Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 10:18, 11 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Jesienne hortensje. Pięknie przebarwiają się w tym roku.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:20, 11 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Przebarwienie vanilek jeszcze nigdy nie było tak spektakularne.
Służy im miejscówka. Latem jest tam więcej słońca, mogą ładnie dojrzewać i wybarwiać się. Teraz słońca mają zdecydowanie mniej, dzięki czemu fajnie zachowują kolor.
To ich czwarty rok, super sobie radzą bez podpór.
Lubię je bardzo mimo żółtej hakone w nogach


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 10:33, 11 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie mogę się napatrzeć na te Twoje hortki w hakonkach. Cudo
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 10:50, 11 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Margerytka40 napisał(a)
Nie mogę się napatrzeć na te Twoje hortki w hakonkach. Cudo

Właśnie mi uświadomiłaś, że większość hortensji mam podsadzone hakone. Fajnie nadają lekkości ciężkim w sumie krzewom i masywnym kwiatostanom.

Testuję od zeszłego roku hakone Albostriata. Posadziłam ją wzdłuż mikrorabaty przy wejściu, w prawie wiecznym cieniu.
Fantastyczny kolor ma ta hakone. Zielony, a przez paski muśnięty jasnością. Ale faktycznie jest z tych olbrzymich.

Od kilku dni przymierzam się do posadzenia tam zawilców. Kosztem którejś kępy hakone. Chciałam dać białe Whirlwind, ale jak przymierzyłam fioletowe Preacox to już sama nie wiem
Coś w tym roku zbaczam z mojej biało zielonej trasy



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:52, 11 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Liście powolutku zaczynają się przebarwiać. Dereń kousa ma fantastyczny kolor.



Muszę w końcu drzwi do drewutni zamówić. Denerwuje mnie coraz bardziej ta czarna dziura
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:18, 11 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Kous przed domem nadal zielony. Ale nie ważne jaki by miał kolor, to w tej chwili moje ulubione drzewo w ogrodzie. Ma obłędny pokrój. Fajnie wygląda na tle miskantów. Lubię też gaurę u stóp tego "księciunia"


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:44, 11 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Myślę bardzo intensywnie, czy nie zastąpić tulipanowca ambrowcem.
Powody trzy.
Tulipanowiec zbyt ażurowy, kruchy, szybko się przebarwia na żółto, co z pissardii tak sobie mi pasuje.
Ambrowiec solidniejszy, lżejszy w odbiorze, a ogniste przebarwienia bardziej z pissardii grają.
Tulipanowiec jeszcze nie jest zakorzeniony mocno, mam chwilkę czasu na przemyślenia.
Bo drzewo w tym miejscu i to z dużych jest mi bardzo potrzebne

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:53, 11 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Przy wykuszu jesieni jeszcze nie widać. Jest spokojnie. Kancików brak
Rabata wykuszowa ze stipą dostanie w przyszłym sezonie obwódkę z cisa. Będzie bardziej elegancko a busz zostanie nieco ukryty.
Szałwia po drugim cięciu nadal kwitnie obficie. Do towarzystwa ma moje ukochane zawilce.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Roocika 11:55, 11 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Iwonka napisał(a)

Właśnie mi uświadomiłaś, że większość hortensji mam podsadzone hakone. Fajnie nadają lekkości ciężkim w sumie krzewom i masywnym kwiatostanom.

Testuję od zeszłego roku hakone Albostriata. Posadziłam ją wzdłuż mikrorabaty przy wejściu, w prawie wiecznym cieniu.
Fantastyczny kolor ma ta hakone. Zielony, a przez paski muśnięty jasnością. Ale faktycznie jest z tych olbrzymich.

Od kilku dni przymierzam się do posadzenia tam zawilców. Kosztem którejś kępy hakone. Chciałam dać białe Whirlwind, ale jak przymierzyłam fioletowe Preacox to już sama nie wiem
Coś w tym roku zbaczam z mojej biało zielonej trasy




Rozowe dobrze widać na tle ściany moim zdaniem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 12:00, 11 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Iwonka napisał(a)

Dobrze, że pokazalas to zestawienie, wciąż mysle, czym zastąpić uschnietego tulipa.owca, zeby dobrze wyglądał z drugim...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies