Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 12:11, 11 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Roocika napisał(a)

Rozowe dobrze widać na tle ściany moim zdaniem


Dokładnie Ale miało być spokojnie, zielono, biało przed wejściem. Tymczasem coś mnie nosi i kusi

Roocika napisał(a)

Dobrze, że pokazalas to zestawienie, wciąż mysle, czym zastąpić uschnietego tulipaowca, zeby dobrze wyglądał z drugim...


No u mnie z tą pissardii chyba dobrze nie wygląda... Rok temu byłam zadowolona, że wymyśliłam tam drzewo. Miałam akurat wolnego tulipanowca. Byłam zadowolona.
Dziś widzę, że drzewo owszem tak, ale inne. Mniejsze liście, inne przebarwienie. No ambrowiec jak nic



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 12:12, 11 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166


Moje tegoroczne odkrycie to gaura "Graceful White".
Niska, wyprostowana. Nie pokłada się jak Whirling Butterflies.

Uwielbiam obie, bo każda ma to coś
Poza tym są idealne na byle jakie gleby, pełne słońce i brak nawadniania.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 16:38, 11 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Iwonko ja bym chyba nie posadziła hakonek z zawilcami, jedne i drugie rozrastają się pod ziemią i poprzerastają Ci się. Nie będzie wtedy tego efektu tylko bardziej miszung....takie mam wrażenie i dośwadczeniaCo do hakonek pod Vanilakmi wiem, że żółty z różem Ci zgrzyta, ale natura sama robi takie zestawienia, popatrz jak ładnie hakonki grają z liskami vanillek, a vanilkom listki zaraz zeżółkną i i tak by był różowy z żółtym Ten okres nie jest taki długi w sezonie, wytrzymasz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 07:20, 12 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko ja bym chyba nie posadziła hakonek z zawilcami, jedne i drugie rozrastają się pod ziemią i poprzerastają Ci się. Nie będzie wtedy tego efektu tylko bardziej miszung....takie mam wrażenie i dośwadczeniaCo do hakonek pod Vanilakmi wiem, że żółty z różem Ci zgrzyta, ale natura sama robi takie zestawienia, popatrz jak ładnie hakonki grają z liskami vanillek, a vanilkom listki zaraz zeżółkną i i tak by był różowy z żółtym Ten okres nie jest taki długi w sezonie, wytrzymasz

No to sobie zrobiłam miszung podwójny Zobacz, gdzie już posadziłam zawilce z hakone. Coraz bardziej mam wrażenie, że ta nowa rabata będzie do poprawki Nie ma nudy w ogrodzie.



Co do vanilek z zółtą hakone to na szczęście zgrzyta mi ten zestaw z każdym rokiem coraz mniej . Masz rację, że to tylko miesiąc ognistego kontrastu. Taka zapowiedź jesiennej ferii barw w ogrodzie

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Urszulla 18:19, 14 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Iwonka napisał(a)

No to sobie zrobiłam miszung podwójny Zobacz, gdzie już posadziłam zawilce z hakone. Coraz bardziej mam wrażenie, że ta nowa rabata będzie do poprawki Nie ma nudy w ogrodzie.



Co do vanilek z zółtą hakone to na szczęście zgrzyta mi ten zestaw z każdym rokiem coraz mniej . Masz rację, że to tylko miesiąc ognistego kontrastu. Taka zapowiedź jesiennej ferii barw w ogrodzie



Mi nie zgrzyta, fajne zestawienie pod hortensje
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 19:09, 14 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Super kadry z ogrodu
Twoje vanilki w cieniu prawie fioletowe, gdzie swoje kupowałaś, moje jakieś oszukane, albo u mnie mają złą miejscówkę
Kousa jeszcze pokaże pomarańczową szatę, a florida stają się czerwone
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
kasiek 20:41, 14 paź 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Paprotki nie widzę ale zostawiam podziw nad zestawieniem hortensji i hakonek - przepieknie !
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Iwonka 10:57, 18 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)


Mi nie zgrzyta, fajne zestawienie pod hortensje

W tym roku też mam mniejszy zgrzyt na linii żółci z różem. Tak jest tylko przez jakiś miesiąc, dam radę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:04, 18 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Super kadry z ogrodu
Twoje vanilki w cieniu prawie fioletowe, gdzie swoje kupowałaś, moje jakieś oszukane, albo u mnie mają złą miejscówkę
Kousa jeszcze pokaże pomarańczową szatę, a florida stają się czerwone

Ostatnie tak ładne kadry to wspomnienie sprzed ponad tygodnia. Dolało nam mocno. Plus taki, że przy naszej glinie rośliny będą miały zapas wody na dłuższy czas.
Vanilki kupiłam 4 lata temu, pewnie Gargas lub Urbanik. Ładnie się wzmocniły przez ten czas. Wybarwienie z roku na rok mają coraz ładniejsze. To miejsce im służy. I faktycznie mają momenty, że są aż fioletowe.
Przesadzany kous jest już mocno czerwony i gubi liście. Pozostałe dopiero muśnięte kolorem. Floridę mam na liście To ostatni dereń z listy chciejstw
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:06, 18 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kasiek napisał(a)
Paprotki nie widzę ale zostawiam podziw nad zestawieniem hortensji i hakonek - przepieknie !

Paprotkę obfocę, trafiła mi się taka jak Sylwia posadziła w podwórku. Ślicznota, oby się przyjęła.
Hortki z hakone cały czas widzę z kuchennego okna, super widok w ponure dni
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies