Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 07:28, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Piękne masz te ciemierniki, miałam dokupić ale jakoś nie trafiłam na ładne sadzonki co by fortuny nie kosztowały.


Ciemierniki to niestety droga impreza i chyba będzie coraz droższa...
Jedyny plus jest taki, że to pierwsze kwiaty po zimie i jakoś chętniej portfel się wtedy otwiera
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:29, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)

Iwonko, ja zmierzam właśnie do pięknego widoku z okien mojego mieszkania. Z sypialni na piętrze będę obserwował Przedogródek gdy się obudzę. Z okien kuchni na parterze w czasie posiłków. Remont mieszkania wkrótce się rozpoczyna

Trzymam kciuki za remont Piękne widoki z okna to dodatkowy bonus o który warto zadbać
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 08:07, 28 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Iwonka napisał(a)


Ktoś mnie tu zaraził swoimi zakupami
Dziękuję za radę co do wielkości. Będę poszerzać tę rabatę, wstrzymałam się z sadzeniem.
Ciemiernikom Niger sypałam w zeszłym roku skorupki, przyrosły jak szalone.
Dlatego zbieram skorupki i do dołków sypię. Obornik pójdzie już z góry, bo przekompostowany mi się skończył.
Granulowanego nigdy nie kupowałam, jaki ty polecasz? I ile go podsypać na nowe sadzonki? A może na nowo posadzone się nie sypie granulatu?

Muszę raz jeszcze zrobić przegląd twoich ciemierników, na co w przyszłym sezonie polować?


granulowany mam w takich 40 litrowych big bagach. Stosuję go od 3 lat. Ja mieszam z ziemią, w której je sadzę. A na wiosnę rozsypuję po rabatach i mieszam z wierzchnią warstwą. Jak masz kompost to posadź je w kompost. One lubią jedzonko i przepuszczalne bogate gleby. Daj im trochę cienia w lato a na wiosnę słoneczka. Krzaczki liściaste w pobliżu mile widziane.
Oj, jak ja żałuję, że tych targów nie ma. Wybierałam się na nie, tak bardzo zdjęciami mnie zachęciłyście.
Muszę u siebie zrobić jakieś zestawienie co ja w sumie mam. Dużo jest kupowanych takich po prostu jako orientalne i malutkie sadzonki. Gorzej, te odmianowe to nie wiem ktore gdze posadziłam. W sumie pewnie ze 30 sadzonek lub więcej nazbierałam przez ostatnie lata. Na pewno warto kupować te z serii HGC - bardzo ładnie mi wszystkie rosną. Mam pewnie z 10 sztuk.

Edit: garść obornika biorę do dużych ciemierników. Mieszam z całą ziemią dodaną do dołka przy sadzeniu. Skorupek mniej, na drobno pokruszone w ręku i głównie pod spód. Mączką na wierzch sypałam.
Zdjęcie obornika potem usunę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Waclaw 12:04, 28 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)



Sadzenie było nie lada wyzwaniem. Musiałam uważać na pączki hortensji, dodać dużo dobrej ziemi do mojej gliny, a wszystko to na stromej górce.
Cieszę się, że je tutaj posadziłam. Gdy ciemierniki się rozrosną, przedwiośnie nie będzie nudne w tym miejscu.


Rewelacja!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Agania 13:05, 28 kwi 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)


Z Jasionki mam dwa ciemierniki no name, są śliczne. Oby targi wróciły, nigdzie nie widziałam tyle ciemierników co tam.



Tulipanów łan mam po raz pierwszy Podobno ta odmiana się namnaża, zobaczymy

Ja też tęsknię za Jasionką u mnie w donicy super się rozrósł różowy
Ja otwarłam portfel nie tylko na ciemierniki, w domu urządziłam sobie dżunglę

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 17:59, 28 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Nazwa Twojego wątku nie pasuje do tego co pokazujesz

Fajnie planujesz i realizujesz.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Dorota123 21:14, 29 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zgromadziłaś już całkiem sporą kolekcję ciemierników, a czytam, że na tym nie poprzestaniesz.
U Ciebie mokro, a ja muszę podlewać ten mój piach, bo to co przesadzam nie przyjmie się bez codziennego podlewania.
Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Martka 00:00, 01 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwonka, trafiłam do Ciebie przez molinię 'Heidebraut', zachwyciłam się klimatem, jaki stworzyłaś w ogrodzie. Pięknie komponujesz. Kolejny krakowski ogród, do którego będę zaglądać, jeśli pozwolisz.

anpi 01:00, 01 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Iwonka, ale będzie szał ciemiernikowy u Ciebie! Choć widzę, że miejscowo już jest Pozdrawiam!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Iwonka 20:27, 01 maj 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
inka74 napisał(a)


granulowany mam w takich 40 litrowych big bagach. Stosuję go od 3 lat. Ja mieszam z ziemią, w której je sadzę. A na wiosnę rozsypuję po rabatach i mieszam z wierzchnią warstwą. Jak masz kompost to posadź je w kompost. One lubią jedzonko i przepuszczalne bogate gleby. Daj im trochę cienia w lato a na wiosnę słoneczka. Krzaczki liściaste w pobliżu mile widziane.
Oj, jak ja żałuję, że tych targów nie ma. Wybierałam się na nie, tak bardzo zdjęciami mnie zachęciłyście.
Muszę u siebie zrobić jakieś zestawienie co ja w sumie mam. Dużo jest kupowanych takich po prostu jako orientalne i malutkie sadzonki. Gorzej, te odmianowe to nie wiem które gdzie posadziłam. W sumie pewnie ze 30 sadzonek lub więcej nazbierałam przez ostatnie lata. Na pewno warto kupować te z serii HGC - bardzo ładnie mi wszystkie rosną. Mam pewnie z 10 sztuk.

Edit: garść obornika biorę do dużych ciemierników. Mieszam z całą ziemią dodaną do dołka przy sadzeniu. Skorupek mniej, na drobno pokruszone w ręku i głównie pod spód. Mączką na wierzch sypałam.
Zdjęcie obornika potem usunę.

Zdjęcia obornika nie usuwaj. Na forum lubimy takie obrazki Będzie ku pamięci. Będę wracać do informacji od ciebie, dużo tu cennych rad.
W wolnej chwili zrób zestawienie swojej ciemiernikowej kolekcji, najlepiej po Nowym roku, wtedy warto przypomnieć sobie, że istnieją ciemierniki i zacząć poszukiwania
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies