Nie żeby im się coś działo, ale tracą formę i robią się brzydkie, wiem co pisze bo raz swojego ciachnęłam i obiecałam sobie, że nigdy więcej. One po cięciu się nie zagęszczają( z ta myślą cięłam) tylko robią jeszcze bardziej rozstrzelone i to w różnych dziwnych kierunkach


Patrząc na podstawę i środek to coś jednak wieki temu musiałam tam majstrować z sekatorem Ale raczej niewiele. I faktycznie masz rację, on ma tendencje do rośnięcia strzelistego, wiechowatego. Ciekawe jaki będzie miał limit wysokości
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:11, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kasiek napisał(a)
Bomba to rozjaśnienie - świetnie wyszło!


U ciebie i u mnie rozjaśnienie dobrze wygląda Tylko znów mam rabatki do kombinowania Wcześniej brązowa drewutnia ginęła a teraz przyciąga wzrok i trzeba ją nieco ukryć. Nie ma odpoczynku
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:13, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
KOla napisał(a)

Dziękuję, to może się pokuszę o przesadzenie.
Spróbuj łopatą podkopać jak się mają korzenie. Teraz mokro więc powinno być łatwiej, niestety termin dobry na przesadzanie powoli mija. Chociaż ja jestem z tych raptusów, którzy nie patrzą w kalendarz
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies