Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Waclaw 08:27, 27 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)

Jest moc Wacław A najfajniejsze jest to, że widzę ten łan z kuchni i salonu. Ta rabata mimo, że daleka to na podwyższeniu sprawia wrażenie, jakby wchodziła do domu
Niech tylko te zimne noce miną, będzie rozkwit


Iwonko, ja zmierzam właśnie do pięknego widoku z okien mojego mieszkania. Z sypialni na piętrze będę obserwował Przedogródek gdy się obudzę. Z okien kuchni na parterze w czasie posiłków. Remont mieszkania wkrótce się rozpoczyna
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 06:29, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Monia81 napisał(a)
Iwonka ładniutkie zakupy ciemiernikowe poczyniłaś niezawodne kwiatuszki i jak ładnie i długo kwitną no i cieszą nas po zimie cudne są


Ciekawa jestem, czy ta odmiana Niger o nazwie Praecox będzie tak samo fajnie przyrastać jak zwykłe Niger.
Oby To jedyne ciemierniki, które przy sadzeniu udało mi się podzielić. Z każdej doniczki mam po dwie sadzonki.
Próbowałam nożem wyciąć od zeszłorocznej kępy Niger, skończyło się łodyżkami bez korzeni.

Sadzenie było nie lada wyzwaniem. Musiałam uważać na pączki hortensji, dodać dużo dobrej ziemi do mojej gliny, a wszystko to na stromej górce.
Cieszę się, że je tutaj posadziłam. Gdy ciemierniki się rozrosną, przedwiośnie nie będzie nudne w tym miejscu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:32, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gosialuk napisał(a)
Iwonko piękne ciemierniki. Te kolorowe są takie inne.
A tulipanowa rzeczka zachwyca nawet bez kwiatów.

Kolorowe ciemierniki cały czas nie posadzone, teraz ciemnieją schowane w drewutni. Muszę dziś temat ogarnąć. Przez dwa dni była pogoda, ale kompletnie nie miałam weny do takich prac.

Tulipany Exotic Emperor są wyjątkowo ładne nawet w fazie liścia i pąka.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:44, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Basia_KRK napisał(a)
Ależ u Ciebie piękne, duże tulipany! Bardzo ładnie wygląda ten "szereg" jak już tulipsy podrosły i nabrały masy, będzie spektakl! Podoba mi się też pomysł z miejscówką dla ciemierników (między hortkami i tulipanami), będzie ekstra!

No i jakie super zakupy poczyniłaś, skąd wyczarowałaś takie doniczki i korony?? Fajne elementy do ogrodu.


Przez to zimno tuplipanowa rzeka będzie dłużej cieszyć
Coraz bardziej widzę, że u mnie hurt lepiej się sprawdza niż detal.
Dlatego na górce poniżej tulipanów posadziłam same ciemierniki. Niestety nie było już stacjonarnie więcej sztuk. Zaryzykowałam podział i o dziwo udało się pozyskać po dwie sadzonki z jednej doniczki. Dłużej poczekam na efekt, ale nie mam pustej dziury. Będę je dokarmiać skorupkami z jajek



Muszę jeszcze zdrenować teren pod cisami, po mokrej wiośnie dużo tam zastoin wody i szpaler cisów mi żółknie.

Doniczki korony są z holenderskiej firmy Esschert Design. Kolor przecieranej mięty bardzo mi pasuje
Wczoraj przyszło poidełko do kompletu. I na tym koniec



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:51, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kasiek napisał(a)
Zaciemiernikowałaś sie w tym ro ku jak ja Ja chyba ponad 20 przytuliłam
A propos zawilców - Pan na sz na placu ma przepiękne wiosenne zawilce, chyba w Twoim typie - to te białe


Nie liczę ile tych ciemierników przygarnęłam, tak mnie nagle olśniło, na końcówce już sezonu na nie. Za rok wcześniej się obudzę i będę polować na ciekawe odmiany. Pełnych mi brakuje, takich z wąskimi płatkami.

Kasiu telepatia działa Pokazałaś u siebie białe zawilce, moja pierwsza myśl, gdzie je kupiłaś, są takie "moje" Nie zdążyłam zapytać a ty u mnie piszesz mi odpowiedź
Zaraz jadę na targ, dziś co prawda nie taki dzień jak piątek czy sobota, najwyżej zamówię.
Mam tylko jedną kępkę od Anitki, kiedyś dała mi więcej, ale przy remoncie rabaty gdzieś je zgubiłam. Dobrze, że choć jedna została.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:58, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Basia_KRK napisał(a)
Super są te zawilce wiosenne zwłaszcza, gdy są posadzone w dużej grupie. Tylko trzeba uważać, bo one się niesamowicie rozsiewają, ale mi ten efekt akurat bardzo się podoba.


Oj chciałabym mieć taką zawilcową łączkę
U mnie niestety kiepsko z rozsiewaniem roślin. Tylko brunery mi się udały, zupełnym zbiegiem okoliczności. Ścięłam po przekwitnięciu kwiatostany, rzuciłam niedaleko, aby wywieźć na kompost. Troszkę mi z tym zeszło i tam się wysiały. Odrobina bałaganiarstwa i lenistwa w ogrodzie czasami się przydaje

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:10, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Basia_KRK napisał(a)
Iwonka, spadasz mi z nieba z tą rabatą! Wow, jestem w szoku, że szałwie tak wyrosły! Pozwól, że wkleję sobie Twoje zdjęcia u siebie w wątku, ku pamięci.

Czy te szałwie masz tu w pełnym słońcu, czy półcień? Pisałaś, że w innym miejscu rośnie niższa, u mnie będzie w pełnym słońcu. Chyba sadzenie tymi trójkątami mogłaby tu pomóc?

Co planujesz zmienić? A jak sesleria się zachowuje z szałwią?


Nie ma problemu, wklejaj co tylko ci pomoże Ja sama mam ogromny problem z komponowaniem. Niby wiem co chcę, tak mi się przynajmniej wydaje, ale z wykonaniem gorzej.

Te szałwie rosną teraz w pełnym słońcu. Kilka ma może nieco więcej cienia od miłorzębu na pniu. Tam faktycznie są nieco mniejsze.
To 4-letnie kępy, już mocno rozrośnięte. Ostatnia miejscówka służy im najbardziej. Wcześniej były w większym cieniu i widać, że marniały.

Planuję zmienić coś w okolicy wykuszu przy okazji remontu tarasu.
Ciągle coś mi w tej okolicy nie pasuje, a jest to część, którą mam blisko okien, drzwi balkonowych. Liczę na pomoc Anitki w planowaniu

Sesleria u mnie jest za bardzo zielona. Na zdjęciach u dziewczyn ma ładny limonkowy, taki rozświetlony kolor. Kupiłam ją w Albamar dwa sezonty temu, mam nadzieję, że to ta właściwa. Podobno sesleria lubi ubogą glebę. A tu jak na złość dałam dużo obornika ze stadniny.
Myślę, że z niższą szałwią sesleria wyglądałaby super.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:19, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kokesz napisał(a)


Piękne to zawilce wielkokwiatowe, u mnie niestety zanikły i wcale się nie wysiewały


Reniu, ja kocham zawilce jesienne, wkręciłam się w nie niesamowicie.
W krakowskim Ogrodzie Łobzów są niesamowite ilości odmian.


Wiosenne dostałam od Anitki, niestety przy remoncie rabaty coś namieszałam, został tylko jeden. Zaraz jadę na bazarek, może uda się kupić albo zamówić.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:24, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)
Iwonko,
mi te szałwie bardzo się podobają u Ciebie

One są piękne, tylko niefortunnie je skomponowałam. Poprawię

effka napisał(a)
Iwonka, co to za piękne szałwie, jaka odmiana, jak stoją na baczność!

Tak jak Basia pisze to Caradonna, ona ma taki wyprostowany pokrój. Gdy przekwita wtedy nieco się pokłada. W zeszłym sezonie ścięłam ją pod koniec kwitnienia na zero, szybciutko odbiła i chyba aż do jesieni kwitła. Poszukam zdjęć jak będę miała więcej czasu.

Basia_KRK napisał(a)
To szałwia Caradonna Ona normalnie ma ok. 60-70 cm wysokości, u Iwonki szaleje chyba do metra?


Myślę, że przekompostowany obornik ze stadniny, który dałam w rabatę w ilościach hurtowych tak tu namieszał
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:27, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agatorek napisał(a)
Wow, ile ciemierników . I jakie cudowne.
(Biały, podwójny najbardziej mi się podoba, napisałaś, że jest z Jesionki)

Tulipanów tez masz niemało


Z Jasionki mam dwa ciemierniki no name, są śliczne. Oby targi wróciły, nigdzie nie widziałam tyle ciemierników co tam.



Tulipanów łan mam po raz pierwszy Podobno ta odmiana się namnaża, zobaczymy
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies