Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 22:49, 04 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiało dziś bardzo, ale słońce tak ładnie świeciło... I ogród mocno podlany. Pięknie zaczyna się ta jesień.
Narzekałam na misz masz nowych nasadzeń. Nadal mnie drażnią, najbardziej jako całość. Są jednak fragmenty, które zaczynają mi się podobać.
To jeden z tych ulubionych
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 08:44, 05 paź 2020


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Iwonka napisał(a)


Widziałam u ciebie twoje vanilki. Tak jak Sylwia napisała, może to kwestia wody. Popatrz na rozplenice, wyglądają jak moje pod glediczją. Mało kotków albo wcale. To ewidentny sygnał niedoborów. W tym przypadku stawiam na wodę.
Masz obok srebrnego świerka. On płytko się korzeni. Być może już zagarnia wszystko dla siebie.
Spróbuj w przyszłym sezonie pilnować podlewania. Z magiczną siłą nie przesadzałabym za bardzo. Wydaje mi się, że łodygi hortek zbyt po niej wybujają. Sama planuję nie sypać za rok wcale i dam znać

Z moich 10 vanilek rosnących na tej jedne rabacie mam takie obserwacje, że raczej wolą słońce niż cień. Twoja ma słońce więc przypalanie to najprawdopodobniej brak wody.

Kyushu też bardzo reaguje na niedobory wody. Moje w tym roku mają zdecydowanie słabsze kwitnienie. I bardzo więdły im liście podczas upałów. Limki na podobnym stanowisku lepiej dawały sobie radę.
Z 5 Kyusku ta na pniu rok wcześniej rosła bliżej altany, w cieniu. Zdecydowanie lepiej kwitła i ładniej wyglądała.
Czyli wniosek jest taki: Kyushu cień, Vanilki słońce. I więcej wody dla wszystkich



dzięki...spróbuje przypilnować w przyszłym roku podlewania chociaż sporo lałem wody w tym roku...rok też raczej nie był bardzo suchy..Kyushu może beda mi pasowac w nowa miejscowką bo slonce tylko do południa tam jest...


u Ciebie za ławeczka super wyszło ... dobrze że pokazałas jak w ciągu roku rosną
____________________
Zielonym do góry...
sylwia_slomc... 10:13, 05 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Fajna nowa ławeczka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 18:47, 05 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
O faktycznie ławeczka stoi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agania 19:49, 06 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)
Wiało dziś bardzo, ale słońce tak ładnie świeciło... I ogród mocno podlany. Pięknie zaczyna się ta jesień.
Narzekałam na misz masz nowych nasadzeń. Nadal mnie drażnią, najbardziej jako całość. Są jednak fragmenty, które zaczynają mi się podobać.
To jeden z tych ulubionych

Super światło trawami, kolory i nowa zdobycz, stworzyłaś śliczny zakątek
Październik ruszył ze słoneczkiem, mogłam dzisiaj coś podziałać w ogrodzie,
kanciki próbuję odnowić, poza tym wszystko u mnie leży do wycinki.

Hortensja Khiusiu faktycznie dała do wiwatu mega pozytywnie

Raczej się oszczędzam mam problemy z kręgosłupem i bólem, szczęście w nieszczęściu, że wywalczyłam sobie rehabilitacyjny turnus w uzdrowisku przy kopalni w Wieliczce

Macham Iwonko sezon wycisnęłaś na maxa, daj sobie odpocząć
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
abiko 21:52, 06 paź 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Fajnie wyszło szkoda, że nie zobaczyłam on line. Ławka zajefajna.. baaardzo
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Iwonka 07:30, 08 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)

dzięki...spróbuje przypilnować w przyszłym roku podlewania chociaż sporo lałem wody w tym roku...rok też raczej nie był bardzo suchy..Kyushu może beda mi pasowac w nowa miejscowką bo slonce tylko do południa tam jest...


u Ciebie za ławeczka super wyszło ... dobrze że pokazałas jak w ciągu roku rosną


Kyushu przez zróżnicowanie kwiatów na płodne i płonne jest taką nienachalną pięknością. Dla zwolenników spektakularnego efektu będzie szarą myszką. Teraz np. jest cała zielona i z daleka kwiaty zlewają się z liśćmi. Mnie się podoba, ale spektakularne też mam
To fotki z niedzieli. Z daleka zielony busz.

Na pierwszym planie moje zawilce, szalone wyrosły na jakieś półtora metra. Po skorupkach z jajek. Chyba nie będę im już tak dogadzać



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 08:20, 08 paź 2020


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Iwonka napisał(a)


Kyushu przez zróżnicowanie kwiatów na płodne i płonne jest taką nienachalną pięknością. Dla zwolenników spektakularnego efektu będzie szarą myszką. Teraz np. jest cała zielona i z daleka kwiaty zlewają się z liśćmi. Mnie się podoba, ale spektakularne też mam
To fotki z niedzieli. Z daleka zielony busz.

Na pierwszym planie moje zawilce, szalone wyrosły na jakieś półtora metra. Po skorupkach z jajek. Chyba nie będę im już tak dogadzać




Dzięki za fajny opis...a great star miałaś kiedyś ? bo pamietam że się nad nią zastanawiałaś i chyba komus podarowałaś?
____________________
Zielonym do góry...
Iwonka 19:07, 08 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)

Dzięki za fajny opis...a great star miałaś kiedyś ? bo pamietam że się nad nią zastanawiałaś i chyba komus podarowałaś?


Tak, Great Star kupiłam w zeszłym sezonie na prezent, 3 sztuki. Zakup internetowy - sadzonki przyszły takie sobie. Świetnie zapakowane, ale wyprowadzone średnio. Jak dla mnie były przycięte zbyt wysoko. Ja wolę takie bardzo nisko cięte, albo już na konkretnym pniu. U nich ten patyk główny miał jakieś 30 cm i dopiero rozgałęzienia.
Widziałam je u koleżanki bodajże w lipcu w tym roku. Wyglądają lepiej, ale zagęszczenie bez szału. Niestety nie widziałam, jak kwitły.
Ja jestem odważniejsza w cięciu. Ścięłabym je na wiosnę bardzo nisko, nawet kosztem wszystkich gałązek. I dopiero wyprowadzała na ładny krzak.

Znalazłam fotkę sprzed 12 lat tego miskanta, którego ci ukopałam.
Zerknij na porównanie. Jestem nim coraz bardziej przerażona. Posadź go w takim miejscu, na którym nie bardzo ci zależy. Albo wzbogać nim kompost
To jest na prawdę olbrzym.
Obok jest miskant gracek a tuje są cięte na jakieś 2 metry. Myślę, że ten "bambus" może mieć spokojnie 3 metry. No i nie kwitnie
Teraz wolałabym na jego miejsce Memory. Chociaż widząc, jak u Magleski memory przyrasta na szerokość to w jakieś trzy lata dogoniłby mojego staruszka



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:17, 08 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajna nowa ławeczka
Wypatrzyłaś
Też mi się podoba Bałam się koloru - zakup internetowy - ale jest fajny, taki mój
Znów w zieleni. Ale tym razem przecieranej na szaro - złoto.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies