Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

sylwia_slomc... 18:08, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Glicynia cudo, Rabaty nabierają ciałka do końca sezonu to już będzie gęsto Świetnie z rozjaśnionym wyszło Brawo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 18:36, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Iwonka napisał(a)

Ten rok jest wyjątkowy, kalina wciąż zachwyca kwiatami.

Złotokap ugiął się pod ciężarem kwiecia Przejście tylko na zgiętych nogach
Kalina zachwyca i owszem, ale to ten stolik i krzesełko dodaje temu miejscu świetnego smaczku.
Widząc Twój rozrośnięty złotokap zaczęłam żałować, że swojemu podcięłam gałązki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 23:48, 30 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
glicynia i złotokap pięknie kwitną. Wszystko inne też piękne
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Margerytka40 08:32, 31 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ślicznie ten domek już wygląda
Parocja czaruje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 11:26, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
KOla napisał(a)
Witam Iwonko. Przepiękny ogród, wpraszam się do Ciebie na podglądanie.

Zapraszam częściej Mój ogród to skarbnica wiedzy czego nie robić! Walczę z pomyłkami, końca nie widać. Ostatnia z bitew to pożegnanie jałowca stricta - nie mieścił się już pomiędzy bukami.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:26, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gosialuk napisał(a)
Domek na biało - strzał w dziesiątkę. ☺️ Pięknie wszystko wygląda. A planowany taras z której strony świata?

Ten biały kolor pasuje mi do reszty zabudowań, ale powiem ci, że brązowy po przetarciu był tak fajny, że żal było rozpocząć malowanie. Śliczna była ta stara deska...


Taras mam od strony północno- zachodniej. Szersza część jest na zachód, na ogród. Ale widzisz jaki skos tam jest. Na pierwszym zdjęciu nawet go nie widać, ale drugie już lepiej pokazuje, że w stronę przejścia pod pergolą schodzi się w dół. Po przedłużeniu w stronę trawy (jakieś 3 metry - do bordowego buka) powstaną schodki, ze dwa pewnie. Wymaga to solidnego fundamentu, aby całość nie osiadała. Trudno znaleźć nam ekipę. W tym roku pewnie się nie uda.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:27, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Glicynia cudo, Rabaty nabierają ciałka do końca sezonu to już będzie gęsto Świetnie z rozjaśnionym wyszło Brawo

Rozjaśnienie drewutni jest spójne z resztą zabudowań, niemniej ta przetarta brązowa deska to było coś pięknego...

Miałam szczęście, że mrozu nie było. Glicynia dopiero teraz zrzuca kwiaty, cały maj cieszyła oko przy altanie. No i ten zapach


Znalazłam fotkę glicynii sprzed 12 lat Rozmiar nie uległ zmianie, tylko pień nieco grubszy. Fajnie widzieć takie porównanie. Da się jednak utrzymać w ryzach nawet takiego potfora jak to pnącze
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:27, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dorota123 napisał(a)
Kalina zachwyca i owszem, ale to ten stolik i krzesełko dodaje temu miejscu świetnego smaczku.
Widząc Twój rozrośnięty złotokap zaczęłam żałować, że swojemu podcięłam gałązki.

Ten kącik wyszedł bez zupełnego planowania, całkowitym przypadkiem. Uwielbiam tam siedzieć. Jest piękne światło i rano i po południu. Muszę tylko kalinę trzymać w ryzach


Znalazłam Dorotko zdjęcie złotokapu z 2013 roku. Dużo przyrósł przez te ostatnie 7 lat. Nie mogę sobie przypomnieć czy kiedykolwiek go cięłam.
Porównując obie fotki widać, że jest zdecydowanie wyższy, ale za to rzadszy. Myślę, że dobrze, że swojego przycięłaś. Ja jestem zwolenniczką cięcia, aż się dziwię, że swojego złotokapa tak ominęłam




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:27, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)
glicynia i złotokap pięknie kwitną. Wszystko inne też piękne

Maj i październik to u mnie najładniejsze ogrodowo miesiące. Nawet to co nie kwitnie dzięki soczystym liściom przyciąga uwagę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:28, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Margerytka40 napisał(a)
Ślicznie ten domek już wygląda
Parocja czaruje


Powoli oswajam się z tą jasnością desek No i musi powstać kolejny obsadzony zakątek, bo na razie ta biel zbyt razi. Matko końca robót nie widać
Gdzie ty Asiu parocję u mnie dostrzegłaś? Bo nie sadziłam wcale A podoba mi się I nawet miejsce na nią jeszcze mam

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies