Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 15:26, 30 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Pszczelarnia napisał(a)


Pani Przyroda też pisała, że obcinanie kwiatów nie powiększa liści. Ale potem obcina kwiaty, bo są czarne i szpecą.Ja nie obcinałam i mam już samosiewy, a te "zapchajdziury" się przydają u mnie pod krzewami.


Iwono, masz nawodnienie pod brzozami?



Brunnery nadal kwitną, jestem nimi zachwycona. Zdjęcie wczorajsze
Nawadniania nie mam nigdzie. Byłam załamana suszą, na szczęście pada od wielu dni. Wreszcie widać, że ogród odżył.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Magleska 15:33, 30 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Iwonka
pięknie masz i już
widzę ,że malujesz domek skończony ? ….foteczki by się jakieś przydały
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 15:36, 30 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
abiko napisał(a)
Super brunery kwitną. Ja muszę dokupić sobie, bo mam tylko jedną. Ale uwielbiam je za kolor kwiatów.
A wiesz, że mi azalia z Wojsł. nie zakwitła jednak.. no coż, może za rok. Twoje nawet jak nie takie jak rok temu są śliczne.

Ja swoje brunnery mam od z targu krakowskiego i ze szkółki Gargasa. Rozrosły się obłędnie od zeszłego roku, chyba służy im nasza glina
Wojsławickie zakupy też u mnie kuleją. Z trzech rodków tylko jeden pełen kwiecia, nazywa się Brigitte. Królewskie zaś bardzo marne. Warunków godnych króla chyba u mnie nie dostały
Za to róże oszalały, mają setki pączków. Nie zdążyłam ich przyciąć po zimie, jeszcze do teraz odpadają im zeszłoroczne kuleczki.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:45, 30 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Magleska napisał(a)
Iwonka
pięknie masz i już
widzę ,że malujesz domek skończony ? ….foteczki by się jakieś przydały

Madzia dziś deszczowa pogoda, odrabiam tyły Za chwile urodziny chrześnicy, jutro skończę forumowe zaległości.
Tak się cieszę, że pada. Ogród wreszcie odżył!
Maj pędzi jak szalony, tak jak ty nie nadążam, no nie nadążam
Domek już prawie pomalowany, dużo szlifowania było. Deski tak wysuszone, że trzy warstwy trzeba było położyć. Ostatnia puszka czeka na słońce.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:52, 30 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dorota123 napisał(a)
Twoja kalina to bardzo ładny krzew, ale i złotokap masz bardzo okazały. Kupiłam w ubiegłym roku dwie sadzonki, mają kiedyś stworzyć takie kwitnące przejście. Poskracałam im boczne przyrosty do 10 cm, żeby stworzyły taki zwarty słup. Nie wiem kiedy się doczekam, bo one mają około 1m.
Bardzo fajny filmik mi poleciłaś, a kameliowa aleja przepiękna.

Ten rok jest wyjątkowy, kalina wciąż zachwyca kwiatami.

Złotokap ugiął się pod ciężarem kwiecia Przejście tylko na zgiętych nogach
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:00, 30 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kasiek napisał(a)
Rozjaśniasz - ale super - pokazuj kochana jak wychodzi! Glicynia oszałamiający - cudownie ja uformowałaś!

Domek już prawie pomalowany, będzie relacja Na razie namiastka

Glicynia powoli przekwita, mimo mocnego cięcia, miała bardzo dużo kwiatów.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:07, 30 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
inka74 napisał(a)
może wszystkie Iwony tak mają, że marudzą. Z ogromną przyjemnością oglądam zdjęcia z twojego ogrodu i czytam przemyślenia.

Spóźnione życzenia wczorajsze.

Ps. Kostkę pomalowałam

Iwonka buziak za życzenia Ty też majowa czy październikowa? Iwony marudy... no coś w tym jest, eMuś potwierdza
U ciebie wątek tak przyspieszył, że czytam jak powieść w odcinkach Kostka super!
Ja się na taras nie mogę doczekać... Na razie uwolniliśmy buka spod jałowca stricta. Taras ma się kończyć przy bordowym buku. Fachowców brak

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:24, 30 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)

Iwono, spędziłam wspaniałe przedpołudnie z Twoim ogrodem. Miałam zaległości i czas nadszedł, żeby je nadrobić
Nie mogę się napatrzeć na tą altanę i widok z niej, takie ogrodowy idealny obraz, naturą malowany. Nawet pokazałam eMkowi, żeby go podkręcić na temat altany, pokoju ogrodowego.

Buki, szczególnie mój ukochany Tricolor, no coś pięknego! Warto da niego zmienić rabat Ja mojego buka ciacham dwa raz w roku, bardzo mocno, będę go formować do kiedy mi pozwoli swoją wysokością. Będziemy grill murowany rozbierać to będzie miał sporo miejsca.

Jak ja lubię takie ścieżki trawiaste w ogrodzie, tworzą tajemniczy klimat.

Matko, jaki zakątek malowniczy....
Iwoko, masz jeden z najpiękniejszych dojrzałych ogrodów na O. Nie zmieniaj go za bardzo, jest oryginalny i wyjątkowy.


Kochana dziękuję za tyle ciepłych słów BUZIAKI
Krakowskie Dziewczyny też krzyczą na mnie, żebym za bardzo mojego staruszka nie liftingowała Postaram się!
Nie mam nowych fotek buczka ale glediczję zostawiam, daje czadu w tym roku Dosadzam obok kulki cisowe, powtarzam hakone i rozplenicę. Mam nadzieję, że jakoś to wyjdzie...


Z altany jestem zadowolona, nie jest zbyt modna w dobie obecnych prostych form, ale rozjaśnienie było strzałem w 10. Trawiaste ścieżki dodają moim rabatom lekkości. Zostaną na pewno, mimo, że nieraz kapcie w nich moczę


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
KOla 16:37, 30 maj 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Witam Iwonko. Przepiękny ogród, wpraszam się do Ciebie na podglądanie.
____________________
Ola
Gosialuk 17:56, 30 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Domek na biało - strzał w dziesiątkę. ☺️ Pięknie wszystko wygląda. A planowany taras z której strony świata?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies